Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde tak się zastanawiam, zmieniam okazyjnie MSI P35 NEO2 FIR na to właśnie cudo i teraz tak myślę czy ja dobrze robię ? Mam nadzieje że płytka nie będzie się gryzła z moimi A-DATAMI 2x 2gb 1066MHz bo jak nie to chyba będzie powrót do black dragonów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak się zastanawiam, zmieniam okazyjnie MSI P35 NEO2 FIR na to właśnie cudo i teraz tak myślę czy ja dobrze robię ? Mam nadzieje że płytka nie będzie się gryzła z moimi A-DATAMI 2x 2gb 1066MHz bo jak nie to chyba będzie powrót do black dragonów :D

 

Bez urazy ale robisz najwiekszą głupotę na swiecie... a dlaczego?? a dlatego ze nic ci to nie da?? nowszych procków supportu nie będzie ponad p35... PCIexpress 2.0 to sciema jak AGP x4 i x8 i nic nie daje... wchodzi zaraz nowa platforma 1366 dla nehalema...

mało tego p45 jest tak samo lub nawet mniej wydajne niz p35 i kazdy test to potwierdza... ten chipset IMO nie powinien powstać w ogóle bo tylko znowu odgrzewany kotlet mamiący ludzi mniej obeznanych...stary.. ty masz de facto p35 z nową nazwą..przykro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że ja ją zmieniam za friko więc tak się zastanawiam czy będzie ok, bo jaj już pisku mojej płyty po prostu znieść nie mogę :D

 

jezeli za friko to spoko luz... ;) ja mam NEo2 FR i jest to najlepsza mobo jaką miałem do tej pory serio i bez sciem a OC uwielbiam a płt miałem już uhuhuhuu sporo... sprzedałem Foxconn Mars by zmienic na p35 Neo2 FR... jezeli tobie piszczy wyraznie nie trafiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą lubię wymieniać sprzęt(takie hobby chyba), a w ostateczności zostanę na starej płytce :>. W nowszej płytce liczę na mniejszy Vdrop, bo niestety na moim Q6600(450MHz x8) jest on rzędu 0,3-0,4 volta a to raczej dużo. Jutro będę miał tą płytę i jak dobrze pójdzie to wieczorkiem dam znać co i jak.

Edytowane przez Quidram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą lubię wymieniać sprzęt(takie hobby chyba), a w ostateczności zostanę na starej płytce :>. W nowszej płytce liczę na mniejszy Vdrop, bo niestety na moim Q6600(450MHz x8) jest on rzędu 0,3-0,4 volta a to raczej dużo. Jutro będę miał tą płytę i jak dobrze pójdzie to wieczorkiem dam znać co i jak.

 

Chętnie przeczytam jak wrażenia a odnosnie vdropa nie dajmy sie zwariować o ile on jest ale nie ma wpływu na działanie kompa to problemu nie ma ;) poza tym na naszą obecną MOBO jest łatwy ołówkowy VDROP MOD i on działa

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napięciami na procku...

 

Najmniejsze napięcie na procku ktore zrobilem to 1.325V niżej zjechać nie moge gdyż jest AUTO, a niżej auto zaczyna się od 2.2 -.-

 

Napięcie na NB wrzuciłem na 1.3 i puki co jest stabilnie.. da rade coś zrobic z tymi napięciami żeby chociaż do 1.2 ?

 

 

Co robić?

 

 

MOBO - MSI P35 NEO F

Edytowane przez dMXf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przeczytam jak wrażenia a odnosnie vdropa nie dajmy sie zwariować o ile on jest ale nie ma wpływu na działanie kompa to problemu nie ma ;) poza tym na naszą obecną MOBO jest łatwy ołówkowy VDROP MOD i on działa

Dzisiaj po 14 płytę będę miał(no raczej), a co do Vdropa to i mniejszy tym lepiej, ponieważ nie trzeba w idlu wysokim napięciem proca katować :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napięciami na procku...

 

Najmniejsze napięcie na procku ktore zrobilem to 1.325V niżej zjechać nie moge gdyż jest AUTO, a niżej auto zaczyna się od 2.2 -.-

 

Napięcie na NB wrzuciłem na 1.3 i puki co jest stabilnie.. da rade coś zrobic z tymi napięciami żeby chociaż do 1.2 ?

