Skocz do zawartości
Mr.Martin

Dziwne Zachowywanie Sie Akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Posiadam sluzbowy laptop IBM Lenovo X60. Od jakiegos czasu zauwazylem ze cos dziwnie dzieje sie z akumulatorem. Otoz gdy korzystam z baterii to wszystko jest oki ale gdy dochodzi do okolo 20% to nagle w ulamku sekundy spada do 4%

Co jest tym spowodowane , czy mozna to jakos naprawic ?

 

Akumulator wedlug oprogramowania IBM ma 40 cykli ladowan , na ogol byl ladowany gdy wylaczyl sie komp do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WOLNO DOPROWADZAC DO CALKOWITEGO ROZLADOWANIA BATERII.

 

Bo moze to doprowadzic do jej uszkodzenia.

Teoretycznie tak, tylko w domowych warunkach raczej ciężko będzie wyładować baterię "do zera".

Najlepiej ustawić w windowsie, w ustawieniach zasilania na 2% i poczekać aż laptop się wyłączy. Jeżeli tak się stanie, od razu podłączyć zasilacz. Oczywiście robimy to tylko raz, w celu kalibracji elektroniki baterii.

 

Jeżeli to nie skutkuje, to niestety musisz się z tym pogodzić. Baterie też mają ograniczoną żywotność. To że twój egzemplarz wykazuje takie objawy, nie znaczy że za niedługo padnie. Inna sprawa to to, że jakość produktów IBM trochę spadła i tyczy się to także baterii. Na twoim miejscu nie przejmowałbym się tym zachowaniem.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie przejmuje tym - to sluzbowy , jak padnie , dadza nowy :)

 

TYlko jest uciazliwe - pracujesz na baterii , ladnie ona stopniowo sie rozladowuje od 100% do okolo 25% i nagle przy okolo 25% odrazu skacze do 4% i komp przechodzi w tryb hybernacji.

 

Sprobuje tak jak mowisz - wylacze zarzadzenie enegia i pozwole dla kompa zejsc do okolo 1% i wtedy wetkne wtyczke zasilacza i zaczne ladowac.

 

A w opcjach zasilania ( opcje baterii w oprogramownaiu IBM) jest taka opcja "Perform reset" - do czego to sluzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może w biosie opcję kalibracja/regeneracja lub coś o innej nazwie. Ja w moim ASUSIE mam coś takiego i to tylko w BIOS'IE. Zaglądnij czy masz i może to pomoże? A jeśli to nowy laptop to na ile cykli/miesięcy masz gwarancję na baterię - czasami napiszą o tym w gwarancji. Wiem, że 40 cykli to prawie nic ale tak z ciekawości pytam. A pierwsze cykle ładowania przeprowadziłeś poprawnie/wg instrukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...