Skocz do zawartości
SpectatorX

Gigabyte Ga-ma78gm-s2h (rev.1.0)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze posiadam ta plyte blizej zaczalem interesowac sie mostkiem polnocnym i na innym forum znalazlem takie cos:

 

1 zdj :Thermalright HR-05/IFX

2 zdj : Thermaltake CL-C0034 Extreme Spirit II Northbridge Chipset Cooler

post-163184-1220442512_thumb.jpg

post-163184-1220442535_thumb.jpg

Edytowane przez Michni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem tej płyty od blisko 4 miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, jestem z niej zadowolony. Grafika w zupełności mi wystarcza (chodzi na zegarze 600 MHz), troszkę przeszkadza mi temperatura ponad 80 st. C na NB, ale doradca od Gigabyte'a stwierdził, że, tak ma być i że standardowe chłodzenie jest wystarczające, więc nic nie zmieniałem. Mam małe problemy z dyskiem i nagrywarką DVD- dysk (nowy, Seagate SATA 320BG, kupiony wraz z MB) parę razy zaczął "cykać" i wywalił się "blue screen" a po resecie komunikat "błąd odczytu danych z dysku"- na szczęście po jakimś czasie wszystko wraca do normy (zdarzyło się to 2-3 razy), natomiast z nagrywarką problem jest tego rodzaju, ze kilka razy w Nero 6.6.0.1 albo się program podczas nagrywania płyty DVD zawiesił, albo wywalił komunikat "Nieznany błąd nagrywarki". Serwisant z firmy, w której dokonałem zakupu sugeruje dwie opcje: ponoć typowe problemy z obsługą trybu AHCI pod Windows XP ( tak mam ustawione w BIOS-ie, Windows MX6 z dołożonymi w nLite sterownikami AHCI ze strony Gigabyte'a), bądź problem z zasilaczem, tu mam Tracera 400W, kupionego wraz z obudową, wiem, że sprzęt lichy, ale w Evereście napięcia raczej mieszczą się w specyfikacji ATX (przymierzam się jednak do Pentagrama 460W). Innych problemów nie miałem, brak mi, jak założycielowi wątku COM-a, ale przecież nie można mieć wszystkiego... Zresztą na płycie jest wejście portów równoległego i szeregowego, trzeba tylko wystarać się o "śledzia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirekwr1

 

Wydaje mi się, że jednak z tym dyskiem nie wszystko jest ok. Mam u siebie dwa dyski sata, jeden ma już ładnych kilka lat i śmiało mogę stwierdzić, że przeszły przez niego terabajty danych. Od pewnego czasu zacząłem słyszeć w nim takie samo cykanie o jakim nam tutaj piszesz. Przy pierwszej lepszej okazji zrzuciłem z niego wszystkie dane jakie na nim miałem co trwało baaardzo długo mimo tego, że kopiowałem z dysku sata na dysk sata. Po zrzuceniu danych sformatowałem dysk i.... kopiowanie na ten dysk poszło szybko, zajęło jakąś 1/3 tego co zrzucanie z niego. Poprostu po formacie dysk odzyskał swoją sprawność. O tym, że u Ciebie jest coś podobnego świadczą błędy odczytu, blue screeny przy nagrywaniu z tego dysku. Przy kopiowaniu z tego dojechanego dysku też nieraz pokazały mi się błędy odczytu.

 

 

 

Tak więc na początek radzę Ci wykonać kopię zapasową wszystkiego tego co przechowujesz na dysku i sformatować go po wykonaniu kopii zapasowej danych znajdujących się na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ten dysk na innym kompie? Może to on tu zawinił?

Tak, poza tym dzieje się tak na każdym dysku SATA (wszystkie jakie testowalem to Seagate), dysku IDE jeszcze nie podłączałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że bez marka jak bez ręki, ale o problemy z tą płytą...

podłączam przez dvi - czarny ekran - ustawienia w biosie poprawne

podkręcam procka ? na taniej płycie też gigabyte`a na 690 semp le-1200 idzie od razu na 2.8ghz. tutaj ? restarty... reszta konfiguracji identyczna

ta płyta jest przereklamowana. jeżeli od początku mam z nią same problemy i pod górkę, to dziękuję. wolę mobo za 130zł. ma gorszą grafikę, ale komp jest dla siostry, a ja nie chcę nonstop telefonów, że coś jej nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga z Athlonem 4850e jako podstawa HTPC, podpięta przez D-Sub do LCD TV.

