Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

ok w serwisie tez powiedzieli zebym wstrzeliłnowy bios tylko qrka niewiem jaki najlepiej sciagnac bo na stronie msi polska jest wersja AMI BIOS 3.1 Opis - Update CPU Micro Code. oraz AMI BIOS 3.2 - Update CPU Micro Cod - Improved memory compatibility. Mozecie cos poradzic ?? bo ja sie wogole na tym nieznam pierwszy raz bede cos takiego robil :-/

Edytowane przez ulvar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios ściągnij tu:

 

http://www.msi.com/index.php?func=download...mp;prod_no=1485

 

Konkretnie 3.4.

 

Wgrywasz pliki (AFUD i A7512IMS), wchodzisz do biosu, ustawiasz Boot z dyskietki, jak zabootuje, wpisujesz w linii komend nazwy plików czyli AFUD4281 A7512IMS.340, dokładnie tak samo, z przerwami jak tutaj.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki wieczorem wpadnie znajomy który sie natym bardziej zna niz ja :> jak sie uda to napewno dam znac :)

 

a moge to zrobic z pen driva ???? czy koniecznie to musi byc dyskietka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli tak jak tam a nato nie zwracac uwagi

Proszę zrobić dyskietkę startową lub użyć bootowalnego pendrive'a.

Na dyskietkę lub pendrive'a (sformatowanego FAT 16) przegrać rozpakowane pliki.

Uruchomić komputer z dyskietki startowej lub z pendrive'a i następnie wejść do BIOSu.

Z linii poleceń przejść na dysk (pendrive), do katalogu, gdzie znajdują się przegrane pliki.

W linię poleceń proszę wpisać komendę "flash".

 

Sorka ze tak nudze ale naprawde mam lekiego stracha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli tak jak tam a nato nie zwracac uwagi

Nie, masz zwracać na oba uwagę...

 

Tak ma być:

 

Proszę zrobić dyskietkę startową lub użyć bootowalnego pendrive'a.

Na dyskietkę lub pendrive'a (sformatowanego FAT 16) przegrać rozpakowane pliki (konkretnie AFUD4281 i A7512IMS.340).

Uruchomić komputer z dyskietki startowej lub z pendrive'a i następnie wejść do BIOSu.

W linię poleceń proszę wpisać komendę AFUD4281 A7512IMS.340.

 

Czekaj, aż pojawi się komunikat, że flash skończony i wtedy można zresetować.

 

Flash biosu jest banalnie prosty, robiłem to wiele razy i nic się nie stało. Jeśli nie wyłączą ci prądu w trakcie, to wszystko będzie OK.

 

A, jak się po resecie będą chodziły wiatraki, ale nic się nie będzie wyświetlać (tak też miałem), nie panikuj, tylko zresetuj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wielkie dzieki :) pendriva startowego juz mam, pliki przegrane tez :) czekam tylko na qmpla z lepsza zasilka :), zeby nie qsic losu na tej mojej :D i bedziem dzialac :> mam nadzieje ze sie uda i w koncu komp wstanie :> bo jak nie to to juz nie mam pojecia o co moze chodzic :-/

Edytowane przez ulvar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wgrałeś system na 9600GT to się nie dziw, że po wymianie na HD4850 i zmianie sterowników system nie wstaje - trzeba robić format:c, bo stery obu firm się gryzą.

Takich bzdur to ja dawno nie czytałem.

Tak zrób restart.

Edytowane przez bender83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, resetuj.

 

@bender83

 

A ja takich komentarzy...

 

Pisałem o systemie - jeśli nie wyczyścisz rejestru ze sterowników np. ATi, to po zainstalowaniu sterowników nVidii i resecie system będzie rzucał niebieskimi ekranami itp.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala !!!!! dobra panowie chyba jestesmy w domu :) system wszedl mam nadzieje ze juz bedzie dzialac :) Gierek wielkie dzieki za pomoc !!!! bardzo mi pomogles . pozdrawiam serdecznie :D i mam nadzieje ze nie do uslyszenia juz w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wielokrotnie przekładałem karty NVidii na przemian z Ati i nic takiego się nie działo.

