Skocz do zawartości
ath

King's Bounty: The Legend

Rekomendowane odpowiedzi

A btw. kim wam się najlepiej grało?.. Zagrałem sobie magiem.. oczyściłem już cały teren "Greenwort" czy jakoś tam (z wielkim trudem) i nawet nie doszedłem do "rage boxa" jakoś wolno exp leci <_<

Mam to samo grajac wojownikiem, exp jak exp ale leadership mnie niezmiernie irytuje ;p, z rage boxa mam jedno 'zwierzatko' poki co ktore mi sluzy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w pełnej dostajemy rage box bo wiem że w demie dostałem go u króla po zabiciu bandytów :blink:

Dołączam się do pytania. Gram już z 10h+, wykonałem masę questów i nadal nie mam rage'a...

 

Zaczyna mnie nużyć ta gra... za dużo questów, za dużo biegania, za dużo czytania, za mało exp... słaba dynamika walki + każda napotkana jednostka chce walczyć - nawet najgorsze "dziadostwo"... żeby odbudować wojsko trzeba biegać hektary od budynku do budynku... powinni postawić na każdej części mapy budynek, w którym można by rekrutować jednostki z wcześniej odwiedzonych zamków/domków itd... populacja wojska się nie odradza... ot takie trochę nieudolne połączenie adventure i tbs but nice try;) cieszy spora ilość czarów + miła dla oka grafika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... muszę uderzyć się w pierś i przyznać, że zbyt szybko oceniłem King's Bounty, i niepotrzebnie przez pryzmat HOMM-a... być może dlatego, że wykonywałem tylko poboczne questy (lol)..., które nie zawsze są ciekawe i gameplay był trochę nużący... teraz skupiłem się głównie na lead quest-cie ;) mam 10 lvl, 120k złota, fajne artefakty, prawie 40 nauczonych czarów, 3 summony i gra się bardzo ciekawie, aczkolwiek prawie każdy przeciwnik ma status strong albo very strong i czesto trzeba uzupełniać wojsko po 1 walce. (poziom trudności normal)... muzyka jednak zmienia się w zależności od regionu;), z rekrutacją też nie jest tak źle - po drodze pojawiają się kolejne domki/zamki z lepszymi jednostkami (kolejne wyspy, po których prowadzi nas main quest)... engine i design miażdzy, przepiękne lokalizacje, design jednostek, animacja, efekty czarów, detale (wiewiórki skaczące po drzewach, strząsające śnieg z liści :plum: ;) itd...), wielkość świata, różnorodność i ilość jednostek, dobrze pomyślane "drzewko" rozwoju bohatera, masa czarów, sporo artefaktów, walki z bosami (kraken!)... just great!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: gdzie jest artefakt dla śmierci z kosą z RB? bo mieczyk i rybki mnie sie znudzily -_-

Dostaniesz go w Taron Mines po pokonaniu wojska w zamku Bogacho :P

Po prostu wykonuj cały czas questy od króla.

 

2 screen-y ode mnie:)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się review na IGN... 8.1/10

Zdziwiła mnie trochę ocena grafiki... 6.5/10? Wg mnie zasługuje na więcej... ale to tylko moja subiektywna opinia;)

 

Ale tak jak pisze IGN... z poziomem trudności to oni mocno przesadzili... na "normal" ta gra jest miejscami trudniejsza niż HOMM3/5 na "impossible"... ;) poważnie...

 

King's Bounty's difficulty can often be brutal, too brutal in fact; most of the time it's best to navigate around enemies. I highly recommend inexperienced RPG gamers play on the easy difficulty first. The "normal" default difficulty may overwhelm even the most seasoned RPG gamer. A lot of the enemies that you encounter on the default difficulty will simply overpower you

http://pc.ign.com/articles/914/914943p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z nia dogadalem tak ze jednego dnia ja nosze nastepnego ona :] Rozmowa byla jesli dobrze pamietam ze ja stracilem kobiete i ten pierscien mi ja bedzie przypominal bo bodajze byl taki sam, wiec w taki sposob dialog trzeba poprowadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to dobrze rozwiazane. Jednostki w stolicy odnawiaja sie praktycznie z kazdym wykonanym questem dla krola. Po jakims czasie dostepne juz sa nieskonczone ilosci. Z kazda kraina trafiasz na coraz bardziej zroznicowane i lepsze jednostki co powoduje ze niejako jestes zmuszony pobawic sie wszystkimi dostepnymi dzieki czemu gra nie jest monotonna a urozmaicona. Jak do tej pory, a mam lvl 20, nigdy nie mialem problemu z tym ze brakowalo mi jednostek. Z drugiej strony jesli jakies jednostki sie koncza to zaden problem zrobic sacrifice na jednostkach szeroko dostepnych i znow mamy caly stack. Ogolnie system jest imo niezle pomyslany a gra niebiansko grywalna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem to updated demko, mam viste eng i demo też się odpala tak a chce w pl. :)

Jak to zmusić do działania ?