Czasem przy starcie systemu pojawia się komunikat : 'Brak obsługi sygnału. Skoryguj sygnał wyjściowy PC'

Potem Windows ładuje się bez problemu, rozdziałka 1360:768, 60 Hz. W sumie to drobiazg, ale działa mi trochę na nerwy. :D W BIOS-ie ustawione 128 MB dla grafiki, integra jako główna karta. O co może chodzić?

 

EDIT:

 

zmiana na najnowszy BIOS poprawia tę kwestię.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z uruchomieniem kompa. Mam płytę rev.1.1, na niej Athlona X2 4600+ i ramki noname (z powodu braku kasy :wink: ) - wszystko świeżo kupione. Złożyłem, zapiąłem na zasilaczu Tracer 400W (do wymiany jak wypłata przyjdzie). Cisnę power, pcspeaker cicho cyknął, wiatrak cpu zaczyna się wolno kręcić ale reszta nic... No to Clear CMOS. Po powerze wiatrak wszedł na obroty, piszczek pisknął (raz, na prawidłowy start) i odpalił. Wywala info "CMOS Checksum error" i daje do wyboru ustawienia. Ja wchodzę do Biosu, oglądam, wychodzę z biosu, a tu zonk - komp nie POST'uje. Jedyne co jestem w stanie zrobić to Clear CMOS i wejście do biosu. Nawet kiedy wczytuję ustawienia Fail-Safe, też nie rusza. Tak jakby zapisanie czegokolwiek do CMOSu wieszało kompa.

 

EDIT:

 

Wstyd mi... już podejrzewałem Gigusia :unsure:

Byłem dziś w sklepie, okazało się że winowajcą był ram, wynienili na inny i śmiga bez problemu :)

Edytowane przez Aramis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem niedawno płytę główna z ABita na danego Gigabyta i jak narazie jestem niezadowolony z dźwięku, bo mam taki problem, że jak ustawie głośniki na full to wyraźnie słychać trzaski i piski, które są generowane m.in. przy przeglądaniu stron internetowych, gdy do głosu dochodzi procesor i to dosłownie mówiąc. Z tego co się orientuję są to zakłócenia pochodzące z magistrali PCI po której komunikują się różne podzespoły w komputerze z procesorem, m.in. również karta dźwiękowa. Po prostu słychać jak procesor dokonuje obliczeń :/ Szukałem coś na ten temat w necie ale nic nie mogę znaleźć jak się pozbyć tych dziwnych odgłosów. I zastanawiam się czy cokolwiek pomoże w tej sprawie czy to czasami nie jest wada modelu tej płyty bo na pewno nie głośników. Czytałem na forum, że karty dźwiękowe na PCI nic na to nie pomogą i również będą występować te odgłosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam 2 problemy z tą właśnie płytą.

1. Mam 2x kosci ram Patriot 800 MHz CL4 po 1GB jedna

kości nie chcą działac w trybie dual channel... gdy je wepne pod ten tryb , płyta główna piszczy (sygnalizacja ze jest bląd na kosciach RAM ). Gdy podepne je ale nie na DUAL CHANNEL wszystko ładnie smiga.... Jak można rozwiązac ten problem ?

 

