Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Jaki Odkurzacz

Rekomendowane odpowiedzi

Były już tematy o pralke, lodówke, nawet o żelazko... ja poszukuje odkurzacza. Znaczy nie ja, a moja mama.

 

Jest oczywiscie pare wymagań, bo jakże by inaczej.

 

- musi być możliwie lekki, żeby sprzątanie nie męczyło tak bardzo

- musi być stosunkowo cichy, nie chcemy zadego wyjacego jak odrzutowiec ustrojstwa

- możliwie maxymalnie mocny, bo kłaki psa wchodzą w dywan tak że cholerstwa nie da sie wyjać

- nie musi być ładny i zgrabny, to ma działać a nie wyglądać

 

Widziałem konstrukcje z workami, bezworkowe, piorące itp. Generalnie do czego połowa tych rzeczy sluży i tak nie wiem, dlatego najlepiej konstrukcja bezworkowa, bo łatwiejsze utrzymanie cholerstwa będzie.

 

Najchetniej kupiłbym Karchera, ale cena nie ta. Dlatego poszukuje dobrego odkurzacza, niezawodnego, z cechami które wymieniłem powyżej. Cena do 400zł MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie pomóc?

 

Przez kilka ostatni okres naczytałem sie o odkurzaczach tyle, że juz sam zgłupiałem.

 

na ten moment wybieram między Amica VK 5011 Maxis Power Plus a Bosch BX3 2100. Bardziej sie skłaniam do Amici, ma znacznie większą moc ssania i turboszczotke co pomoze mi sprzątać sierść psa. No i jest tańsza ;]

 

EDIT

Pojechałem, obejrzałem wszystko, kupiłem Amice. Konstrukcja workowa ma swoje wady, ale worki kosztują grosze takze to nie problem. Moc silnika 2100W to w sumie parametr na który mniej sie zwraca uwage. Moc ssania to 500W, robi wrażenie, szczególnie ze taka wystarczajaca do normalnego odkurzania to 200W. Co lepsze, na pełnej mocy to mi dywan podnosi xD (już sprawdzone jak działa 8O ) No i najważniejsze, w końcu jakis cichy odkurzacz, Bosch był zdecydowanie głośniejszy.

 

Zobaczymy jak się będzie sprawował dłuzej, ale za 300zł to IMO dobra sprawa.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Syriusa. Odkurzacz jak odkurzacz, fajny design i kolorystyka, filtry ma, regulacja mocy, elektroszczotki nie chciało mi się podłączyć jeszcze 8O Naprawdę dobre odkurzałki wodne kosztują sporooo więcej. Ale na razie zadecydowały względy ekonomiczne 8O Ale jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Poszukuję odkurzacza najlepiej za ok. 100 zł (do 150zł max, jeśli warto).

Wiesz. W tej cenie to raczej jedynym wymaganiem jakie możesz mieć, to takie żeby w ogóle działał 8O Za 100 to nie oczekuj nic. Nawet jak będzie dobrej marki.

 

Co do reszty. Miałem do czynienia z kilkoma. Od Wodnika Zelmer, przez kilka zagramanicznych. Obecnie odsysam brud z podłogi bez workowym Philipsem. Z tej linii design-erskiej. Polecam.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma odkurzacz, którym chciałby się pochwalić?

 

VK 5011 Maxis Power+ kosztuje teraz z 250zł ale dopiero zaczynam poszukiwania...

Ma ten odkurzacz i w pełni polecam, ogromna moc i łatwość użytkowania. Z biegiem czasu stwierdzam że mógłby być troche lżejszy, ale trzy kółka rekompensują sprawe.

 

Czy do odkurzania mieszkania nie wystarczy odkurzacz w stylu : http://www.allegro.pl/item603351895_nowy_a...alergiczny.html ?

 

Jest po prostu o wiele tańszy, a tu chodzi o zwykłe odkurzanie.

Jak nie masz psa to powinien starczyć, jeśli natomiast psa masz, to bez turboszczotki bym nie podchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie różnicy i tak nie zauważysz, do Twoich wymagań każdy będzie dobry, weź coś z najdłuższą gwarancją. Myśle, że ten który podawałeś http://www.allegro.pl/item603351895_nowy_a...alergiczny.html będzie najlepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli was stać (nie każdy może pozwolić sobie na odkurzać za 2 tys) to polecam z czystym sercem Ten odkurzacz. Produkcja USA serwisy w PL, mam go (ponieważ rodzice zainwestowali w moje zdrowie 10 lat temu, by usunąć kurz w domu na którego byłem rzekomo uczulony). Filtr wodny, masę szczotek, BEZAWARYJNY (jedyną usterką jaką miał to przetarł się przewód, po jego skróceniu działa nadal), szczotka do dywanów wyciąga cały syf nie tylko z samego dywanu ale i spod niego! Możliwe jest podłączenie szczoty piorącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma w okolicach 500-600zł na odkurzacz to polecam serię Ultrasilencer z Elektroluxa.