 

 

Co robić?

 

 

MOBO - MSI P35 NEO F

Co do napięcia CPU to nie wiem jak jest w P35 ale u mnie jak mam auto to wciskam "-" na numerycznej i moge zejsc nizej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO - MSI P35 NEO F

Temat dotyczy MSI P45...

Pisz tutaj: http://forum.purepc.pl/temat/socket-423-47...-fr-fir/249930/

 

W nowszej płytce liczę na mniejszy Vdrop, bo niestety na moim Q6600(450MHz x8) jest on rzędu 0,3-0,4 volta a to raczej dużo.

Msi P45 Neo2-fr praktycznie nie ma vdropa, a w stresie ma nawet więcej voltów niż ustawione w biosie.

 

Mam nadzieję, że trafiłeś na normalną sztukę, bo na razie, łącznie ze mną, 2 osoby nie mają większych problemów. No i jak ogarniesz kompa to pokręć trochę i rzuć nam tutaj jakieś rezulaty :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w podkręcanie i ...

 

To co pokazuje bios nijak ma się do tego, co pokazuje np. cpu-z (napięcia częstotliwości). Np. napięcie rdzenia cpu-z pokazuje mi zawsze o jakieś 0.02 więcej niż bios. Częstotliwość szyny natomiast zawsze jest mniejsza niż w bios-ie.

Zmieniając w bios-ie szynę przeliczana na bieżąco częstotliwość procesora czasem zachowuje się ... dziwnie, tj. np. szyna +1, procesor -pare MHz :mur: - błedy bios-u ?

 

A teraz najważniejsze - doszedłem do szyny 420 (o dziwo cpu-z też tyle pokazał) i uzyskałem 3993 MHz przy napięciu 1.3625 (cpu-z przy obciążeniu orthos-em pokazał 1.344). Po ok. pół godziny temp. 67 stopni (went. n a procku skręcony na 1k).

Zachęcony wynikiem :D szyna 424 i... cpu-z pokazał 420 MHz i procek 3993 MHz ?!?!

Za nic nie dało się osiągnąć 4G. Przy szynie 430 nie wstał, ale spokojnie dał mi wejść do bios-a i zmniejszyć ustawienia.

Ma ktoś może jakiś pomysł ? Od niedawna mam intela i może o czymś nie wiem... :huh:

Z tego co jeszcze zauważyłem - dobrze byłoby wiedzieć ile powinny wynosić wszystkie napięcia które można w bios-ie ustawić. Ustawienie auto zmienia czasem na zbyt wysokie (DualCoreCenter pokazał mi napięcie NB 1.45 na czerwono, ustawiłem na sztywno 1.12 chyba MCH i było OK).

 

Jeszcze jedno pytanie: czy zmniejszenie mnożnika ma jakiś wpływ na wydajność procesora ? Ustawiłem sobie 8.5x i szynę 400 - dzięki temu mam procek 3400 MHZ i mogę użyć dzielnika dającego pamięć na 800 MHz. Kiedyś też czytałem, że mnożniki połówkowe źle wpływają na wydajność - czy to dalej tak działa ?

 

z góry dzięki za ew. odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięcia w biosie - nie przejmuj się tym, nie warto.

 

Zła częstototliwość FSB - u mnie czegoś takiego nie ma... Czasem źle przelicza taktowanie (cpu-z pokazuje poprawnie), ale tylko w paru przypadkach.

 

Co do prób OC - masz trochę za duże wymagania co do proca... Takie taktowania to już często kres możliwości tych procesorów. To nie seria E8XXX, gdzie wynik poniżej 4GHz to porażka. Mając E7200 osiągnięcie 4GHz na rozsądnym napięciu (czyt. poniżej 1.4V) to spory sukces. I tak masz dobrą sztukę, większość osiąga 3.6GHz-3.8GHz poniżej 1.4V.

 

MCH ustaw na powyżej 1.2V, bo 1.12V to trochę za nisko. Zresztą chłodzenie jest na tyle dobre, że różnica wyniesie jakiś 1*C.