No co ty? To ciekawe, czemu ludzie używają w takich przypadkach np. Diver Cleaner? Jak usuniesz sterowniki tak jak zwykły program, to zdarzają się niebieskie ekrany. Ja tak miałem, kiedy przechodziłem z 1950XT na 8800GTS.

 

Zresztą nieważne, koniec OT.

 

@ulvar

 

Gratuluję :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i panowie kapa :-/ jak 150 :-/ pochodzil pochodzil i znow [gluteus maximus] :-/ startuje startuje i nagle zwalnia wiatrak na qlerze i restart :-/raz na 20 razy wlazi system :-/ chyba jutro dam plyte na serwis poprostu mi rece opadaja :-/

Edytowane przez ulvar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzywam ustawien z FSB 490 mch: 1,328 ; vtt: 1,28 ; ich: 1,6 24/7

Stabilnosc z tymi ustawieniami napiec utrzymuje sie do 510FSB...

Natomiast FSB 515, 520 i dalej juz nie sa stabilne nawet jesli podnosze napiecia, w ogole po podniesieniu napiec czasem sa klocki z zegarem - przestawia sie do przodu o kilka godzin (chyba juz o tym wspominalem kiedys)

 

Probowalem z mch 1,34 1,40 1,46 i z vtt az do 1,40 ale nie uzyskalem stabilnosci.

 

Czy to koniec mozliwosci plyty?

 

W ogole nie czaje zakladki ClockGen Tuner, cos tam probowalem pozmieniac ale tez nie uzyskalem lepszych rezultatow, ktos wie jak to zmieniac i jaki to ma wplyw na OC i stabilnosc?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś tam wiem - clokgen o ile pamietam ustawia się na 800mV ale nie koniecznie - zostaw auto i po bólu.

Generalnie napięcia, które podałeś jak na mój gust troszki wygórowane hmmm bardzo nawet.

U siebie obecnie lecę na 485 fsb i mch mam na 1,156 vtt=1,21 a ich=1,55 i tak tłukę już długo bez żadnych problemów.

Wcześniej leciałem na FSB 545 (i tu odpowiedź na Twoje pytanie odnośnie FSB powyżej 510) niestety tu już jest wymagana ostra zabawa z GTLami.

O ile (co jest kur.......ko złudne) orthos lecieć potrafi na FSB 550 nawet godzinami o tyle gry się sypią.

Niestety po aktualizacji biosu wsio się pozmieniało i muszę dojść do tych ustawień ponownie kurde.

 

Konieczność jest ogromna bo specjalnie aby mocno wykręcić kupiłem ramy, które potrafią luzem 1200MHz zrobić - udało mi się odpalić płytę na fsb 615 ale niestety testów nie przeszła - winda załadowana i tyle.

 

Tyle co na starcie mogę podpowiedzieć co do GTLi to, że jak je zmieniasz to najbardziej trafne (w okolicy tego) są ustawienia na początku "małych kroczków" - myślę, że wiesz o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ze na mojej mobo niema opcji ustwiania GTLi ;/ w ogole niema takich opcji w biosie

Neo3-FR

 

a CPU i PCIE SKEW ustawiales jakos? czy tez auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kbl

 

Jak chcesz, mogę ci załatwić jakieś najnowsze bety, mam do nich dostęp. Napisz tylko, jakie ta płyta ma oznaczenie (np. moja ma A7512), bo nie chce mi się szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę podkręcić proca (dokładnie E8400) i na zwykłym chłodzeniu się za bardzo nie rozwinę. I mam pytanie.

Czy ARCTIC COOLING FREEZER XTREME wejdzie mi na moja płytę msi p45 neo3 fr. Mam wątpliwości ponieważ obok procesora są dwa radiatory Zdjecie płyty i czy one nie będą kolidować???

