Skocz do zawartości
rafix6814

Ile Mozna

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie

moze to juz było ale zapytam :lol2:

czy jest jakaś granica mówiąca ile wentylatorów można podłączyć do zasilacza

chodzi mi tu o jakieś spadki napięć albo zakłócenia

 

mam zasilacz chieftec 360 w

i chciałem podłączyć 9 wentylatorów

łącznie z grafą procem i zasilaczem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w obudowie mialem 9 wentylatorow i jechalem wtedy na jakims gowni.... tkz.. shitowatym zasilaczu 300 W megabajta i wszystko chodzilo ok przez okolo pol roku, pozniej zmienilem bude i zasilacz. Jezeli na jakims tandetnym zasilaczu mi lecialo 9 wentyli to ty do swojego mozesz dac nawet ze 20 i powinno byc ok xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam narazie 7 i jest ok napięcie +12 spadło fakt ale tylko o 0,02V

Czyli nie zmieniło się. Spadek o 0.02V mieści się w granicach błędu pomiarowego, zwłaszcza jeśli nie mierzysz tego napięcia porządnym miernikiem. Zaryzykowałbym, że nawet różnice na poziomie +/- 0.1V dalej mieszczą się w granicach błędu.

 

Jeśli liczysz grafe cpu i zasilacz, to jak rozumiem chcesz podłączyć 6 dodatkowych wentyli. Jeśli nie są to jakieś potężne wentylatory to nie sądzę żeby to był jakikolwiek problem. Graniczna ilość wentylatorów wynika z mocy zasilacza - musi uciągnąć cały Twój sprzęt i dodatkowy pobór generowany przez wiatraczki. Svende podał już przybliżone moce wentylatorów, bierzesz kalkulator i do dzieła ;) Przypuszczam, że prędzej przekroczysz granice rozsądku niż graniczną moc zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko

bo posiadam regulator scythe kama meter którym mozna regulować tylko 4 wentylatory

czyli za mało w moim przypadku :lol2:

myslałem zeby podłączyć dwa pod jeden kanał ale nie chce nić spalić

 

Przeciętny wentylator 80 i 92mm ma ok 1,5W mocy, a 120mm to 3W

 

 

no ale dwie 80 to jak jedna 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dokopalem sie ile to ma W na kanal, ale popatrz w instrukcji, na pewno nie mniej niz 5-6W tak ze podlaczaj smialo

Najlepiej dorob sobie wlasnorecznie rozdzielacz, z tym ze od jednego wentylatorka pociagnij 3 kableki, od drugiego tylko 2 na samo zasilanie, zeby nie zglupial odczyt obrotow. Ja do Akasy AllInOne mam podpiete po 4x120mm na kanal i smiga fajnie, z tym ze Akaska ma jakies 17W max obciazenia.

 

W kazdym badz razie pokop ile W ma twoj panel na kanal i tyle. Co do mocy wiatraczkow to przecietne 120mm maja nawet sporo ponizej 3W, w kazdym badz razie jak bedizesz wtykal kilka wentyli w kanal to tak zeby z 30-40% zapasu mocy zostawic, jak by nie patrzec wiatraczek ro prosty silnik DC, tak ze przy rozruchu szarpnie tego pradu sporo wiecej, wiec jak obciazysz panej do mocy znamionowej dzialac i moze, tylko pytanie jak dlugo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dorob sobie wlasnorecznie rozdzielacz, z tym ze od jednego wentylatorka pociagnij 3 kableki, od drugiego tylko 2 na samo zasilanie, zeby nie zglupial odczyt obrotow.

tak mam zrobione i działa juz chyba z tydzień i narazie działa dobrze

więc chyba daje rade :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...