Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Te płyty 500MHz spokojnie robią.

Posprawdzaj:

Pamieci (podnies napiecie i obniż timingi)

Procesor (podnies napiecie i obniz mnoznik)

Podnies troche napiecie na chipsecie (MCH)

Podnies troche VTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do tego sprzętu :/ Przez 8h Orthos(Small FTT, prio9) działał na 12.5x240, włączyłem grę i po kilku godzinach blue screen. Jako że Orthosa przeszedl to winą obarczam RAM no ale wydaje mi się, że OCZ Reaper 1066 nie powinny mieć problemów na 960MHz... (nawet nie jestem pewien czy nie ustawiałem ich niżej). Chyba muszę znaleźć kogoś, kto ma procka ze standardowym FSB 333MHz i zobaczyć czy działa bo już nie wiem co robić. Napięcia na procku, pamięciach, MCH, VTT były podniesione(nie jestem pewien co do ICH). Jakie ustawić napięcia dla FSB 250? (MCH, VTT, ICH) Czy jeżeli mobo wspiera wyższe magistrale to np. 333MHz FSB nie powinno funkcjonować na standardowych napięciach? Przecież jak ktoś wsadzi E7200 do kompa to nie musi zmieniać napięć tylko wszystko działa na standardowych. A może musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do tego sprzętu :/ Przez 8h Orthos(Small FTT, prio9) działał na 12.5x240, włączyłem grę i po kilku godzinach blue screen. Jako że Orthosa przeszedl to winą obarczam RAM no ale wydaje mi się, że OCZ Reaper 1066 nie powinny mieć problemów na 960MHz... (nawet nie jestem pewien czy nie ustawiałem ich niżej). Chyba muszę znaleźć kogoś, kto ma procka ze standardowym FSB 333MHz i zobaczyć czy działa bo już nie wiem co robić. Napięcia na procku, pamięciach, MCH, VTT były podniesione(nie jestem pewien co do ICH). Jakie ustawić napięcia dla FSB 250? (MCH, VTT, ICH) Czy jeżeli mobo wspiera wyższe magistrale to np. 333MHz FSB nie powinno funkcjonować na standardowych napięciach? Przecież jak ktoś wsadzi E7200 do kompa to nie musi zmieniać napięć tylko wszystko działa na standardowych. A może musi?

Spróbuj przyjacielu ustawić strapa na 333 na sztywno zwrokami - ewentualnie na 400 - choć lepiej powinno być przy 333.

Druga rzecz to ustaw ręcznie PL pamięci - często się zdarza, że płytę ponosi i wali za niskie.

Co do dzielnika pamięci powiem szczerze, że u siebie nie zauważyłem aby to miało znaczenie ale to pewnie dlatego, że używam zawsze 1:1.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega zachwalał swoją p35neo2fir więc kupiłem p45 neo2fr. Jestem załamany, nie wiem co robię źle ale winda wstaje na 12,5x225, powyżej tej wartości nie pójdzie i trza czyścić bios. E 5200 na boxie, cpu v - od1,15 do 1,275(narazie ustawiałem w tych granicach bez względu na napięcie), ddr v - 1,8 - 1,9 (1:1,2)reaper 1066 2gb. Inne ustawienia na auto. Zasilka tagan 420w, evga 9800gtx+ ale mam teraz wsadzoną s3 trio 64 na pci i nie wiem czy zasilacz nie domaga. Bios wersja 3,0. Doradźcie co poustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem update biosu i czy mogę to zrobić pod windowsem tym programem co jest dołączony na płycie live update, żeby nie było niespodzianek? A co ze starym biosem trza go zapisać w razie back up? Sprawdziłem na pudełku i płyta jest z 06/2008 więc czy jest to ta wadliwa seria?

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem update biosu i czy mogę to zrobić pod windowsem tym programem co jest dołączony na płycie live update, żeby nie było niespodzianek? A co ze starym biosem trza go zapisać w razie back up? Sprawdziłem na pudełku i płyta jest z 06/2008 więc czy jest to ta wadliwa seria?

Pod windowsem nie radzę - ryzyko jest dużo większe niż spod biosu.

 

Masz może dyskietkę, albo pendriva pod ręką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dyskietke

To sformatuj ją i w opcjach formatowania ustaw na MS-DOS czy jakoś tak. Ściągnij bios z tej strony:

 

http://global.msi.com.tw/index.php?func=do...1&type=bios

 

Wrzuć na dyskietkę AFUD4234.exe i A7512IMS.330

 

Zresetuj kompa i ustaw biosie bootowanie z dyskietki. Jak się ukaże linia komend, wpisz AFUD4234 A7512IMS.330, enter i czekaj cierpliwie do końca flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty 500MHz spokojnie robią.

Posprawdzaj:

Pamieci (podnies napiecie i obniż timingi)

Procesor (podnies napiecie i obniz mnoznik)

Podnies troche napiecie na chipsecie (MCH)

Podnies troche VTT

 

No moze i spokojnie robia te 500mhz ale zeby to osiagnac to raczej trzeba miec porzadna wiedze na temat oc i samej plyty...