Proszę o zdanie kogoś kto ma takie chłodzenie na tej płycie lub podanie wymiarów dolnej części tego chłodzenia (chodzi mi o odległość miedzy płytka przylegającą do procesora a zaczynającymi się "żeberkami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam mały problem z MSI Neo2 fr, a tak przynajmniej mi się wydaje, że to problem z płytą. Otóż poskładałem sobie komputer w oparciu o to mobo i procek PDC E6300. Wszystko super, składanie poszło gładko, odpalam i zonk. Komputer sie odpala ale po chwili się wyłącza, znow się załącza, i znowu wyłącza i dopiero po drugim czy trzecim załączeniu rusza, ale zaraz na starcie wyrzuca info:

 

Warning The previous performance of overclocking is failed, and the system is restored to the defaults settng. Press any key except del to enter setup

 

Jest to o tyle dziwne, ze póki co w żadne o/c sie nie bawiłem, niczego w biosie nie zmieniałem, ot czysty start po złożeniu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, wg. tego co CPU-Z pokazuje bios jest w wersji 3.0. Natomiast to co mnie zaskoczyło, to fakt, że vcore procesora to tylko 1.08 V, wydawało mi się defaultowo powinno być więcej.

 

BTW. Na stronie widze, ze ostatnia wersja biosu to 3.4 - czy ktoś już ją wrzucał i może powiedzieć jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć i sam się przekonaj.

 

Ja siedzę ciągle na v.32b6, bo na nowszych biosach nie można przekroczyć 400MHz FSB na C2Q. Nie wiem, jak jest na C2D, ale chyba nie ma takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wydaje się, że flash biosu pomógł. Mam teraz kilka pytań odnośnie kręcenia tego zestawu, przypomne MSI p45 Neo2, PDC E6300 i 2x2GB G.skill 800 MHz. Od razu zaznaczam, że ekstremalne o/c mnie nie interesuje, 3600 mhz na procku w zupełności mnie zadowala.

 

I teraz tak, na potrzeby uzyskania tego 3600, ustawiłem procek 9x400 vcore 1.325 (w biosie), pamięci @ 960 Mhz 5-5-5-15 2.1 V. I teraz przyszedł czas na testowanie tych ustawień, i tutaj moje pytania. Czym testować te ustawienia i ew. po jakim czasie uznać, że testowane ustawienia mogą chodzić 24/7. Na razie zapuściłem tylko mem benchmark w everescie:

Dołączona grafika

 

oraz próbkę 16M w super pi, która się przeliczyła w czasie 06m 20s.

 

Ps. Czy ten wynik pamięci w everescie jest dobry?

 

EDIT. Jeszcze jedna rzecz, vcore po przetaktowaniu proca ustawiło się automatycznie na 1.328 (tak podaje bios) 1.336 (tak podaje CPU-Z). Probując ustawić vcore ręcznie np na 1.3075 nic się nie zmienia, vcore dalej jest 1.328 mimo, że ręcznie jest ustawiona inna wartość.

Edytowane przez misiol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, test w orthosie leci, póki co 1h i temp. na poziomie 50 stopni. Pozostaje kwestia ręcznego ustawienia vcore w biosie. Tak jak pisałem zmiana tego ustawienia z auto na jakąkolwiek inną wartość nie przynosi żadnego rezultatu. Napięcie się nie zmienia. Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Od wczoraj jestem posiadaczem tytułowej płyty. Mam pytanie. Czy ktoś próbował wystartować ją na wtyczce 4pin do 12V? Bo 8 pinowej mój zasilacz(Chieftec 450) nie posiada. Nie chcę spalić płyty więc wolałem nie ryzykować... No i zonk narazie, bo komp złożony a ja boje się odpalić:) Czekam na odpowiedzi:)

Płyta to oczywiście P45-Neo2FR

Edytowane przez Mic43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...