Skocz do zawartości
ath

Gothic 3: Forsaken Gods

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie maja byc? wersja 1.0.0 PL ma wszystkie ulomnosci EN plus dodatki od tlumoczow - zamiast nazw niektorych przedmiotow zobaczymy ich nazwy systemowe, w najlepszym wypadku angielskie. po spaczowaniu jest jeszcze gorzej - przy braniu wszystkich przedmiotow na raz ze skrzyni (prawy klawisz mychy) w 1.0.0 pojawia sie ladnie lista:

5 strzał

1 miecz

1 łuk

itd

 

w 1.0.6 wyglada to tak:

5 rzeczy

1 rzecz

1 rzecz

 

jesli to ma byc obejscie na nieprzetlumaczenie wszystkich uzytych nazw przedmiotow to ja przepraszam... nie mam wiecej samozaparcia by brnac w to dalej. jesli ktos musi grac, niech gra, ale musi sie przyszykowac na mase bledow w tlumaczeniu (w statsach np mamy zdolnosci mysliwskie, a w opisie broni strzeleckich to sie juz nazywa zdolnosci lowieckie), braki tlumaczenia no i chrupanie. nie ma nic przyjemniejszego kiedy walczysz z kilkoma przeciwnikami, gra sie zamraza, ty odruchowo nadal ruszasz mysza, gra to wszystko pamieta, a kiedy sie odmrozi jestes do wrogow odwrocony plecami i patrzysz w niebo albo swoje stopy.

 

btw mam prosbe - jesli ktos bedzie mial stycznosc z gra i ma raida + konfig podobny do mojego, niech da znac jak jest z przycinkami u niego. dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po ok 2 h grania w świeży dodatek

 

Nie jestem przekonany do konca (gdyz nie przeszedlem jeszcze za wiele) ale w moim odczuciu ludzie na tych wszystkich forach, dramatyzuja co do plynnosci i jakosci dodatku.

Rzeczywiscie wymagania dosc znacznie wzrosly w stosunku do podstawki, ale na w miare przyzwoitym sprzecie + dobrze skonfigurowanym systemie (pod te gre)

mozna naprawde Swobodnie grac bez wiekszych przeszkod i docinek.

U mnie gra chodzi w 1280x1024

wszystko co sie da na maxa, AF x 16, AA x 4 (to ostatnie nie wiem czy dziala)

Fps w Miastach z zaludnieniem to 50 w krytycznych momentahc 35

poza miastem po zwiedzaniu okolic - 70do90 fps

Co do doczytywan ... to sa one MINIMALNIE, nieco wieksze nizeli w podstawce, a jesli juz to na ulamek sekundy - naprawde nie przeszkadza.

Po dokladnym przeanalizowaniu grafiki, wydaje mi sie ze ulegla pewnej poprawie, napewno zmienili nieco barwe kolorow na Jesienna :)

Aczkolwiek diametralnych zmian nie ma.

 

NIestety od samego poczatku znalazlo sie kilka mniejszych bugow, ale zwiazanych raczej z wersja PL (tlumaczenie pewnych nazw)

 

W kazdym razie - ja bylem mocno sceptycznie nastawiony do gry po opiniach jakie czytalem, ale po tych 2h jestem pelen optymizmu i mam nadzieje ze tak juz zostanie do konca - fabula sie niezle zapowiada wiec powinno byc oki, - POLECAM kazdemu Fanowi Gothica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

engine g3 lubi procka - co sie dziwisz ze Ci lepiej chodzi niz innym jak masz 4.2 na zegarku. co do grafy to na 8800GTS 512 a na poprzednim 7900GTX to smiem twierdzic ze chodzi podobnie (g3 ktorego na 7900 odpalalem nie mial AA). tweaki ini ok. mega tweaki systemu - nie ok. gra powinna dzialac bez przeszkod bez czarow i cudow w systemie. ja gralem w 1680x1050, AF16, AA2 lub wcale i puki sie nie przycina jest ok. ale jak juz sie przytnie to nie na ulamek sekundy tylko nawet i 5s. mozliwe ze daloby rade zminimalizowac przycinki, ale to sprawdzew styczniu jak postawie raida, oraz sprobuje procka pogonic wyzej.

