Skocz do zawartości
kszyh13

Komputer Się Nie Wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

W komputerze (AMD64 3700, Gigabyte K8NE, 2gb Kingston, HDD Samsunga, Tagan 380W, XP Prof. SP3) zaczął mi szwankować DVD. Kupiłem Pioniera 215D i dzisiaj wymieniłem. Stary DVD był na ATA, ten jest SATA. Wszystko jest cacy, tylko komputer się do końca nie wyłącza. Tzn. system się zamyka normalnie, monitor nie dostaje sygnału, ale światła w obudowie się palą i chodzą wentyle. Jeśli w tym momencie nacisnę "Reset", to komp normalnie startuje, jeśli nacisnę i przytrzymam przez jakieś 3-4 sek "Power", to się wyłączy. Jeżeli w Windowsie dam "uruchom ponownie" , to również zatrzymuje na światłach i wentylach. Podczas wymiany musiałem odkręcić przód obudowy i wtedy rozleciał mi się na części włącznik power. Złożyłem go, ale może to jego wina. W sumie to nie wiem jak on współdziała z płytą. A może powodem jest zmiana DVD. Jeżeli ktoś z was się spotkał z podobnym problemem, to będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winnego. Okazało się, że po odłączeniu DVD komp zamyka się poprawnie. W tym Pionierze jest możliwość użycia zworek. W Liteonie, którego mam w drugim kompie nie ma takiej możliwości. Dlatego tu też nie dałem żadnej zworki. A może trzeba?

Sprawdziłem również drugi posiadany DVD. I okazało się, że też się nie wyłącza. Więc albo płyta, albo jakieś ustawienia? Może coś w biosie trza zmienić?

Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...