Skocz do zawartości
File

Team Xtreem Dark Pc-8500 2x2gb I Mrożąca Krew W żyłach Historia

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram sie krotko. Kupilem pamieci Team Xtreem w wersji DDR II 1066 5-5-5-15 2.2-2.3V poniewaz stwierdzilem, ze cos z moja konfiguracja 4x1GB jest nie tak cos powyzej 800Mhz zaczynaja sie problemy ktorych nie moge zlokalizowac, wiec stwierdzilem, ze to pewnie wina obsadzonych 4 bankow pamieci. Przyszly nowe pamieci wsadzam w sloty biale (ponoc lepiej chodza na mojej plycie) odpalam, bios, przestawka 1066 poszlo przy 2.16V w biosie. Odpalam SuperPI i blad. No to zmieniamy.

 

a) 5-5-5-18 i komp nie bootuje, CLR CMOS

b) 4-4-4-12 800 nie bootuje (testowalem zakres V od 1.8 do 2.2V / BIOS)

c) Auto wykrywa go po zbootowaniu jako 800 przy 5-5-5-18 i 1.9V napiecie, w/g Everestu

d) Podwyzszam Relax Level (czyli zwiekszam Performance Level) nie bootuje

e) Zamieniam sloty biale w niebieskie (wiec zalecane). Wszystko AUTO bootuje. Zmieniam tylko tryb DD2-800 i Dram Command 2T reszta auto, bo wiedzialem, ze pamieci chodza na 800, w koncu tak memset pokazal - kurde NIE BOOTUJE!!!!!

f) Potem to juz nawet na AUTO nie bootowal, jak zmienialem sekwencje dyskow...

g) Ustawienie DDR2-800 i timingow 5-5-5-15 - NIE BOOTUJE i Relax Level +1

 

Wk*.* sie wreszcie wywalilem je zalozylem stare Cruciale i wszystko wrocilo do normy. Problem w tym, ze wrozka nie jestem a moje mozliwosci sie po prostu skonczyly. Nie ukrywam, ze tych CRUCIALI tez nie moge puscici na 1066 za Chiny Ludowe (nie bootuje, albo bootuje i nie przechodzi do menu wyboru systemu (mam 2)). Nie wiem czy to plyta jest walnieta czy co, jak sie zaraz wkurze to i ja wywale. Blokuje mi to mozliwosc krecenia dalej procka...

 

Wiem tez ze nie jestescie wrózami, ale czy ktos moze mi to jakkolwiek wytlumaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie krotko. Kupilem pamieci Team Xtreem w wersji DDR II 1066 5-5-5-15 2.2-2.3V poniewaz stwierdzilem, ze cos z moja konfiguracja 4x1GB jest nie tak cos powyzej 800Mhz zaczynaja sie problemy ktorych nie moge zlokalizowac, wiec stwierdzilem, ze to pewnie wina obsadzonych 4 bankow pamieci. Przyszly nowe pamieci wsadzam w sloty biale (ponoc lepiej chodza na mojej plycie) odpalam, bios, przestawka 1066 poszlo przy 2.16V w biosie. Odpalam SuperPI i blad. No to zmieniamy.

Niestety ale ta płyta czasami świruje. jeżeli płyta na jakichś ustawieniach nie wstaje to wyłącz kompa przyciskiem na obudowie i ponownie wystartuj z tymi samymi ustawieniami. Nie rób CLR biosu. Jest duża szansa, że wstanie poprawnie.

 

Zwiększ V na NB, trfc koło 50-60, pl koło 8 lub 9 na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ta płyta czasami świruje. jeżeli płyta na jakichś ustawieniach nie wstaje to wyłącz kompa przyciskiem na obudowie i ponownie wystartuj z tymi samymi ustawieniami. Nie rób CLR biosu. Jest duża szansa, że wstanie poprawnie.

 

Zwiększ V na NB, trfc koło 50-60, pl koło 8 lub 9 na początek.

Musze robic CLR CMOS, nie trzeba gdy przesadzisz z o/c proca, w przypadku przeoverclockowanej pamieci, badz zbyt ciasnych timingow np, plyta sama nie potrafi wstac, przynajmniej tego sie doczytalem gdzies chyba nawet na strona xtreemsystems...