 

fabula jest i tyle mozna o niej powiedziec. jest tak pompatyczna i sztampowa jak fabuly filmow o amerykanskich zolnierzach - nie kazdemu musi to podchodzic, zwlaszcza ze w filmie jakos sie to trzyma kupy, tutaj niespecjalnie. questy na odwal, zwlaszcza te z arenami - co miasto arena, 3 kolesi do pokonania i do tego zwalone skryptowanie. nie chce mi sie wymieniac bledow, bo jest ich bez liku, nie chce mowic o bezkarnosci kradziezy (malo kto sie zainteresuje swoim dobytkiem), o czujnosci straznikow broniacych budynku o 3 wejsciach, kiedy oskryptowane jest tylko jedno itd itd. polska wersja jezykowa ma zwalone nazwy przedmiotow widoczne w momencie podnoszenia ich ze szkrzyni prawym przyciskiem plus pewnie inne ukryte.

 

jesli kogos cieszy lazenie po sznurku od questa do questa, oraz exploracja i wyzynka powinien byc zadowolony.

 

ja mam ochote wrocic do g2 - na obecnym sprzecie smiga, moze grafa traci mysza, ale po wymuszeniu AA jest calkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do znaczniej redukcji doczytywan

to RAID0 robi tutaj KOLOSALNA robote - ale to juz odkrylem w podstawce

B.duzego kopa daje tez optymalizacja systemu (tzw tweaki na wydajnosc)

 

Co do samej gry to zaobserwowalem ze sa ewidentne bugi, np - specialnie pod mury zamku gdzie stali straznicy, podprowadzilem atakujaca mnie latajaca szarancze, ktora swobodnie wleciala za mna do srodka, i zaden ze straznikow sie nie zainteresowal - dopiero gdy kogos użadlila wszyscy rzucili sie na rozpaczliwa walke.

Fabula w miare rozgrywki rozkreca sie, wiadomo ze nie jest to Gothic 1 czy 2 ... Bo sama III czesc tracila juz znacznie klimatem do poprzednic, ale podsumowujac nie jest zle.

Natomiast Mowiac o Gothicu 2 - to jest to klasa sama w sobie i wiadomym bylo ze Zaden dodatek do Gothica 3 - nie wyrowna przepasci jaka dzieli Mroczny i tajemniczy swiat z II czesci od cukierkowej wycieczki w nieznane III czesci a w tym wypadku ZB

W kazdym razie KAZDY FAN sagi powinien obowiazkowo zagrac ...

Pomimo pewnych niedogodnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z recenzją - http://www.gram.pl/art_8AnqG,0_Gothic_3_Zm...w_recenzja.html .

 

Gra jest TRAGICZNA. Znacznie gorsza niż G 3. Do tego, w co trudno uwierzyć, jeszcze bardziej zabugowana. Prawdziwy ZMIERZCH SERII GOTHIC.

 

NIE KUPUJCIE TEJ GRY, niech Jowood nie myśli, że może robić idiotów z fanów serii. Tylko dziękie "zimnemu prysznicowi" chłopcy mogą wziąć się do uczciwej roboty i wykonać kolejną grę na dobrym poziomie :wink: .

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to recenzja informacyjna - dowiadujemy sie co jest zwalone i dlaczego! cenne wskazowki. btw grzebiac w g3.ini natknalem sie na:

 

Threads.Enable=false

 

co tlumaczy czkawke. bede mial chwile czasu to obadam wersje z true.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie jaką okładkę zmontowali rosjanie:

gratuluję jak trafnie rozszyfrowałes język pomimo podpowiedzi graficznej w postaci kropki na czole ;)

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję jak trafnie rozszyfrowałes język pomimo podpowiedzi graficznej w postaci kropki na czole ;)

zacytuje post usera vivaxardas z forum.worldofplayers.de:

Here is a new DVD cover for G3FG made by russians. Already appeared on german sites.

The title translates: Gothic 3: Mauled by Bugs

 

http://s61.radikal.ru/i171/0811/2a/63a8f1ecf667.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Mam wrażenie jak bym grał w beta betę Gothica 3 okraszonego jakimś amatorskim modem. Nie wszystkie dialogi odpalają, ścinki to noma, wielu rzeczy nie można podnięść, usunięto wiele besti i zwierząt z w wielu lokacji które wystepowały w G3. Poziom niektórych zadań jest tak żenujący... np zadanie z odszukaniem szajbniętego miłośnika ptaków po śladach rozrzucownego chleba na ścieżkach... no toż to poprostu profanacja Gothica! Patałachy cholerne! Poziom prosto z bollywoodu ! Jestem wściekły jak taką legende mozna partaczyć ! Mam ochote przejśc sie do tego indyjskiego studia z kozikem w ręku. G3 przy tym to miodzik... A taka ciekawostka: kody i ich aktywacja jest idenryczna jak w G3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia:

słabe intro, lektor amator, grafika ta sama co w G3 (wymagania oczywiście UP UP UP), lepsza jakość tekstur (ustawienie medium)

