Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w tej plycie nie da sie zmienic napiecia na procesor oraz wszystkie inne rzeczy. Pisze auto i sie nie da samemu ustawic napiecia. Moze ktos wie jak napiecie zmienic

 

Moze mi ktos powiedzies jak na tej plycie zmienic napiecie z auto

 

/Nie pisz posta pod postem, używaj opcji 'edytuj' !

/Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cię Kuba123 ta płyta z limitowanej edycji ma zablokowane zmianę napięć (niby save mode) sama je ustawia, na pewno trzeba zmienić bios.

Tylko mam pytanie na którą wersję?

Na pewno to trzeba nauczyc sie czytac i uczyc angielskiego.

 

Zablokowana zmiana napiec... dobre dobre :lol2:

 

Tip: klawisze + i - oraz PageDown i PageUp?

Mówi wam to cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem na necie jakis testow MSI P45 Neo2-FR MOA ale niemoge cos znalezc... Czy ta plytka nadalaby sie do podkrecania q9650 na 4GHz? I co najwazniejsze, czy oplaca sie zmieniac MSI P35 NEO3-FIR wlasnie na nia? (aktualnie q9650 podkrecilem na niej do 3,7GHz - wiecej nie pojdzie przez ram :/ )

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam procesor płytę Neo2-fr w wersji MOA intel q8200 i pamięci OCZ 1066 MHz 5-5-5-18 CL Platinum. Procesor można jedynie z 2.33 do 2.8 GHz(czyli FSB do 400 MHz) podkręcić przy wyciągniętych zworkach. Innym ten model normalnie się podkręca do co najmniej 3.0 Ghz. Podniesienie o parę MHz częstotliwości pamięci(z 1066 do jakiś 1107 MHz) powoduje niewystartowanie komputera a przy takich samych ustawieniach a nawet wyższych na płycie kolegi normalnie działały.

To niby płyta stworzona specjalnie do podkręcania a trudno na niej cokolwiek nieznacznie podkręcić. Bios mam najnowszy ale nie jakiś specjalny do wersji MOA tylko zwykłej.

Powinienem specjalnie jakieś opcje wyłączyć w biosie przed podkręcaniem lub coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcasz w biosie czy zworkami, bo nie za bardzo to zrozumiałem?

 

Zmieniałeś napięcie dla pamięci? Dla procesora?

 

Jeśli chodzi o Quady, to jest problem z przekroczeniem 400MHz na tej płycie. Polecam wgranie tego biosu:

 

A7512IMS.326

 

Najlepszy bios do Quadów.

 

Nawiasem mówiąc, nie zrobiłeś dobrego interesu z tym procesorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko usuwając zworki można uzyskać jakiś skutek w podkręcaniu(ustawienie 333-400) inaczej to trudno. Co do napięć zmieniałem tylko to główne na 1.3 V lub 1.3x V ale nie dało się przekroczyć 400 MHz, pamięci miałem na 2.2 V na nim się normalnie podkręciły na innej płycie na tym samym CL także. Czyli trudno będzie więcej niż 400? Podkręcać na ustawieniu zworek "default"?

Skąd macie te biosy? Na pewno nadaje się do Neo2-fr w wersji MOA :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że ta płyta ma problem z Quadem - na biosach 3.3 i wzwyż nie przekroczysz 400MHz na FSB. Sprawdzone osobiście przeze mnie... Testowałem już chyba wszystkie biosy... oprócz ostatniego, bo wyczytałem na jakimś niemieckim forum, że najnowsza beta (3.51) również nie rozwiązuje tego problemu.

 

Pamięci się kręcą trochę gorzej na tej płycie. Moje Kingmaxy na tej mobo mają o ok. 50MHz gorsze OC niż na IP35-E.

 

Możesz podkręcać bez zworek, nie ma to znaczenia.

 

P45 Neo2=P45 Neo2 MOA. Te płyty niczym się nie różnią, to po prostu specjalna edycja tej płyty, która niską ceną ma wypromować imprezę organizowaną przez MSI... Zapewne niedługo zniknie ze sklepów.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik. Zakupiłem ową płytkę wsadziłem procka p4 2,66 d (później będzie wymiana) grafikę hd 4850 i pamięci geli ddr2 800 mhz Problem następujący włączam zasilanie wiatraki chodzą (na procesorze i grafice) a na monitorze ciemno oraz żadnego bip w głośniku ;( Gdzie szukać rozwiązania ? Zasilacz mam chifteca 450 w , pamięci podmieniałem na no name ddr 2 677 mhz nic to nie dawało , czy grafikę wsadzić w 2 slot pci exp ? Grafika ma zasilanie swoje 6 pinowym kablem plus 4 pin do płyty głównej brak zasilania 8 pin do płyty głównej bo nie ma mój zasilacz takiego złącza czy to możne być przyczyna czy gdzieś indziej szukać ? Napędy odłączone.

