Skocz do zawartości
pc_max

Kumulacje W Dużym Lotku

Rekomendowane odpowiedzi

Wartość oczekiwana wygrannej mniejsza niż przy

losowych liczbach ze względu na większe prawdopodobieństwo

powtórzeń takich obstawień.

Nie bardzo rozumiem. Jak żeś obliczył, że prawdopodobieństwo powtórzeń jest większe niż w przypadku "losowych liczb"?? A to te liczby nie są losowe? HeatheN ma racje, prawdopodobieństwo jest identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Jak żeś obliczył, że prawdopodobieństwo powtórzeń jest większe niż w przypadku "losowych liczb"?? A to te liczby nie są losowe? HeatheN ma racje, prawdopodobieństwo jest identyczne.

Teoretycznie prawdopodobienstwo wylosowania 1,2,3,4,5,6 (kolejnosc dowolna), jest jak kazda inna kombinacja, zgadza sie. Lecz wez pod uwage to, ze liczba kombinacji nie zmniejsza sie z kazdym losowaniem, dlatego (to juz na chlopski rozum), wylosowanie takiego zestawu graniczy z cudem. Ze wszystkich mozliwych kombinacji, zapewne ktores zestawy sie mogly powtorzyc, lecz zanim padnie ten podany przeze mnie prawdopodobnie minie sporo czasu, a nawet wieki ;) Chociaz nikt nie powiedzial, ze nigdy on nie padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Jak żeś obliczył, że prawdopodobieństwo powtórzeń jest większe niż w przypadku "losowych liczb"?? A to te liczby nie są losowe? HeatheN ma racje, prawdopodobieństwo jest identyczne.

Nie odnosiłem się do prawdopodobieństwa trafienia 1,2,3,4,5,6

tylko do wartości oczekiwanej wygranej.

Jeśli wygra kombinacja 1,2,3,4,5,6 to w praktyce okaże się

że takich obstawień było przykładowo 100 zamiast 4 i w ten

sposób główną wygraną podzielą przez 100 zamiast przez 4.

Stąd mniejsza wygrana.

Niby teoretycznie każda kombinacja ma jednakowe prawdopodobieństwo

wylosowania ale różne są prawdopodobieństwa obstawień przez

grających dla różnych kombinacji ze względu na nielosowe ich

wybieranie przez grających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie prawdopodobienstwo wylosowania 1,2,3,4,5,6 (kolejnosc dowolna), jest jak kazda inna kombinacja, zgadza sie. Lecz wez pod uwage to, ze liczba kombinacji nie zmniejsza sie z kazdym losowaniem, dlatego (to juz na chlopski rozum), wylosowanie takiego zestawu graniczy z cudem.

Dalej nic nie rozumiem, pewnie dlatego, że pleciesz głupoty :P . Wylosowanie każdego zestawu sześciu liczb "graniczy z cudem", dlatego właśnie tyle za nie płacą ;) . Jednak nie ma absolutnie żadnego znaczenia, czy obstawisz liczby 1 2 3 4 5 6 czy jakiekolwiek inne - prawdopodobieństwo ich wylosowania jest takie samo.

 

Ze wszystkich mozliwych kombinacji, zapewne ktores zestawy sie mogly powtorzyc, lecz zanim padnie ten podany przeze mnie prawdopodobnie minie sporo czasu, a nawet wieki ;) Chociaz nikt nie powiedzial, ze nigdy on nie padnie.

Co to w ogóle ma wspólnego z powtarzaniem??

 

Nie odnosiłem się do prawdopodobieństwa trafienia 1,2,3,4,5,6

tylko do wartości oczekiwanej wygranej.

Jeśli wygra kombinacja 1,2,3,4,5,6 to w praktyce okaże się

że takich obstawień było przykładowo 100 zamiast 4 i w ten

sposób główną wygraną podzielą przez 100 zamiast przez 4.

Stąd mniejsza wygrana.

Właśnie powszechnie uważa się, że wylosowanie 1 2 3 4 5 6 jest znacznie mniej prawdopodobne niż sześciu przypadkowych liczb, dlatego imho prawie nikt takich liczb nie obstawia (aczkolwiek tego nigdy się nie dowiemy). Zresztą prawdopodobieństwo, że 100 osób obstawi 1 2 3 4 5 6 wcale nie jest większe od tego, że 100 osób obstawi dowolną inną kombinację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny system... jakby nie grac, to byloby sie bogatszym o 550zl :lol:

a rozróżniasz pojęcia dochód i wydatek i przychód? :).. Dajesz 600, wygrywasz 650, jesteś 50 do przodu.

