Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

ad. Neo3-FR:

gdybym mial jeszcze raz kupowac plyte to bym kupil inna :)

przy Fsb 485 spadek wydajnosci, wyzej gorzej... zreszta powyzej fsb500 calkowita niestabilnosc bez wzgledu na wysokosc napiecia mch, niby na egieldzie wstala na 550fsb, spoko mi wstala na 580 i co z tego jak zaraz byl bsod... bsody lapie juz nawet na 520..

to wszystko na biosie P43 Neo3-F / P45 Neo3-F / P43 Neo3-FR / P45 Neo3-FR (MS-7514) V1.4 BIOS Release...

 

w ogole dzielnik 1600:800 (1:1) to jest jeden wielki bsod po wejsciu do windy ;d niezaleznie od fsb

 

choc tez jest specjalnie bios nowszy P45 Neo3-FR / 945 Neo3-FIR (MS-7514) V2.1 BIOS Release

ktory ma duzo wiecej opcji, GreenPower i w Cell Menu sa GTLe... tyle ze pod tym biosem...: sieciowka nie dziala (zaraz dossam inne stery i potestuje znowu) oraz zmiana fsb powoduje ze plyta w ogole nie wstaje..... trzeba cmosa czyscic, bo kreci tylko wiatrakami...

 

zenua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc tez jest specjalnie bios nowszy P45 Neo3-FR / 945 Neo3-FIR (MS-7514) V2.1 BIOS Release

ktory ma duzo wiecej opcji, GreenPower i w Cell Menu sa GTLe... tyle ze pod tym biosem...: sieciowka nie dziala (zaraz dossam inne stery i potestuje znowu) oraz zmiana fsb powoduje ze plyta w ogole nie wstaje..... trzeba cmosa czyscic, bo kreci tylko wiatrakami...

 

zenua

Patrz, co umieściłem w pierwszym poście:

 

UWAGA

For the same model motherboard, you can not mix different PCB Version bios, for 7514, PCB 1.0 is 1XX bios, PCB 1.1 is 2XX bios. Please do not mix.

Informacja z MSI.

Informacja z chińskiego forum, mail od pracownika MSI.

 

A co do twoich bojów z płytą... A pamięci? Dają radę na takich częstotliwościach na innych płytach? Jeśli tak... No cóż, czekaj na kolejny bios...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a racja z tym PCB :P moje niedopatrzenie, nie zauwazylem adnotacji z PCB na stronie i w manualu, bo bios zassalem wczesniej niz umiesciles linka w FAQ, btw link do bety 1,42 nie dziala..

 

memki mam 2x2gb OCZ reapery 1066 2.2v (na 1180 wstaja bez problemu) ale z wyzszym fsb mam 1:1 czy np 1080-1100 nie stanowi problemu..

 

 

 

 

*edit* swoja droga na MSI Polska jest bios tylko 2.1 :P

Edytowane przez kbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a racja z tym PCB :P moje niedopatrzenie, nie zauwazylem adnotacji z PCB na stronie i w manualu, bo bios zassalem wczesniej niz umiesciles linka w FAQ, btw link do bety 1,42 nie dziala..

 

memki mam 2x2gb OCZ reapery 1066 2.2v (na 1180 wstaja bez problemu) ale z wyzszym fsb mam 1:1 czy np 1080-1100 nie stanowi problemu..

No tak, czyli to wina biosu...

Dlatego poprawiłem linka i dołożyłem bios P0A, powgrywaj, może któryś coś zmieni.

 

Jak można prosić zapodajcie najlepszy bios do tej płyty na razie doszedłem do 450 FSB stabilne. (Mowa o MSI NEO2-FR)