Edytowane przez yogurcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale ta płyta i ogólnie P45 nie obsługuje P4/D, tylko C2D...

 

• Supports Intel® Core 2 Extreme/Core 2 Quad/Core 2 Duo based processors in LGA775 package.

• Supports Intel® Yorkfield, Wolfdale in the LGA775 package.

Lista obsługiwanych procesorów:

 

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2...mp;maincat_no=1

 

Musisz się ratować kupnem np. Celerona 4xx... Do kupienia w granicach 50-100 zł na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale ta płyta i ogólnie P45 nie obsługuje P4/D, tylko C2D...

 

 

 

Lista obsługiwanych procesorów:

 

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2...mp;maincat_no=1

 

Musisz się ratować kupnem np. Celerona 4xx... Do kupienia w granicach 50-100 zł na allegro.

A do kwoty 400-500 pln jakiego proca kupic do tej płytki ? Kurka ciała dałem nie sprawdzając tej płyty człowiek już nie siedzi w sprzęcie jak kiedyś i tak poszło jak lga 775 to powinno pasować sobie pomyślałem i wyszło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz, kupując E5200 i podkręcając go porządnie... A resztę kasy schowaj do skarbonki.

Tak zrobiłem właśnie testuje sprzęta i próbuje odpalić RAID 0 . Edytowane przez yogurcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć...

Mam konfigurację taką jak w stopce.

Bios płyty głównej to v1.1 i mam z nim następujący problem:

Za każdym razem jak włączam komputer po dłuższej niż minutowej przerwie to po naciśnięciu power włączają się wiatraki itp... ale nie startuje dysk twardy i ekran pozostaje czarny, po resecie wszystko wraca do normy.

I tak samo za każdym razem, od początku istnienia mojego kompa. Nie przeszkadza mi to za bardzo bo mój komputer jest włączony cały czas, ale chciałbym coś z tym zrobić.

W czym tkwi problem?

 

Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFUDOS mi nie działa zrobiłem botowalnego pendrive-a wgrałem "AFUD4310" i jak startuje z pendrivea pokazuje się tylko migający myślnik i nie da rady nic wpisać.

 

Okazało się że pendrive jest za duży ma 4 GB nie wiecie co można z tym zrobić?

 

Edit:

 

Wgrałem ten bios co polecił Gi3r3k ale w sprawie pamięci nic nie dało się zrobić, dalej nie da się podkręcić. Dostałem też jakiś bios od MSI do wersji MOA ale jak napisałem mam problem z wgraniem przez flasher mogę tylko aktualizować przez opcję w biosie (tym nowym 3.4 do Neo2-fr zwykłej) ale tam tylko wykrywa pliki której zawierają w nazwie "A7512IMS" a ten nazywa się "A7512IMQ.320" niby różnica jednej literki a jednak. Jakby ktoś chciał daję link do niego. I na stronie MSI już jest osobna kategoria dla wersji MOA tylko nie ma tam linków do biosów bo aktualizowali stronę i wcześniej nie było.

 

http://rapidshare.com/files/268462412/A7512IMQ.320

 

 

 

Udało mi się zainstalować ten od MSI bios ma inny ekran przy ładowaniu nie ma tam ogra tylko napis o MOA i w programie do sprawdzania danych płyty jej nazwa jest niezidentyfikowana, okazało się że powinienem dać FAT32 przy formatowaniu pendrivea.

 

Powiem wam że jako tako działa na 3.0 GHz :blink: na razie pełnego testu nie robiłem bo mam słabe chłodzenie czyli boksowe i temperaturę podczas obciążenia procesor planuje przeskoczyć 70 stopni ale o dziwo windows się uruchomił i nawet po włączeniu stresu na jakąś minutę się nie zawiesił. Ale z pamięciami dalej beznadziejnie nic się nie podkręcają.

Edytowane przez Exclus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 dni jestem posiadaczem płyty głównej MSI p45 neo2 fr MOA. Zacząłem podkręcać na niej mojego c2d e6550. Od wczoraj doszedłem już do ok 3,3 ghz (fsb =472, mnożnik=7).Chciałem się tylko upewnić, że nie przesadzam z napięciami - ustawiłem tak - MCH (chipset)=1,340v , VTT=1,25v.

Nie chcę, żeby nowiutka płyta padła i dlatego się pytam...

 

edit: czy na tej płycie jest jakiś czujnik mierzący temp chipsetu?

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z Twoją płytą?

Xtreme Addict ma częściowo rację, bo sama z siebie nie zdechła... Trochę jej prawdopodobnie pomogłem :wink: .

 

Przynajmniej jest powód do zmiany platformy, jedyny pozytywny aspekt tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...