Nieźle wyciszony vacuum cleaner.

Rączki, wąż, końcówki są niesamowicie wyprofilowane i trwałe.

W najcichszym ustawieniu tylko 68dB a to wierzcie mi na prawdę mało.

W najgłośniejszej (najlepiej oczywiście ciągnie) 71dB co i tak jest czterokrotnie ciszej niż konkurencja średnio (ok 78dB).

Pamiętajmy, że 3dB to 2x różnica w głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma w okolicach 500-600zł na odkurzacz to polecam serię Ultrasilencer z Elektroluxa.

Nieźle wyciszony vacuum cleaner.

Rączki, wąż, końcówki są niesamowicie wyprofilowane i trwałe.

W najcichszym ustawieniu tylko 68dB a to wierzcie mi na prawdę mało.

W najgłośniejszej (najlepiej oczywiście ciągnie) 71dB co i tak jest czterokrotnie ciszej niż konkurencja średnio (ok 78dB).

Pamiętajmy, że 3dB to 2x różnica w głośności.

a jak ciągnie ? bo jestem właśnei na kupnie czegoś do 6-7 stówek i powiem, że wizja cichego odkurzania mi odpowiada.

 

BTW. Pamiętacie Rainbowy ? ja do dziś jestem pod wrażeniem skuteczności tego odkurzacza, widzę, że na allegro sprzedają regenerowane po 2tysie, qrde rainbow to s kalsa wśród odkurzaczy

http://allegro.pl/item890191832_rainbow_od...d4_polecam.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S klasa to Dyson- starsi mają od bodaj 5lat Dysona kupionego w DE za ok 700EUR i na 400m2 (z psem w domu) odkurzane średnio 3xtydzień nie stało się z nim dosłownie nic. Jedyna wada, jak dla mnie to wygląd, ale to rzecz wtórna w temacie odkurzaczy 8O

 

Ja natomiast użytkuję szajsunga 8790 i jestem w pełni zadowolony. Te filtry nano silver faktycznie dają radę, przy panelach można odkurzać na najniższym ciągu, a wtedy jest cichutki. Ergonomia też na piątkę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S klasa to Dyson- starsi mają od bodaj 5lat Dysona kupionego w DE za ok 700EUR i na 400m2 (z psem w domu) odkurzane średnio 3xtydzień nie stało się z nim dosłownie nic. Jedyna wada, jak dla mnie to wygląd, ale to rzecz wtórna w temacie odkurzaczy 8O

 

Ja natomiast użytkuję szajsunga 8790 i jestem w pełni zadowolony. Te filtry nano silver faktycznie dają radę, przy panelach można odkurzać na najniższym ciągu, a wtedy jest cichutki. Ergonomia też na piątkę.

Wygląd? Co odkurzanie staram się dowiedzieć z jakiej planety przyleciał do nas ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem dziś rekonesans w tematyce odkurzaczy i po analizach oraz czytaniu różniastych for na placu boju pozostały dwa modele, zelmer syrius i zelmer jupiter - z elektroszczotkami w komplecie, jak zakupie to opisze wrażenia hehehe, dlaczego zelmer po 1 dostępność części po 2 jednak jakość wykonania węża jest lepsza niż w elektroluxie (jednak plastiki użyte do produkcji obudów w zelmerach są kiepskiej jakości...) no i po 3 cie elektroszczota z elektroszczotą w zestawie tańszy od elektroluxa bez niej.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie: elektroszczotki Zelmera sa sredniej jakosci. Mam taka i przy odkurzaniu 2-3 razy w tygodniu (pies w domu) taka szczotka nie wytrzymuje wiecej jak rok. Za to odkurzacz (zelmer orion jak mnie pamiec nie myli) jest jak ruski czolg i nie wiem czy cos sie moze z tym stac 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ciągnie ? bo jestem właśnei na kupnie czegoś do 6-7 stówek i powiem, że wizja cichego odkurzania mi odpowiada.