 

Nie wierze, ze pamieci sa trefne. Na XtreemSystems mozna znalesc dokladnie taki sam problem jak moj :

 

Ludzie dosyc czesto narzekaja na te plyty i problemy z puszczeniem ramow powyzej 1000, a nie sadze, ze moje Team Xtreem sa walniete, prawdopodobienstwo raczej marne...

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=176044

 

Bios od Rampage powinien pomoc? Czy wymienic plyte na Rampage? Niezadowolony jestem mocno z tej plyty niestety... Wlasnie podlaczylem ten LCD Poster, no to zobaczymy jak bedzie stalo na DET RAM to juz wiadomo, ze plyta pokazuje swoje różki...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios od Rampage powinien pomoc? Czy wymienic plyte na Rampage? Niezadowolony jestem mocno z tej plyty niestety... Wlasnie podlaczylem ten LCD Poster, no to zobaczymy jak bedzie stalo na DET RAM to juz wiadomo, ze plyta pokazuje swoje różki...

Jak stanie na DET RAM to naciśnij kilka razy reset. Zobaczymy czy wstanie.

Bios od RAMAPGE może pomóc. Płyta dostaje niezłego kopa. Skoro bios maximusa obskoczyłeś i nic nie pomaga to poszedłbym w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stanie na DET RAM to naciśnij kilka razy reset. Zobaczymy czy wstanie.

Bios od RAMAPGE może pomóc. Płyta dostaje niezłego kopa. Skoro bios maximusa obskoczyłeś i nic nie pomaga to poszedłbym w tym kierunku.

Ktory bios polecasz? Jakies ryzyko sie wiaze z tym tematem modowania do Rampage? Wczesniej sflasciach!e bios do 1201, ponoc costam rozwiazuje i potestuje, jak znowu lipa bedzie, to juz moduje, albo wywalam ta plyte. Tak kaprysnej plyty juz dawno nie widzialem...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory bios polecasz? Jakies ryzyko sie wiaze z tym tematem modowania do Rampage? Wczesniej sflasciach!e bios do 1201, ponoc costam rozwiazuje i potestuje, jak znowu lipa bedzie, to juz moduje, albo wywalam ta plyte. Tak kaprysnej plyty juz dawno nie widzialem...

tzw. niekompatybilność. Czasami tak bywa.

403 - poprawa współpracy z pamięciami. Chyba najlepszy bios.

Ryzyko jest takie, że płyta nie wstanie i wtedy serwis. Utrata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ryzyko jest takie, że płyta nie wstanie i wtedy serwis. Utrata gwarancji.

Jeszcze nie widzialem aby komus odmowili gwary przez biosa , rzadko kto to faktycznie sprawdza. Mobo sie nie odpala - bios , serwis , ci od reki wylutuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory bios polecasz? Jakies ryzyko sie wiaze z tym tematem modowania do Rampage? Wczesniej sflasciach!e bios do 1201, ponoc costam rozwiazuje i potestuje, jak znowu lipa bedzie, to juz moduje, albo wywalam ta plyte. Tak kaprysnej plyty juz dawno nie widzialem...

Ekhm, raczej przyzwyczaj sie do problemow z 4 GB pamieci i Phenomem... Moje masz pod linkiem w sigu i gdzies tam na forum OCZ... BTW - jak znajdziesz pamieci @ 4 GB kit stabilnie latajace na 1066 i z Phenomem - daj znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widzialem aby komus odmowili gwary przez biosa , rzadko kto to faktycznie sprawdza. Mobo sie nie odpala - bios , serwis , ci od reki wylutuja.

Taaa tylko, że jak wgrywasz bios od innej płyty :wink:

 

Ale fakt faktem, że najczęściej na biosy nie patrzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa tylko, że jak wgrywasz bios od innej płyty :wink:

 

Ale fakt faktem, że najczęściej na biosy nie patrzą.

Oczywiście - najczęściej nie patrzą ale po takiej akcji mają prawo odmówić naprawy gwarancyjnej.