2. Mam router Linksyssa i karta sieciowa nie możne skomunikować sie z routerem... Internet działa tylko wtedy jak wklepe mu adresy IP , automatycznie się nie łączy ;/ Uszkodzona karta sieciowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tą płytę i spoko śmiga ale mam za to problem mianowicie podłączyłem tą płytę do telewizora LCD kablem HDMI i obraz jest jak igła ale nie mam dźwięku.Jak zrobi aby był dźwięk w LCD-ku ? bo chyba powinien też by normalnie przez ten kabel.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ab.pl zamawialem s2h to dostalem rev 1.0:P chyba sporo tego maja jeszcze, ale plytka chodzi swietnie, zlego slowa nie moge powiedziec, na glownej stronce gb przy 1.0 tez jest znaczek 140W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, szczęśliwy użytkownik wyżej wymienionej płyty żyłem sobie w spokoju do dnia dzisiejszego. Wiedziałem, że płytka jest całkiem cieplutka (macałem), ale ktoś powiedział kiedyś "lepiej macaj scalaki swojej dziewczyny". Pomyślałem "ten typ tak ma". Po zerknięciu na wykresiki temperaturowe z testu, który pojawił się na pclabie stwierdziłem, że jednak coś z tym trzeba zrobić. Z braku środków, w wyniku komisyjnej narady(ze samym sobą) zrodziło się coś takiego:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Puszczony na 5V, głośnościowo jest porównywalny(albo troche cichszy) z boksowym wiatrakiem AMD w idle. Wieje na NB, w okolicach sekcji zasilania CPU też zrobiło się chłodniej. Teraz to pewnie można stuknąć 950MHz na GPU i spać spokojnie. Użyte materiały to śledź ze starego modemu i wiatrak, który kiedyś dzielnie dmuchał w radiator na Palomino ;).

 

Nie mam zamiaru nic wkładać w PCI-E, ale kurz chyba może być sprawcą niespodzianki przy ewentualnym montażu jakiegoś Radeonka. Może lepiej to zakleić?

Edytowane przez Mal1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Używam tej płyty dłuższy czas i mogę powiedzieć że to naprawdę dobry produkt pod warunkiem że nie stawiamy jej absurdalnych wymagań.

Postaram się z czasem podzielić moimi doświadczeniami.

Ktoś chciał założyć niebieskiego zalmana na mostek. Zdjęcie poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W takiej obudowie aktualnie siedzi owa płyta :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tutaj wnętrzności :wink: :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dodam tylko że rozmiar obudowy to standard HiFi czyli 43 cm :razz: , a wysokość nie większa niż normalnego DVD :rolleyes:

Edytowane przez JoTgiE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JoTgiE : powiem krotko - REWELKA :)

 

Sam jestem wlasnie na etapie budowania Media Center, poki co zakupilem wlasnie plyte GA-MA78GM-S2H (trafilem rewizje 1.1) oraz procek 4850e.

Zostal jeszcze RAM, ale o tym pozniej.

Glowie sie obecnie nad odpowiednia obudowa, oraz klawiatura, ale jak zobaczylem Twoje, to musze Cie zasypac gradem pytan :)

1) Co to za klawiatura z tym touchpadem i gdzie taka dostac ? (mam na oku taka z trackballem, ale ta mi sie bardziej podoba)

2) To samo z obudowa, j/w (jak sprawa z zasilaczem, oryginalny z budy starcza?)

 

Na poludniowym takze mam w planie zmienic na zalmana, ale zastanawiam sie czy na polnocny taki zalman to nie bedzie za malo.

Myslalem o Thermallight HR-05, ale nie wiem czy to sie da wogole zamontowac (da sie wersje IFX, ale jest ona prawie dwa razy drozsza) No i zalezy jaka buda, do Twojej to w sumie tylko zalmany wejda.

 

Na koniec mam wazne pytanie do wszystkich odnosnie pamieci. Chcialbym zakupic do tej plyty Patriot 4GB PC800 Dual 2x2GB CL4 EP - pamieci te wymagaja 2.2v - czy da sie tyle ustawic na tej plycie ? Czytalem ze bywaja problemy z dualem, czy moze ktos ma te pamieci na tej plycie i dzialaja mu bez problemu w dualu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozwija :-) Jakieś ciekawe chłodzonka, media center jakieś widzę... ładnie, ładnie ;-)

 

 

 

 

Na koniec mam wazne pytanie do wszystkich odnosnie pamieci. Chcialbym zakupic do tej plyty Patriot 4GB PC800 Dual 2x2GB CL4 EP - pamieci te wymagaja 2.2v - czy da sie tyle ustawic na tej plycie ? Czytalem ze bywaja problemy z dualem, czy moze ktos ma te pamieci na tej plycie i dzialaja mu bez problemu w dualu ?