Zobacz pierwszego posta, w sekcji na temat tej płyty zamieściłem linka do dwóch biosów w jednej paczce. Podobno v.326 jest w tej chwili najlepsza, ja osobiście nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie orientujecie się czy ta płyta może mieć jakieś problemy z tymi pamięciami: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 1066 MHz CL5-5-5-15 DHX Technology ? Bo narazie zakupiłem właśnie te kości do tego E7200 i myśle nad jakąś płytą w zasadzie neo2-fr bardziej mi sie podoba od p5q pro oraz EP45-DS3R ale piszecie tu że potrafi sie gryźć z ddr2 1066 i stąd moje pytanie...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta (P45 Neo2) będzie reklamowana - numer RMA już mam. Zakupiona została jako "backup" (Asus P5Q poszedł do piachu, choć działał bez żadnego problemu przez 3 m-ce) - a nie podziałałem na niej w zasadzie w ogóle. Była kupiona bodaj 10 września , ale to pewnie ta sama felerna seria, co niby rozprowadzana była przed 21 sierpnia. Wymieniałem wszystkie komponenty po kolei (nawet dysk inny podłączałem) - dalej jest problem - po instalce Visty - 2 godziny było ok, potem nagle zwis , później już się vista nie podniosła - zwisy były nawet w biosie (sic!). Podobne objawy w xp-ku. Tego MSI nawet nie zdązyłem ruszyć w kwestii overclockingu. Miałem nie tak dawno temu MSI, bodaj na P35 (zmieniłem szybko na Asus P5K) - wtedy nie trzymało ustawień FSB/MEM (poprawka w biosie pojawiła się m-c po tym, jak oddałem płytę) i wtedy obiecałem sobie, że nie kupię więcej tego badziewia. Skusiła mnie teraz jednak P45 Neo2, niby na tej samej PCB co Platinum zachwalany wszędzie - i żałuję tego jak nie wiem co. Udupione mam w tym momencie circa 700zł (2 mobo) a komp nie działa. Jak pech, to pech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

No to chiba sie zalatwilem kupiłem wlasnie Msi p45 neo2 fr + DDR2 4 GB 800MHZ DUAL MUSHKIN EM 5-5-5-12 jeszce nie zlozylem kompa jutro to bede robil ale raczej beda problemy z tego co czytam.A nie wie ktos czy te pamiatki beda smigac na Msi P35 neo 2 fr?Bo mam jeszce tak plytke pod reka i moge na tym zlorzyc ten sprzecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach poprawy wizerunku MSI P45 Neo2-fr wrzucam coś miłego dla oka:

 

Dołączona grafika

 

Oj tak, Chińczycy potrafią...

 

@he_avy

Nie przejmuj się, może nie będzie źle. Te negatywy wzięły się z tego, że MSI dało ostatnio d..y i wypuściło wadliwą serię tych płyt, które masowo lądują na gwarancji. Tak więc wiele zależy od... szczęścia. Obyś je miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja będę kolejnym zadowolonym użytkownikiem tej płyty ;) , składałem dziś na niej Q6600 + 4 GB DDR2 Kingmax 1066 + 2 x Samsung 320 GB w Raid 0 ... Na początku dramat ... ale po wgraniu biosu 326 dostała takiego kopa że szok , w przeciągu 10 minut miałem stabilne 3600 mhz , wyciśnięcie fsb 500 z tym klocem też nie było większym problemem.

 

W poniedziałek postaram się powalczyć jeszcze z FSB i dobić do 600 , ale raczej nie na tym klocu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja będę kolejnym zadowolonym użytkownikiem tej płyty ;) , składałem dziś na niej Q6600 + 4 GB DDR2 Kingmax 1066 + 2 x Samsung 320 GB w Raid 0 ... Na początku dramat ... ale po wgraniu biosu 326 dostała takiego kopa że szok , w przeciągu 10 minut miałem stabilne 3600 mhz , wyciśnięcie fsb 500 z tym klocem też nie było większym problemem.

 

W poniedziałek postaram się powalczyć jeszcze z FSB i dobić do 600 , ale raczej nie na tym klocu :D

Miło mi czytać takie słowa, wreszcie, bo większość postów w tym temacie to ciągłe problemy z tą płytą... Ma ona spory potencjał, który został zniweczony nie tylko przez tą wadliwą serię, bo to oczywiste, ale także przez bios. Jak można dopuścić do sytuacji, w której najnowsza płyta ma oficjalny bios działający jak kiepska beta i nie wypuszczać nowego, oficjalnego biosu przez 3 miesiące :mur: ? Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w firmie, która pretenduje do bycia wśród najlepszych producentów płyt głównych... Ehhh...

 

Sorry, musiałem się wyżyć :sad: .