( jak sie okazalo moje 475mhz (Neo3-FR) bylo jednak nie w pelni stabilne :P o czym oswiadczyly mnie ostatnio jakies CRC podczas dekompresji archiwow )

 

Jakie jest defaultowe napiecie MCH VTT ICH? Jakie sa w miare bezpieczne napiecia mch vtt?

jak ustawilem na twardo mch i vtt tak na pale 1,45 i 1,35 ( vtt powinno byc odrobine nizsze od napiecia vcore- true? ) to po kazdym restarcie komputera resetowalo mi ustawienia DATY I GODZINY

takze jechalem pozniej na AUTO (zmienialem tylko vcore i vram)

 

napiecie VTT nie moze byc wyzsze od napiecia Vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe napięcia:

 

MCH - 1.1V

VTT - 1.2V

ICH - 1.52V

 

Na MCH do 500MHz powinno wystarczyć coś między 1.3-1.4V. VTT nie zaleca się mieć wyższego niż vcore proca, ani wyższego niż 1.45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze i spokojnie robia te 500mhz ale zeby to osiagnac to raczej trzeba miec porzadna wiedze na temat oc i samej plyty...

( jak sie okazalo moje 475mhz (Neo3-FR) bylo jednak nie w pelni stabilne :P o czym oswiadczyly mnie ostatnio jakies CRC podczas dekompresji archiwow )

Czy ja wiem czy to wymaga aż takiej wiedzy?? O ile mnie pamięć nie myli na biosie jeszcze beta 3.26 zdajsie ustawiłem wszystko poza V cpu i V ramu na auto i płyta chodziła stabilnie na fsb 500mhz.

 

Fakt, że żeby osiągnąć stabilne 540fsb już troszki napięcia trzeba pomieszać - ale generalnie działam na GTL CPU na auto. Ustawiłem jedynie GTL MCH.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne sa te zmiany zegara, po kazdej poprawie godziny i reboocie znowu przestawia mi zegar o jakies +8,5h do przodu... tylko wtedy gdy mialem ustawione mch i vtt jak pisalem (1,45 i 1,35)

WTF z tym zegarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczac na czym polega roznica pomiedzy dwoma dzielnikami 1:1 ktore sa do wyboru?

Bo krew mnie ostatnio zalewa :D

 

 

Gdy daje FSB/DRAM Ratio i daje enter to mam tak:

Auto

1:1.25

1:1.50

1:1.67

1:2.00

1:1.00 - jest stabilnie (950mhz na memkach)

1:1.20

1:1.60

1:1.00 - jest NIESTABILNIE (tez 950 memki)

1:1.33

 

Zworke mam na 200-default, od biosu 1.2 poprawiono wydajnosc niezaleznie od ustawien strapa, wiec nie ruszalem zwory i krecilem fsb. W czym tkwi problem, na jednym ustawieniu dzielnika orthos smiga godzinami i nie wywala bledu a na drugim ustawieniu dzielnika po kilku minutach sie sypie.

 

 

*edit* Jeszcze jedno "dlaczego" :P czesto po restarcie zdarza sie ze wyskakuje komunikat o nieudanym OC i wtedy defaultowo zmienia mi dzielnik na 1:1.2 (memki na 1140) komp wstaje (no ale jest niestabilnie) Pytanie: dlaczego sam zmienia dzielnik i to na wyzszy? z 1:1 na 1:1.2 ?

Edytowane przez kbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales wcale na moje pytania.

Dzielnik 1:1 i 1:1.2 jest na tym samym strapie, tylko dlaczego zmienia sie SAMO z 1:1 na 1:1.2 ?

Dzielniki 1:1 sa w 2 roznych strapach i dlaczego na jednym jest stabilnie a na drugim nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales wcale na moje pytania.

Dzielnik 1:1 i 1:1.2 jest na tym samym strapie, tylko dlaczego zmienia sie SAMO z 1:1 na 1:1.2 ?

Dzielniki 1:1 sa w 2 roznych strapach i dlaczego na jednym jest stabilnie a na drugim nie.

Popodbijaj napięcia (MCH, VTT), zmień timingi itd.

Opisz dokładnie co robisz (krok po kroku) że się samo zmienia, to się to jakoś rozwiąże BIOS'em.

 

Nie mam obowiązku odpowiadać na pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie masz obowiazku odpowiadac na pytania, wiem ze nie rozwiazesz mojego problemu ale co najwyzej mozesz MI POMOC go rozwiazac, lecz skoro odpowiadasz na mojego posta to chyba w celu by mi pomoc a nie pochwalic sie znajomoscia opcji BIOSU.

 

 

Bios 1.7 PCB 1.0 Neo3-FR

memki OCZ Reaper HPC 1066 5-5-5-14@2.1V

 

FSB 475mhz

memki na dzielniku 1:1 950mhz STABILNE - gdy restartuje kompa / ponownie uruchamiam po jakims czasie przestawia dzilenik na 1:1.2 (1140mhz) !!!???wtf?