 

Teoretycznie prawdopodobienstwo wylosowania 1,2,3,4,5,6 (kolejnosc dowolna), jest jak kazda inna kombinacja, zgadza sie.

otóż nie do końca. Jakby przejrzeć częśtość losowania liczb to widać, że niektóre wypadają częściej od innych (a powinno być po równo). Do tego niektóre liczby lubią występować parami. W przypadku dużego lotka to jest mniej zauważalne niż w przypadku multilotka. Czemu akurat tak? Zważcie, że kulki są ukłądane zawsze tak samo, kolejne 123456 leżą bodajże jedna za drugą w spuście, stąd też, mimo że samo losowanie ma charakter niby losowy, to tak naprawdę rządzą tym jakieś prawa fizyki, grawitacji, zderzeń etc.

 

Np jeden z systemów gry w multilotka zakłada, że średnio co 4 losowania każda liczba się powtarza, i jak się przejrzy to rzeczywiście tak jest (nie zawsze ale w większości przypadków). Obstawianie polega na typowaniu np 1 liczby, i obstawiamy za 2pln. jeśli nie trafimy, to obstawiamy dalej tą samą liczbę aż do skutku, za każdym razem podwajając (lub potrajając, nei pamiętam dokładnie) poprzednio obstawioną sumę. W ten sposób jeśli trafimy kiedyś (teoretycznie za 4 razem) tą liczbę to wygramy tyle że nam się zwróci :) i jeszcze zostanie.

 

Tak, że matematyka matematyką, a chłopaki swoje wiedzą :)

 

Zresztą prawdopodobieństwo, że 100 osób obstawi 1 2 3 4 5 6 wcale nie jest większe od tego, że 100 osób obstawi dowolną inną kombinację.

jest, bo kombinacji liczb 123456 jest tylko 1, natomiast dowolnych innych jest 14 milionów :) Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobienstwo jest scisle teoretyczne bo zaklada ze warunki sa idealne, ze kazda kulka wazy tyle samo, ze sa dokladnie tych samych rozmiarow , idealny ksztalt itd, jak juz wczesniej wspomniano wpadaja one do bebna juz jakos posegregowane co juz nam miesza obliczenia (swoja droga ktos kto opracuje dosyc dokladny model matematyczny tej machiny bedzie mogl okreslic co ma wieksza szanse na wylosowanie, a w koncu jest to mozliwe ;] tyle ze do liczenia bedzie potrzebny pewnie klaster), w warunkach realnych kulki nie maja rownych szans ;], pozatym pamietajcie ze nie wiemy czy te kulki rzeczywiscie sie nie roznia, zaloze sie ze przekrety tez sa ;p, chociaz nawet bez tego dochody totalizatora znacznie przewyzszaja to co przeznaczaja na wygrane, takze niezly interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem na tvn, że wygrał ktoś ze wsi Kozy. To 15km ode mnie (znaczy kiedy jestem w PL), a na dodatek w dniu losowania przejeżdżałem przez tą miejscowość. Jak zobaczyłem reportaż o tym to mi gały wyszły. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Właśnie powszechnie uważa się, że wylosowanie 1 2 3 4 5 6 jest znacznie mniej prawdopodobne niż sześciu przypadkowych liczb, dlatego imho prawie nikt takich liczb nie obstawia (aczkolwiek tego nigdy się nie dowiemy). Zresztą prawdopodobieństwo, że 100 osób obstawi 1 2 3 4 5 6 wcale nie jest większe od tego, że 100 osób obstawi dowolną inną kombinację.

Można przyjąć że dobra maszyna losująca daje

identyczne prawdopodobieństwo wylosowania

dowolnej kombinacji.

Wybieranie przez człowieka kombinacji trudno uznać

za losowe jeśli korzysta z wyboru zamiast losowania.

Jednym z kryteriów na ocenę prawdopodobieństw

wyboru kombinacji przez człowieka jest pracochłonność.

Im bardziej pracochłonna do uzyskania kombinacja tym mniej

prawdopodobna a 1,2,3,4,5,6 trudno uznać za pracochłonną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć że dobra maszyna losująca daje

identyczne prawdopodobieństwo wylosowania

dowolnej kombinacji.

Wybieranie przez człowieka kombinacji trudno uznać

za losowe jeśli korzysta z wyboru zamiast losowania.

Jednym z kryteriów na ocenę prawdopodobieństw

wyboru kombinacji przez człowieka jest pracochłonność.

Im bardziej pracochłonna do uzyskania kombinacja tym mniej

prawdopodobna a 1,2,3,4,5,6 trudno uznać za pracochłonną.

Polemizowałbym z tym, ale mi się nie chce:> I tak się nigdy nie dowiemy ile osób skreśla takie liczby, a ile inne;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że każda kombinacja jest tylko jedna...

Mnie sie czepili, to teraz ja sie czepie precyzji wypowiedzi, a co :P

 

Przeczytaj jeszcze raz swoje zdanie i zobacz, gdzie popelniles blad piszac je:

Zresztą prawdopodobieństwo, że 100 osób obstawi 1 2 3 4 5 6 wcale nie jest większe od tego, że 100 osób obstawi dowolną inną kombinację.