 

Wracając do odpowiedzi... Pokatuj trochę cepa i pokaż nam jakieś screeny z OC, dla mnie to będzie jak nadejście wiosny... Dla innych zaś kolejna ważna opinia kolejnego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Panowie ale sie przedwczesnie pochwalilem.w dniu instalacji bylo oki ale na nastepny dzien po testach zaczela sie sypac bledy przy wchodzeniu do windy.Pozmianie pamieci na Gelle ultra wsio oki.Musze teraz pamiatki wymienic na jakies inne co polecacie w 100% dzialajace.cos 2x2 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... dam szansę ostatni raz wykazać się tej płycie. Dostałem super sztukę E7200 co robi FSB 550 - będę zakładał WC. Wiem, że zabawa z WC jest bez sensu bez płyty pokroju P5Q Deluxe, ale chcę zobaczyć co ta płyta potrafi, jak ma taki potencjał ... może do tego czasu jakiś bios wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jako że komp jest dla klienta nie miałem zbyt wiele czasu na testowanie ;/ ... sprawa wygląda tak , jeśli chce się ambitnie pokręcić quada trzeba zadbać o nawiew na chłodzenie płytki ... grzeje się niesamowicie ... ostatecznie po włożeniu całości do obudowy i testach zostaje na 3400 mhz , FSB najwyższe jakie dał rade pokazać ten Quad to 470 i tak sporo ...

Dodam tylko screan shota z wyniku 3400 mhz , wiem że nie będzie to ostatnia płyta i jak tylko dostane kolejne to postaram się je lepiej przemaglować ;)

post-20993-1222697755_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja prawdopodobnie trafilem na felerna neo2, bo po podlaczeniu dzialaly tylko wiatraki. teraz mam po serwisie i spoko jest. krece na niej e5200 i doszedlem do 3,85Ghz (350x11 1,375 bios). zekl bym ze raczej srednio stabilny wynik ( policzyl pi, przeliczyl 3dmarak, ale wywala po 20 min orthosa blend 6 priorytet). czy ktos ma tajemna wiedze jak ustawic cpu gtl ref0 i cpu gtl ref1? z tego co sam sie dowiedzialem ze one powinny byc ok 69% wartosci vtt fsb. tutaj znalazlem tylko ze ona powinna byc nizsza od cpu voltage. ile powinno byc te fsb vtt? nieznalazlem tego w opisach do E5200.

 

inny problem to ze ustawiam do krecenia fsb:ddr 1:1 i leci ladnie np fsb 350, ale jak dam np fsb 380 na mnozniku 10 to lipa , bootowanie i wywala ze mam pamieci na 1520Mhz!!! czyli przestawilo sie na 1:2. mam memorki 2GB dual Ocze specopsy 800. tego to totalnie nie moge pojac....

 

pozdro vbl

 

ps. mam bios 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. mam bios 3.0

I to jest po części odpowiedź na twoje pytanie i może tłumaczyć te dziwne zmiany dzielnika. Wgraj bios 326, różnica jest co najmniej spora. Bios 3.0 jest pierwszym, oficjalnym biosem, co zarazem oznacza, że jest też najbardziej niedopracowany...

 

Możesz też ustawić cpu skew na 200ps i mch skew na 100ps, w moim przypadku czasem daje rezultat w postaci stabilności.

 

Aaa, no i witamy na forum PurePC :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz sie zabiore za bios. co do gtl'ow, czy one musza byc identycznie ustawione? zauwazylem ze gtl ref0 ma mniejszy zakres niz gtl ref1. jaki vtt ustawic? sprobuje odpalic go na 1.385 ( obilo mi sie o uszy ze do pracy 24/7 dla 45nm 1,4V-1,45V jest max ( chlodze proca pentagramem karakorum jak cos)).

 

edit:

 

wgralem biosa 326. efekty: stabilne 3,6Ghz (300x12 FSB:DRAM 5:6). Pojawily sie jakies opcje do OC pamieci (niby pomagaja pamieciom w dualu), ogolnie calkiem fajnie dziala. jedyne co mnie dziwi to to ze dalem w biosie 1,375V a w cpu-z pokazuje 1,4V. mysle ze osiagne stabilne 3.8 (na starym biosie bylo malo stabilne 3,85) :)

 

pozdro.

Edytowane przez vbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści dla posiadaczy P45 Neo2. Właśnie ukazał się oficjalny bios 3.2.

 

Description:

- Update CPU Micro Code.

- Improved memory compatibility.

Bios jest dostępny na stronie MSI, zamieszczam też link do niego w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może przekaże inną dobrą wieść dla zwolenników MSI.

Niebawem pojawią się zupełnie nowe MSI P45 Neo2 w 2 wersjach.

Dobrze już znany z serii P35 model FIR, oraz 2FR. Ten pierwszy wiadomo w co będzie wyposażony, natomiast 2FR posiadać będzie 2x Gigabit LAN oraz Raid.

Płyty będą na zupełnie nowym PCB.

 

Teraz coś co cieszy powinno ucieszyć oko:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

A to wszystko na BIOSie 1.0, więc należy spodziewać się lepszych rezultatów.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...