Trzeba się z tym liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO JA SIE PODEPNĘ...

nie wiem juz co robic, mam Kingstony HX8500 1066MHz i to juz mój 3 komplet odebrałem dzisiaj, i niestety tez nie pracuja na 1066MHz,

pierwsze na tej czestotliwoci wogóle sie nie odpalały, drugie odpalały ale sypały błędami w goldmemo i waliły bluescreenami, te które odebrałem dzisiaj wieszja sie w goldmemo, poprostu w pewnym momecie to serduszko łapie zwieche i nie mozna nic zrobic tylko resetswitch bo klawiatura sie nie da, wmiedzy czasie pozyczyłem od brata takie same pamiatki i dalej to samo, jego tez nie chodza na 1066, z 800 Mhz nie mam problemu ale 1066 nie robia na dowolnym napieciu próbowalem nawet 2.36 ale płyta mi sie wtedy nie odpala, sprawdzałem na dwuch róznych plytach wiec wykluczam ten czynnik, czy to mozliwe ze kingstonyto taka padaka? jak znowu bede reklamował to juz chyba mnie w komputroniku pogonią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO JA SIE PODEPNĘ...

nie wiem juz co robic, mam Kingstony HX8500 1066MHz i to juz mój 3 komplet odebrałem dzisiaj, i niestety tez nie pracuja na 1066MHz,

Na jakich płytach testowałeś?

Próbowałeś nie puszczać w dualu tylko każdą kość osobno?

też 2x2GB?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich płytach testowałeś?

Próbowałeś nie puszczać w dualu tylko każdą kość osobno?

też 2x2GB?

na P5Q Deluxe i N650SLI-DS4 ale w serwisie w komputroniku sprawdzali i za kazdym razem uznali reklamacje nawet w tym serwisie sklepowym tez powiedzili ze faktycznie nie działaja, teraz jeszcze pusciłem na 887MHz i po 40% testu goldMemory wyaspało bledy, jedynie 800 Mhz chodzi, w spd widnieje PC6400 400 DDr2, tak miały wszystkie 4 komplety lacznie z tymi brata, nie puszczałem osobno ale zaraz to zrobie tylko ze miał byc dual 1066 wiec nawet jak bedzie chodziło pojedynczo to i tak mnie to nie urzadza :sad: pamieci sa 2x1GB tak jak w sygnaturce, jedyne co mozna z nich wycisnac to 800 Mhz, nie chce wieszac trupów na marce ale strasznie sie zepsuły kingstony, juz w komputroniku mówiłem ze jak ten komplet nie bedzie działał to poprosze o szybsze jakies 1200 zeby na 1066 napewno chodziły, ale chyb zrezygnuje z kingstonów i powiem zeby mi dali goodramy tylko ze maja tylko pro a nie ex. co zrobic sa jjeszcze corsair albo OCZ-e nie wim 4 komplety i to samo.... obraziłem sie na kingi :26:

 

EDIT.

sprawdziłem pojedynczo i tak samo zwiecha w GM na 1066Mhz na napieciu 2.2V, w ulotce napisane 100% tested, lifetime warranty chyba tylko na papierze, teraz to faktycznie 180 zł taki komplet kosztuje to producent takie kosci pcha jak kupowałem ponad pół roku temu to zaplaciłem za nie 450 zł dlatego im nie daruje co to jest 800-ki w innym opakowaniu a musiłem wtedy dopłacic ponad 100 zł

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem pojedynczo i tak samo zwiecha w GM na 1066Mhz na napieciu 2.2V, w ulotce napisane 100% tested, lifetime warranty chyba tylko na papierze, teraz to faktycznie 180 zł taki komplet kosztuje to producent takie kosci pcha jak kupowałem ponad pół roku temu to zaplaciłem za nie 450 zł dlatego im nie daruje co to jest 800-ki w innym opakowaniu a musiłem wtedy dopłacic ponad 100 zł

Reklamuj do skutku. Zapłaciłeś za to aby mieć działąjace pamięci. Powiedz im aby ci przetestowali przed wysłaniem skoro już tyle razy były wymieniane.