 

z pliku app.txt

 

sets ~main_menu_form "start"

sets ~auto_location ""

setf ~cache_base_size 128

setf ~cache_reserve_size 16

sets ~language "eng"

 

# %PERSONAL% - My Documets

# %USER% - Current user name

# %env% - Value of environment variable with name "env"

 

sets ~personal_path "%PERSONAL%\My Games\Kings Bounty Demo"

 

 

 

Zmiana sets ~language "eng" na "pl" , "pol" nic nie daje, nadal jest eng...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z deka noobowskie: po co tyle kasy jak nie ma z nią co zrobić? najlepsze przedmioty kupione, armia pod moją komenda, druga armia do wykupienia w każdym domku (ale za mały leadership), a kasa sięga prawie 100k złota. Poczytam jeszcze topic bo może już było :D

edit: nic nie było, więc pytanie aktualne

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dobrzy jesteście ;) Ja mam 10lvl i 15k złota.. Gram magiem i muszę przyznać, że na pewno ciężej jest niż Warriorem ;) Największym problemem tej gry są wg mnie za słabe zaklęcia... praktycznie od początku gry posługuję się głównie jednym czarem, mianowicie fireballem i ma on na razie 300dmg, co jest raczej śmieszne, bo już nie robi takiego wrażenia na przeciwnikach jak na początku gry.. Są potem jakieś potężniejsze czary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dobrzy jesteście ;) Ja mam 10lvl i 15k złota.. Gram magiem i muszę przyznać, że na pewno ciężej jest niż Warriorem ;) Największym problemem tej gry są wg mnie za słabe zaklęcia... praktycznie od początku gry posługuję się głównie jednym czarem, mianowicie fireballem i ma on na razie 300dmg, co jest raczej śmieszne, bo już nie robi takiego wrażenia na przeciwnikach jak na początku gry.. Są potem jakieś potężniejsze czary?

warriorem latwiej? dlaczego? chaos na 3lvl, jakis artefakt dodajacy 15% dmg, destroyer i zadajesz ponad 1k dmg bez przemeczanai sie. za to potworki z rage boxa strasznie slabe :/ imo to wlasnie warrior i palladyn sa za slabi w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grajac magiem na poczatku zainwestowalem w Glory i Learning na maxa z drzewka Mind. Ogolnie priorytetem dla mnie zawsze bylo Leadership. Teraz na 20lvl mam 13k co jest chyba niezlym wynikiem, a exp idzie naprawde ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla ta gra. Po zagraniu w demo juz czekam na full ver. Ciekawie rozwiazany system questow i drzewo talentow. Gralem w demie warriorem bardzo podoba mi sie system walki wspomagany przez "rage" troche jak w Wow'ie :). Bardzo dopracowany engine gry, szybkie wczytywanie lokacji, grafika bardzo ladna bez zadnych przyciec i "krzakow". Mam nadzieje, ze w full ver. bedzie jeszcze lepiej, a tak sie zapowiada :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem to updated demko, mam viste eng i demo też się odpala tak a chce w pl. :)

Jak to zmusić do działania ?

 

z pliku app.txt

 

sets ~main_menu_form "start"

sets ~auto_location ""

setf ~cache_base_size 128

setf ~cache_reserve_size 16

sets ~language "eng"

 

# %PERSONAL% - My Documets

# %USER% - Current user name

# %env% - Value of environment variable with name "env"

 

sets ~personal_path "%PERSONAL%\My Games\Kings Bounty Demo"

 

 

 

Zmiana sets ~language "eng" na "pl" , "pol" nic nie daje, nadal jest eng...

Już sobie poradziłem... ściągnąłem pl wersję dema. ;p

 

---

 

Btw ja to gram magiem jak zawsze. :)

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest dobra kombinacja na armie? Ja mam chłopów, łuczników, wilkołaki, polarne niedźwiedzie i giganci! Skończył mi się zapas arcymagów, tak samo nie mam inkwizytorów :( I co chwile muszę latać uzupełniać wojsko przez zajmuje to ok 5 min i jest strasznie nużące.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...