Co do reszty - u mnie ustawienie innych wartości powodowało brak stabilności.

 

A jeśli chodzi o mnożnik - nie, połówkowy nie przynosi jakichkolwiek strat.

 

Uff... To chyba tyle :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... To chyba tyle :wink: .

hehe - dzięki :D

 

I tak nie zamierzam mu dawać powyżej 4G, jak dla mnie aktualnie 3,4 spokojnie wystarczy. Dziwi mnie tylko to, że 420 MHz FSB = 3993 MHz procka i np. 424 MHz FSB = 3993 MHz procka...

Rozumiem, że mógłby nie uruchomić się, wywalić błędy czy coś w tym stylu, ale nie rozumiem braku wzrostu taktowania procesora mimo przyśpieszenia szyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mogę zdać na małą relacje:

 

Na początek powiem że chiński biosik(czyli najnowsza beta z tej strony) z płyty głównej robi kalekę, o O/C można po prostu zapomnieć! Za to oficjalna beta to zupełnie inna para kaloszy, na początek nie szalałem i mam FSB 450(dałem 1,4 na mostek choć mniejszych napięć nie sprawdzałem), pamiątki raczej się nie gryzą bo latają na 1066MHz(2x 2gb A-Data 1066). Tylko chyba musiałem mugena źle założyć bo w stresie procek łapie mi o 10 - 15 stopni wyższe tempy(80 stopni) niż poprzednio, a sam mugen jest letni. Na razie jest 3600MHz więcej i tak nie wykręcę bo to kres możliwości procka ale nad FSB jeszcze popracuje.

 

A dodam że na najnowszej becie chciałem po prostu płytę główną przez okno wyrzucić, każda zmiana FSB czy napięć powodowała coolbot'y i pozostawał mi tylko reset biosu! Dlatego przestrzegam przed tym biosem!(bo po co psuć sobie nerwy :D ). No i mogę z czystym sumieniem powiedzieć płytka warta uwagi!

 

A ciekawa rzecz na niej występuje, a mianowicie: po obciążeniem spada mi prędkość wentylatorów podpiętych pod płytę główną.

Edytowane przez Quidram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

witam

wczoraj przyniosłem płytę do domu i załamka

najpierw nie podnosiła się.

Upgrade bios i jakoś zaczęła wstawać, ale co sie podniosła to po to by upasc

nie wiem czy to wina płyty proca czy pamięci

 

e8500

4x1GB curcial 1066MHz

2x3870

 

system stawiałem na raidzie stripa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale te nowe plyty maja problemy z pamięciami na 1066 :/

 

Sam chce teraz cos kupic i sie zastanawiam co,

P35 neo2 fr - sprawdzone, bez pci-e 2.0

P45 Neo2/3 FR rózica pomiedzy 2 a 3 jest nie wiem jaka, ale strasznie duzo osob ma problemy z 1066mhz pamieciami.

Ktos moze mi rozjasnic wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm obie płyty warte uwagi :] Ale P45 polecam ludziom lubiącym eksperymentować(a ja z pamięciami 1066MHz na beta biosie żadnych problemów nie mam), znów na MSI p35 trzeba alpha timingi pamięci ustawiać ;) no ale płyta sprawdzona!

 

A i mam takie strasznie głupie pytanie:

 

Czy mogę grafę bez żadnych obaw wrzucić do dolnego slotu PCI-E 16x ? Ponieważ teoretycznie ono pracuje także z prędkością 16x, dopiero po przejściu w tryb CF złącza pracują w 8x ? Mam rację ? A zależało by mi niżej włożyć grafe bo slotów PCI i tak nie używam :], a i chłodniej karta by miała :D

Edytowane przez Quidram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w moim przypadku działają A-Daty 2x2Gb 1066MHz EE, nie ma z nimi żadnych problemów blend test w prime 95 zaliczają bezproblemowo, ale jak będzie na innym egzemplarzu płyty tego nie wiem.

 

P.S.

 

Sygnaturka nie aktualna, zrobię jej update jak dojdę do anielskiego ładu z kompem XD(może wieczorem bo teraz w pracy siedzę)

Edytowane przez Quidram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bym chcial neo3-fr z tym ze na P45. I wlasnie nie wiem jak to jest bo w roznych sklepach rozne zdjecia sa...