 

Rozważ też możliwość wzięcia pamięci innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bys polecił (2x1GB) od 1066 do 1200Mhz?

te podobno sa na kosciach Micron D9GKX

 

 

EDIT.

powiedz prosze, rozmawialem z komutronikiem zgodzili sie wymienic na inna marke tylko co wobec tego brac, moze takie jak masz wsygnaturce OCZ-ki 8500, to dobre pamieci?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bys polecił (2x1GB) od 1066 do 1200Mhz?

te podobno sa na kosciach Micron D9GKX

 

 

EDIT.

powiedz prosze, rozmawialem z komutronikiem zgodzili sie wymienic na inna marke tylko co wobec tego brac, moze takie jak masz wsygnaturce OCZ-ki 8500, to dobre pamieci?

D9GKX 1200 robi na luzie.

 

 

Moje OCZ są na Micronach D9 - to stara, dobra seria. Teraz podobno coś tam innego pchają i już nie są takie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D9GKX 1200 robi na luzie.

 

 

Moje OCZ są na Micronach D9 - to stara, dobra seria. Teraz podobno coś tam innego pchają i już nie są takie dobre.

czyli za kazdym razem mam pecha, a jak bym poprosił w komputroniku o cos takiego

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,58550/

warto?

 

i dziwi mnie jedna rzecz dlaczego nie moge ustawic na płycie napiecia powyzej 2.35, na 2.36V komputer sie resetuje i trzdeba wyciagac wtyczke po czym w komunikacie jest napisane ze OC nie udane i musze zmniejszyc napiecie, nawet nie moge sprawdzic czy na 2.4V udało by sie odpalic te kingi

 

EDIT.

no to zgłupiałem teraz, sobie juz mysle wymienie na innego producenta a tu taki surprise, pamieci na 1066Mhz standardowe tymingi tylko ze napiecie nie tam 2.34, 2.3, nawet nie takie jak pproducent deklarował 2.2 tylko 2.1V i gold mem przeszło bez problemu, zaraz sprawdze czy przy wyzszch MHz tez pójdzie, tyle tylko ze na tym napieciu bo od 2.2 w góre sa zwiechy, co w sumie robic chodzic chodza tylko nie na takim napieciu jak powinny, czyz by takie je zabiło? tem. w normie radiator ciepły ale nie parzy, no ale jak tak sprawa wyglada to chyba o OC moge zapomniec bo 2.1V to troche mało jak na powyżej 1066 Mhz, no ale kto wie zaraz sprawdze ile na takim moga te pamiatki, oczywiscie jedna 10 wieje na ramki, i w sumie czym najlepiej jeszcze potestowac pamieci w systemie? moze Orthosem albo OCCT?

 

ps nie sprawdzałem na takim napieciu tylko dałem od razu 2.2V bo poprzednie ram sparwdzałem na kazdych możliwych napieciach dlatego ti sie nie bawiłem od poczatku, a to sie mozna zdziwic :shock:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu Ci poszedl na tym 1066 czy nie? Ja dzis sflashowalem bios do 1201 na moim maximusku, w przyszlym tygodniu oddam moje Team Xtreemy kumplowi co ma sklep komputerowy niech potestuje, bo ja innego sprzetu odprocz latptopa w domu nie mam. Czyzby sztuka w "obnizaniu" napiecia z tego co zrozumialem?

 

Ja w sobote potestuje moj nowy BIOS ponoc zwiekszyli kompatybilnosc pamieci... cokolwiek to znaczy, ale cos mi ten ASUS ostatnio przestal sie podobac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim to chciałem Cię przeprosic za wepchanie sie do tematu, moja sytuacja dotyczy zupelnie innych ramów i płyty,tak odpalily mi na 1066Mhz tylko na dziwnie niskim napieciu 2.1V choc producent do poprawnej pracy deklarował 2.2V przy takich czestotliwosciach, dodam tylko ze przy napieciu 1.8V na 887 sypie błedami, natomiast przy napięciu 2.2V sa zwiechy w goldmemo, raczej nie rokuje tym pamieciom dobrego OC bo co ja pokręce jak 2.1V to max dla nich, no ale jeszcze nie wiem moze zmienie chłodzenie i cos pocisnę bardziej strzałka -----> :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...