Za duzy skrot myslowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie czepili, to teraz ja sie czepie precyzji wypowiedzi, a co icon_razz.gif

z palców mie pan to wyjełeś :twisted:

 

Przeciętny człowiek i tak używa sformułowania kombinacja zamiast permutacji więc po co wprowadzać zamieszanie, to tak samo jakby wszystkich przekonywać że buty sportowe to nie są adidasy, czy walkman to nie jest magnetofon kasetowy przenośny :)

 

więc, jak to mówi sqj, wyjdź!, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chlopski PeCetowy rozum , w erze szybkich komputerow

podpietych do Systemu LOTTO pradopodobienstwo nie koniecznie musi byc przypadkowe ;)

1.Zastanowcie sie jak dziala system

2.Wyciagnijcie wnioski ( czy liczby moga byc "ustawiane" )

moim skromnym zdaniem ,Moga byc na 100%

 

czy sa ? to juz sobie sami gdybajcie

 

 

 

b.t.w

kiedys lata temu rozpetalem wojne z kumplami ze liga jest ustawiana

o malo mnie jeden nie zabil :) mowil nie moze byc Sport zasady :)

i sie po roku afera sypla w TV prasie itp ,wor pekl

i kto mial racje ;) kibic/fascynat footballu czy internetowiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Wyciagnijcie wnioski ( czy liczby moga byc "ustawiane" )

moim skromnym zdaniem ,Moga byc na 100%

 

czy sa ? to juz sobie sami gdybajcie

A po co oni maja ustawiac wyniki losowan? Oni maja % z tego ludzie im wplaca, a wygrane "same sie zbieraja" z pozostalej czesci. Jedyny argument za ustawianiem losowan, to kontrolowane kumulacje. Jak wiadomo, gdy chodzi o 10mln i wiecej, to do kolektor pojdzie wiecej osob, niz po 2mln. Ale to tez bez sensu, bo przy takiej mozliwosci wygranej jak teraz, to kumulacje robia sie same.

 

A, no i jeszcze czy ktokolwiek z was wierzy, ze przez tyle lat istnienia totka, WSZYSCY ktorzy wiedza o ustawianiu losowan nie pisneli ani slowka o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co oni maja ustawiac wyniki losowan? Oni maja % z tego ludzie im wplaca, a wygrane "same sie zbieraja" z pozostalej czesci. Jedyny argument za ustawianiem losowan, to kontrolowane kumulacje. Jak wiadomo, gdy chodzi o 10mln i wiecej, to do kolektor pojdzie wiecej osob, niz po 2mln. Ale to tez bez sensu, bo przy takiej mozliwosci wygranej jak teraz, to kumulacje robia sie same.

 

A, no i jeszcze czy ktokolwiek z was wierzy, ze przez tyle lat istnienia totka, WSZYSCY ktorzy wiedza o ustawianiu losowan nie pisneli ani slowka o tym?

Co do ostatniego pytania - jeśli stoi za tym odpowiednia kasa, to nikt nie podpiłuje gałęzi, na której sam siedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ja mysle, ze przy takiej wygranej pierwsze kilkaset k zl. by sie szybciutko rozeszlo :D.

 

Jak cos to mam w planach apartament w centrum wawy (zaczynam studia na pw i bym mial gdzie mieszkac hehe) - oczywiscie z garazem na kilka pojazdow. Potem walnalbym sobie jakies autko oraz moto... hmmm... i jeszcze wsadzilbym troche kasy w moje obecne hobby (r/c helikoptery)... I nic mi wiecej do szczescia nie potrzeba ;).

 

Reszta bym jakos po rodzinie porozdzielal.

Jeżeli byś wygrał nawet te 30 mln to w życiu bym nie kupił apartamentu w Warszawie, wiedząc że nie będę w nic inwestował ;] Przy chorych cenach mieszkań w tym śmierdzącym mieście kupno apartamentu w Dubaiu to małe piwo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co oni maja ustawiac wyniki losowan?

 

Ustawia sie wszystko co mozna ustawic , ot takim stworzeniem jest czlowiek

Ci co sa u samej gory to czasem ustawiaja dla zasad ;) ot tak zeby bylo po ichszemu

zreszta pospolstwo czasami same sie prosi zeby byc dojonym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego pytania - jeśli stoi za tym odpowiednia kasa, to nikt nie podpiłuje gałęzi, na której sam siedzi ;)

Wątpię... ktoś kto bezpośrednio tam pracuje może nie, ale ten ktoś ma rodzinę, dzieci, przyjaciół... Poza tym ludzie zmieniają pracę... wtedy już ich nic nie zobowiązuje, no chyba, że lotto opłaca każdego kto kiedykolwiek zetknął się z kulkami, ich rodziny, znajomych i dziennikarzy, którzy z miłą chęcią wykryli by taki spisek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...