Skocz do zawartości
Miguel707

Dokupienie Dodatkowego 1gb Ram.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam Kingstony 2x1GB 667MHZ, które chodzą na 800MHZ. Zastanawiam się nad dokupieniem dodatkowego 1GB RAM (najprawdopodobniej Kingston 1GB 800MHZ). Jak sądzicie - warto ?

 

W sumie to co stracę, to jedynie Dual Channel.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam dylemat pewnie zabiore 2x512 jakies 800Mhz@900 zeby zostal dual... pod vista (póki co jedynie crysis troche mieli z hdd) sie oplaca pod xp raczej zbyteczne

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Dual Channel wnosi jakies 1-3 % ogolnej wydajnosci, teoretycznie lepiej miec dual channel na platformie intelowskiej tam czasem wydajnosc siega w takiej konfiguracji jakies 5 %

 

Warto rozgladnac sie za jakimis tanimi 512 MB x 2, ot chocny Patriot DDR2 512MB 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem - 1GB RAM 800MHZ firmy Kingston

 

Dołączona grafika

 

Jestem ciekaw czemu w CPU-Z pisze, że to Dual :).

 

No i później jak będę się przesiadał na system 64bit - kupię jak będzie trzeba 2GB RAM w jednej kości i będzie 5GB ;).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem - 1GB RAM 800MHZ firmy Kingston

 

Jestem ciekaw czemu w CPU-Z pisze, że to Dual :).

Też mam 3GB ramu, też mam duala i nie ma w tym nic dziwnego. Po prostu Intel od chipsetu P35 (albo już 965P, nie pamiętam) wprowadził duala asymetrycznego, czyli dwie kości pracują w dualu a jedna nie. Wydajność jest troszkę gorsza od duala a lepsza od singla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...