 

na dzielniku 1:1.2 1140mhz nagle stracily stabilnosc ale odpala za kazdym razem

 

kolejny dzielnik na innym strapie 1:1 950mhz NIESTABILNE --- dlaczego??

 

 

to tak w skrocie, bo w pracy jestem :D jak wroce to moge cos opisac dokladniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to logiczne raczej, ale co daje zmiana tych wartosci? czy kombinowanie z nimi sie oplaca? mi do krecenie niepotrzeba wysokich fsb, chodzi mi bardziej o ogolna poprawe stabilnosci po oc w granicach 4,0 Ghz (tylko do testow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie oraz panie :)

moj problem jest nastepujacy zakupilem ta plyte jakis tydzien temu kilku dobrych opiniach na jej temat. Moj problem to ze system podnosi się raz na 20 razy...poczym Przed pojawieniem się pulpitu reset i tak w kółko...Co najlepsze to bez OC rowniez bardzo czesto nie pojawia sie typowy ork z logo msi (ten symbolizujacy ta plyte) i znow restart i tak w kolko. Niemam zielonego pojecia czym to moze byc spowodowane na poczatq myslalem ze to wina napiec wiec mojego GPS 450 zmienilem na na chiefteca 750 ale to samo nawet sysstemu nie bylem wstanie wgrac wiec kolejno poszlo do eliminacji grafa no iwsadzlem ge forca gainwarda 9600 i juz jakos system postawilem wszystko ladnie pieknie do momentu jak wsadzielm mojego radka 4850 tez geinward on mi na poczatku nie chcial wystartowac ( ale to byla moja wina bo na jednej lini poidlaczylem 4 rzeczy czyli dysk nagryware i karte ktyora ma dwa wejscia ) wiec po odpieciu nagrywary wszystko ladnie poszlo po podlaczeniu 2 lini na ktora poszedl dysk i nagrywara wszystko ladnie poszlosystem wstal zainstalowalem wszystkie stery od plyty restart pieknei wszyskto wlazlo wiec poszly stery do grafy i odtej pory :-/ nic sien ieda zrobic ciagle restarty przed pojawieniem sie pulpitu :-/ nawet po zmianie grafy :-/ na tego 9600 :-/ kolejna rzecza ktora sprawdzalem byly pamieci czyli te g skill 800 cl 4 :-/ zmienilem je na analogiczne ocz reaper i dalej [gluteus maximus] :-/ ( calosc moje sprzetu zostal przetestowana na takim samym procku jak moj tyle ze na asusie p5q e i wszystko smiga :-/) qrka niewiem co jest grane moze masz jakis pomysl czy odrazu oddawac plyte na gwarancje czy moze to byc wina procka ? . Moj sprzet to Msi neo2 fr ,q6600 na natym ninja mini , p[asta arctic silver 5 , grafa gainward 4850, 2 2gb g skill 800 cl 4 ,dysk samsung 500gb 16 cache . zasilacz chieftec gps 450 (testowane na 750) czekam terazna dark power pro 600 Pozdrawiam serdecznie ( czego to moze byc przyczyna bo juz mi rece opadaja :-/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System masz świeży czy zmieniłeś po prostu płytę bez reinstalacji? Napisz też jaki system, jeśli XP to zobacz czy nie masz włączonego AHCI w biosie. Zrób też aktualizację biosu jeśli nie masz najnowszej wersji, często to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale głowa boli, jak to się czyta... Nie da się tego bardziej czytelnie napisać?

 

Skoro wgrałeś system na 9600GT to się nie dziw, że po wymianie na HD4850 i zmianie sterowników system nie wstaje - trzeba robić format:c, bo stery obu firm się gryzą.

 

Jak wstawiłeś 9600GT, to wszystko było dobrze? Czy nadal startował raz na 20 razy?

 

W tej chwili mam dwóch podejrzanych - kartę graficzną i płytę. Głównym jest karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system postawilem majac 9600gt na pokladzie żadnych sterow do niej nie istalowalem wszystko ladnie poszlo na poczatku byly dwa restarty ale poszlo . po instalacji systemu wsadzielm mojego hd4850 i na poczatku nie ruszyl restarty dwa wiec zmienilem zasialania i wszystko poszlo ladnie pieknie wszedl do systemu zainstalowalem stery od mobo zrobilme restart system wstal poszly stery od karty i zaczely sie problemy ciagle restarty ( bardzo czesto restarty w poczatkowej fazie czyli start wiatraakow( proc i karta) i stop przed pojawieniam sie screena z logo msi ) . Po wsadzeniu 9600 zeby sprobowac na nim wejsc to samo :-/ ciagle restarty nie moge nawet do awaryjnego wejsc .

wiec przy obydwu kartach te same objawy :-/

Karty obydwie sa sprawne wczoraj pol nocy na tym hd4850 bylo testowane gta 4 i jakis program do renderingu grafiki i wszystko chodzilo , pamieci to samo

Edytowane przez ulvar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...