Dołączona grafika

troszkę przerażające fps (w G3 w tym miejscu byłoby około +10-15) i użycie pamięci (ustawienie medium!)

zapomniałbym: oczywiście RWIE niemiłosiernie :|

Gothic 3 na takich ustawieniach był grywalny i miło się przeszło całą grę, a dodatek...

edit: może nie jest aż tak tragicznie, zapomniałem wyłączyć BOINCa :D

...

po wyłączeniu BOINC zaobserwowałem jedną korzyść - gra NIE rwie, fps pozostał ten sam. A, i woda wygląda na ładniejszą niż w podstawce.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo czuła na wydajność procka, jeśli chcesz grać, to może puść go wyżej (u mnie 3300)

W poprzednim poście zapomniałem jeszcze napisać, że drażni soundtrack skopiowany z G3.

Odpalił ktoś to w oknie może?

Spostrzeżenie: pożeraczem fpsów okazał się HDR którego nie widać i trochę DOF - po przestawieniu na Efekt Overglow można przyjemnie grać.

Da się w tym czymś odpalić DOF i AA jednocześnie ?

Co do AA i DOF - u mnie wyłączając HDR można odpalić AA, ale coś złego się dzieje z DOF:

Dołączona grafika

Zamiast ładnego rozmycia oddalonych obiektów pojawiają się jakieś "artefakty" (polecam powiększyć obrazek, będzie widać o co chodzi).

22:25 - aby pozbyć się tych "artefaktów" należy zmienić w pliku ini\ge3.ini linijkę:

Render.EnableTransparencyAntialiasing=true na Render.EnableTransparencyAntialiasing=false

Edit: dopiero teraz zauważyłem, że po restarcie gry, pasek od DOF się "zeruje" :/

Za chwilę wrzucę parę porównawczych screenów.

 

AAx0

AAx0 + Overglow

AAx2 + Overglow

AAx4 + Overglow

AAx0 + HDR

AAx0 + HDR + DOF

1680x1050 @ max / AAx0

 

Coś dziwnego dzieje się z drzewami :o

edit 22:51 - polecam zainteresować się tweakami na jakość z pierwszej strony tematu Gothic 3, bo domyślny maksymalny zasięg widzenia postaci i obiektów jest tragiczny

 

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle to bywa w gothic'ach fabuła jest świetna pomimo kilku bugom :)

POLECAM

Jeżeli ktoś nie grał w 1 i 2 to nie zaczynajcie grać w 3 ":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprostowalem Twoj blad w numeracji patcha - jakby to byl faktycznie 1.7 a nie 1.0.7 to moze gra bylaby jak nalezy. a tak, sa nadal problemy z lokalizacja, ktore nie zostana naprawione przez cdp do puki triny nie dorzuci obslugi unicode w jednym z modulow. jakos mega speedupa nie zauwazylem, save moga byc niekompatybilne z poprzednimi wersjami. zreszta, w tym miesiacu ma wyjsc cp 1.7 do g3, wiec kto by sie takimi poprawkami do dodatku przejmowal;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otóż moja natywna rozdzielczość to 1680x1050. I teraz niezależnie czy w gothic 3 zmierzch bogów ustawie 1024x768 czy 1680x1050 to obraz zawsze jest rozciągnięty, Dodatkowo obraz (oprócz menu) jest tak jakby wyświetlany pasami tzn. że jest jeden cienki pas obok niego drugi itd. Pasy są oddzielne dla każdego elementu gry, lecz wydaje mi się że jest to związane z rozciągnięciem. Proszę o pomoc.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś jakieś namiary na tego nowego patcha 1.10? Bo mam aktualnie tego 1.089 i jest nie bardzo dobry. Nadal występują rozmaite bugi.Gra jest strasznie czułą na taktowanie procesora jak tu wyżej napisal ktoś. Ten najnowszy patch miał byc w lutym tego roku, jakoś nic nie mogę go wyszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...