W starym musiałem na maksa i darł się w niebogłosy ale też nie był najwyższych lotów.

Ten daje na min. ale nie mam psa i tylko jeden dywan.

Odkurzam ten właśnie dywan (dość gęsty włos i może dlatego muszę na min.), podłogi/panele, końcówka z włosem świetnie ściąga kurz z mebli bez rys (nie dotyka mebla żadna twarda powierzchnia), a nawet rogówkę specjalną końcówką do tego przeznaczoną.

Wg. mnie idealnie.

Minusem dla mnie jest dość ciężka konstrukcja węży, rurek, rączki i po pół godzinnym odkurzaniu trzeba ręce zmieniać bo zaczynają boleć 8O

Ale może to jest spowodowane tym, że nie tylko po podłodze czyli w poziomie odkurzam ale również w pionie więc trzeba to podnosić.

Można dokupić do tego odkurzacza turbo szczotkę lub po prostu model 3388 bodajże ma ją od razu.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Ultrasilencera i jest tak jak pisze Kaeres. W domu mam tylko 1 dywan, ale za to jest pies (West - nie ma sierści tylko włosy, jak człowiek) i 2 Kobiety z długimi włosami - niby jeden dywan, ale włosów nabija się w niego od groma. Przy ustawieniu na maksymalny ciąg wyciąga wszystko co się da, a do kurzy na meblach wystarczy ustawienie na minimum i szczotka z długiego, miękkiego włosa. Panele i kafelki też można odkurzać przy minimalnym ciągu, a wtedy jest cicho. Szczotką do kurzu, można nawet ściągać kurz z połyskliwych obudów telewizorów, nie zostawia żadnego śladu.

Ciężar to rzecz względna, do najlżejszych nie należy, ale coś za coś - główna szczotka ssąca jest duża, a podwójna, nierozłączna rura wykonana z metalu.

 

Mam model 3365 od jakiś 6 miesięcy.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie: elektroszczotki Zelmera sa sredniej jakosci. Mam taka i przy odkurzaniu 2-3 razy w tygodniu (pies w domu) taka szczotka nie wytrzymuje wiecej jak rok. Za to odkurzacz (zelmer orion jak mnie pamiec nie myli) jest jak ruski czolg i nie wiem czy cos sie moze z tym stac 8O

Zelmer Orion - zaczął smierdzieć jakoś zaraz przed końcem gwarancji wiec oddany do serwisu - coś tam zrobili niby, ale stwierdzili ze jest ok. Po czym gwarancja się skończyła i się spalił 8O Nie polecam za szybko padł. Jeszcze mi 3 paczki worków zostały.

 

Obecnie mam jakiegoś Philipsa - wykonanie porażka- dotykajać go ma się wrazenie ze zaraz się plastiki popsuje. Ciągnie ok (po pół roku narazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zelmera Syrius z elektroszczotą, imho za tą kasę warto, ciągnie dobrze, elektroszczota działa jak ma działać wykonanie też ok, gwary 4rt lata więc jak się popsuje to nie ma strachu, lekki, w miarę cichy.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywałem zelmery samsungi i inne w mm z miele. da się kupić okazyjnie i powiem tak - jak samsungi etc są ciche to ten jest niesłyszalny, dywany przesuwa po podłodze, ma kozackie końcówki do tapicerki czy szczotkę którą odkurzam drewniane żaluzje. nie ilość akcesoriów imo tylko jakość. każda mała rzecz jest do końca przemyślana, overengineered ;] materiały etc bardzo dobre i tyle, to odkurzacz jest ;]

 

ale - przy psie bez elektroszczotki bym nie kupił 8O

 

ogólnie dobra rzecz i przy założeniu że nie jest problemem uelastycznienie budżetu warto. przewidywany czas życia miele też zachęca. worki po ~10zł/szt 8O ale na jednym worku można dużo odkurzać, u mnie 55m2 jakieś pół roku w tym z nowymi kłaczącymi dywanami.

 

Luksusowy odkurzacz podłogowy MIELE S 4211 (973928171) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pora na mnie. Szukam odkurzacza do domu, do maksymalnie 350 zł. Mam dwa nieduże dywany, ale przydałyby się jakieś dodatkowe szczotki do pająków itp 8O. Zauważyłem, że pisaliście o Zelmer Syrius: ODKURZACZ ZELMER SYRIUS 1600.0 ST TURBOSZCZOTKA (1097292412) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...