Masz na pierwszej stronie wszystkie dane i zdjęcia... Ale ostatnio na stronie MSI zauważyłem dwie nowe Neo3 - końcówki F i FIR. Cóż, kolejne odmiany P45...

 

witam

wczoraj przyniosłem płytę do domu i załamka

najpierw nie podnosiła się.

Upgrade bios i jakoś zaczęła wstawać, ale co sie podniosła to po to by upasc

nie wiem czy to wina płyty proca czy pamięci

Wyjmij jedną kartę, albo 2 kości pamięci, powinno pomóc. Jak zainstalujesz system, to wtedy wszystko wrzucisz z powrotem.

 

Czy mogę grafę bez żadnych obaw wrzucić do dolnego slotu PCI-E 16x ? Ponieważ teoretycznie ono pracuje także z prędkością 16x, dopiero po przejściu w tryb CF złącza pracują w 8x ? Mam rację ? A zależało by mi niżej włożyć grafe bo slotów PCI i tak nie używam :], a i chłodniej karta by miała

Jak włożysz kartę do dolnego slotu, to będzie pracowała z prędkością x8. A czy warto? Spróbuj, porób testy i wyciągnij wnioski czy się opłaca.

 

No i zaciekawiły mnie twoje przejścia z biosami... Prawdopodobnie bios P3X to modyfikowany przez chińczyków bios 3.1. Co sprawia, że beta 326 jest najlepsza. Hmmm... Trzeba będzie go wgrać, choć akurat z P37 nie mam problemów. Może poprawi się OC pamięci...

 

Cóż, dzięki za spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem w dolnym slocie kartę no i jest kilku procentowy spadek wydajności, więc jednak powróciłem do górnego ustawienia. A co do samej płyty głównej:porostu jestem super zadowolony :](o niebo przyjemniejsza w użytkowaniu od mojej poprzedniej płytki), zdecydowanie OC jest łatwe(no zależy od biosa). Teraz w planach mam FSB 500MHz :]. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wieczorkiem zdam relację!

 

EDIT

 

No i niestety, przegrałem walkę z FSB 500MHz +, ale wydaje mi się że to wina biosa, ponieważ nie ważne jakie napięcie dałem na mostek(na auto też) zawsze komp chodził 1min w windowsie po czym następował zwis. A już na FSB 490MHz było wszystko OK. Więc nie jest źle, ba w moim wypadku nawet lepiej niż na poprzedniej mobo :] A pamiątki poddałem lekkiemu OC: dałem je na 1080MHz 5-5-4-14 i jak narazie stabilnie :D

Edytowane przez Quidram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci zapytam jak tam dual ,triple i niekonczace sie boty? p45 tez to ma? Pytam bo mam p35 neo 2fr i szczerze to potrafi ostro wkurzyc.

Jest przy zmianie napięć w w biosie i bodajże w pierwszym starcie po odłączeniu listwy zasilającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją p45 wysłałęm do koleżki z MSI (kierownik serwisu), ponieważ tez miałem podobne problemy- raz wstawała a raz za cholere nie chciała i dzisiaj mi przyszła. Jutro podmienię płytki w kompie i zoabzce co będzie.

Wymienili mi "coś tam"na mocniejsze (bo nie pamiętam nazwy) i wgrali bios jakiś "performace", zatem będę jutro wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przy zmianie napięć w w biosie i bodajże w pierwszym starcie po odłączeniu listwy zasilającej.

Zgadzam się ze zmianą napięć, poza tym, przy normalnym użytkowaniu (czyt. bez zabawy w bios-ie) nie miałem wogóle (listwę odłączam po każdym wyłączeniu kompa, czasem kilka razy dziennie).

Jednak po wyłączeniu listwy mam DB - nie było dopóki nie podkręciłem, po zmianie napięć i FSB - są.

...

Wymienili mi "coś tam"na mocniejsze (bo nie pamiętam nazwy) ...

Daj znać jak dowiesz się co to było - jestem bardzo ciekaw... Edytowane przez Kiri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...