Skocz do zawartości
HoleInOne

Czy Ta Karta Dźwiękowa Będzie Dobra Do Tych Głośników ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam kartę dźwiękową :

 

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...y,id,34056,s,1/

 

I chciałbym kupić jakieś porządne głośniki bo mam strasznie lipne, wybrałem coś takiego :

 

http://www.komputronik.pl/Glosniki/Creativ...y,id,14101,s,1/

 

I tu moje pytanie, czy ta karta będzie dobra do tych głośników.

A może macie lepsze propozycje co do głośników.

Byłbym bardzo wdzięczny za rady.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez HoleInOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie popadajcie w paranoje wszędzie Solo i Solo nie interesuje was nawet do czego będą potrzebne te głośniki :mur:

 

HoleInOne musisz sprecyzować do czego Ci będą potrzebne głośniki czy więcej słuchasz muzyki czy grasz w gry i oglądasz filmy. Jeśli grasz i oglądasz filmy to bierz 5.1 (7.1 nie ma sensu mało gier i filmów obsługuje system 7.1) np. któryś z zestawów Geniusa ( SW-HF 6000 wspomniany wyżej lub tańszy model 5000). Karta, którą posiadasz spokojnie starczy do takiego zastosowania. Jeśli natomiast słuchasz na komputerze dużo muzyki, a dźwięk wielokanałowy w grach i filmach Cię nie interesuje wtedy faktycznie najlepszym wyborem w cenie ok 300zł będzie Solo 6c/7c, które notabene nie są na razie nigdzie dostępne...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd poleciłem właśnie 5.

 

Stąd poleciłem właśnie 5.1 również.

Przy zakładanym budżecie model 6000 jest w zasięgu.

 

Nie polecam SP-HF 2000X bo można sobie pozwolić na więcej.

Nie polecam 2.1 bo każde komputerowe 2.1 to syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry że dopiero odpisuje ale wyjechałem do rodziny...

 

Głośniki potrzebuję głównie do muzyki i filmów bo do gier nie potrzebuje głośników bo mam porządne słuchawki.

 

Aha i ja potrzebuję tylko głośników bo ja mam już kartę (Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition) nie potrzebuje drugiej karty dźwiękowej ;) (wiem ze ta karta jest już trochę stara ale nie mam siana na lepszą )

 

Czyli jakie byście polecili głośniki do 500zł

 

 

Ps. Tu tylko pytanie z ciekawości... Jeśli się ma głośniki 7.1 a np. muzyka nie wykorzystuje tego, to gorzej brzmią takie głośniki od 5.1 ?

Edytowane przez HoleInOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Tu tylko pytanie z ciekawości... Jeśli się ma głośniki 7.1 a np. muzyka nie wykorzystuje tego, to gorzej brzmią takie głośniki od 5.1 ?

Muzyka nie wykorzystuje nawet 5.1 chyba, ze masz album nagrany w DTS, więc nie ma różnicy czy będziesz ją odtwarzał na 7.1 czy 5.1 bo i tak będą grały tylko przednie satelity i buczał sub. Do muzyki tylko i wyłącznie stereo czyli jak potrzebujesz do słuchania muzy to bierz Microlab Solo 6c ew większe 7c będą one najlepszym rozwiązaniem do ok 350zł, możesz też zainteresować się zestawem lampowym Manta V5. Jak znam życie to większość filmów oglądasz w dvix/xvid więc i tak 90% filmów ripowanych ma dźwięk stereo...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...