Skocz do zawartości
Chrupek

Stery do rakda 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to te same karty i że to chwyt marketingowy ale Mandrake tak nie uważa i jak wskazuje mu wbudowany steownik radeon 8500 to pisze że nie wykrył urządzenia. Aktualnie jestem na jakimś standardowym sterowniku i mam odświeżanie 60Hz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziesz musiał troszkę poczekać, aż zrobią stery do tej karty na Linuxa, bo ona jest stosunkowo nowa na rynku...

 

Albo pobaw się w edytowanie sterów tych, co masz. Poszukaj jakiejś linjki z identyfikacją w jednym z plików sterownika...

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9000 przetestowalem pod mandrakiem 9 i PLD ze sterownikami ATI. Pod Slackiem 9 dzialaja poniewaz jest XFree 4.3 z obsluga calej serii, ale bez 3D. Mam problem z zainstalowaniem paczki ze strony ATI, poniewaz wyrzuca sie o brak pewnych bibliotek (zainteresowanym przesle loga na maila), ktorych nie ma w pelnej instalacji Slacka. Poniewaz dotychczas grafika to byla ostatnia rzecz pod Linuxem na ktorej mi zalezalo, wiec nie mam jeszcze duzego doswiadczenia z walk na tym polu... :)

(Tu pozdrawiam tych co maja:))

 

Acha, poniewaz nie chce zakladac nowego tematu mam pytanie, czy ktos uruchomil OpenGL (Mese) pod Slackiem? Chcialbym w miare mozliwosci dzialac na tym sterowniku od ATI, albo innym specjalizowanym pod ta serie kart.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, co do kart: jak dobrze pamietam, R9100 to to samo co R8500 LE, czyli z wolniej taktowanym rdzeniem i pamieciami (od ATI LE, a od innych nazywaly sie "normalnie" - 250/500 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...