 

Osobiście nie spotkałem się z jakimiś problemami z dual channel, złożyłem 3 kompy na tej płycie i na każdym dual channel składający się z dwóch kości po 1GB działa bez zarzutu i nie było problemów, włożyłem kości w sloty i odrazu po uruchomieniu zaczęły pracę w dual channel. Nie wiem jak z s2h, bo teraz mam ds3h, ale wydaje mi się, że napięcie powinieneś móc podnieść do niezbędnego dla Twoich pamięci. Na ds3h mam tak, że domyślnie moje pamięci chodzą z v1.8, przed aktualizacją biosa mogłem maksymalnie podnieść napięcie o +0,3v, po aktualizacji biosa mogę podnieść o nawet +0,5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozbudziłem niektórym osobom apetyt na Media Center :rolleyes:

 

Może jednak trochę od początku:

 

Zamysł był prosty - buduję ultra cichy komputer Media Center. Warunki i zadania jakie miał spełnić sprzęt to :

 

1.Filmy HD .mkv

2.Torenty 24/h

3.Cisza

4.Jak najmniejszy pobór prądu.

 

Wszystko to udało się uzyskać właśnie na owej platformie jaka stanowiła płyta Gigabyte Ga-ma78gm-s2h. Oczywiście pilnując głównych wytycznych procesor miał byś jak najzimniejszy i jak najmniej prądożerny, dlatego padło na Semprona LE-1200. Ram to nic wyszukanego , za to dysk obowiązkowo 2,5" przy obrotach 5400 zamknięty w obudowie wyciszającej praktycznie niesłyszalny. O chłodzenie zadbały podzespoły pasywne połączone z wentylatorami podpiętymi do regulatora obrotów. Wszystko to zamknięte w - wyciszonej matami - obudowie CHIFTEKA microATX.

 

Tak to wyglądało:

 

foto

 

http://img292.imageshack.us/my.php?image=51119507ag2.jpg

 

Dołączona grafika

 

http://img89.imageshack.us/my.php?image=16906786fa5.jpg

 

Dołączona grafika

 

http://img299.imageshack.us/img299/8739/68071935vc0.jpg

 

Dołączona grafika

 

 

 

Teraz co do samej obudowy HIPER :

 

Sprzęt ten od dłuższego czasu miałem na oku i wertując internet, przyglądałem się tej marce i jej produktom. Niestety z dostępnością tego u nas było i jest krucho. Byłem nawet zdecydowany zamówić ta obudowę bezpośrednio u producenta w Anglii ale w ostateczności sobie odpuściłem. No i któregoś razu na allegro trafiła się właśnie owa obudowa tylko że z małym mankamentem który mi nie przeszkadzał , a mianowicie brak koszyka na dvd i hdd. Zalicytowałem i jest :razz:

 

Nie da się ukryć że obudowa jest wyjątkowa i prezentuje się naprawdę okazale. Powyższy sprzęt bez problemu się zmieścił. Aha jeszcze co do chłodzenia, ponieważ w zestawie znajdował się cooler na socket 939 to pojawił się problem z mocowaniem na AM2. Na szczęście wypatrzyłem sam cooler na AM2 w sklepie internetowym ale w Anglii. Zamówiłem i oto jest bardzo fajny coolerek cały miedziani i z cichym wentylatorem. Ktoś tutaj pytał czy daje rade... jasne że daje i to na sempronie podkręconym na 2,5 GHz tylko... właśnie tylko jedna ważna sprawa że obudowa nie może stać w zamkniętych szafkach , po prostu musi mieć obieg powietrza.

 

to jeszcze parę fotek:

 

foto

 

http://img104.imageshack.us/my.php?image=44493570uc4.jpg

 

Dołączona grafika

 

http://img516.imageshack.us/my.php?image=84740809ja7.jpg

 

Dołączona grafika

 

http://img156.imageshack.us/my.php?image=10398370jv3.jpg

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, świetnie się prezentuje te media center, jestem pod ogromnym wrażeniem. :-)

 

Jakie chłodzenie założyłeś na procka? Co to za model i jakiej firmy? I te same pytania o klawiaturę :-) W jakimkolwiek polskim sklepie znalazłeś obudowy hiper czy u nas w kraju cisza? W hiperze masz zamontowaną nagrywarkę czy tylko dysk jest?

 

Sempron le-1200 domyślnie z jakimi taktami chodzi? Jakiego zasilacza użyłeś? Bo standardowy raczej do tej budy nie wejdzie :-) Jak komp sprawuje się w odtwarzaniu filmów full hd? Jakie masz użycie procesora podczas odtwarzania filmów hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...