Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak je ustawić?

Aktualnie mam na deflaut, są jeszcze opcje 200->266, 266-333, 200-333 i po wyciągnięciu zworek 400, bez względu na to jakie jest deflautowe fsb.

 

p.s. http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...na-t305973.html - przeczytaj ten temat - tu jest dokładnie wyjaśniony mój problem i myślę, że zepsuta jest płyta i zworki nie mają związku np z tym, że ram nie działa jak powinien...

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś sobie heheh ;) wyciągnij te zworki będzie strap 400... i jak odpalisz kompa to pewni zapiczy ,żeby zrobić dokonać ustawień no to sobie podkrecisz na luzie ;) ja też mam strapa 400 ;) i jak najbardziej stabilnie jest ;)

 

co do pamięci to wgraj najnowszy BIOS albo najnowszą BETE o ile są takowe :)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako posiadacz wersji MOA mam pytania:

1 Odnośnie EIST. Czemu gdy jest włączony to w idle spada napięcie cepa skoro C1E jest disabled? Powinien tylko schodzić na najniższy mnożnik. U siebie teraz mam włączony. Procek jest narazie na 3,2 GHz przy 1,35 V ,a w idle na 2,7GHz spada do 1,21V. Oznak niestabilności nie zauważyłem ale na większe testy muszę poczekać do weekend-u. Macie to włączone?

2. Sterować i kontrolować można tylko CPU-fanem i SYS-fanami 1-2? Reszta jest zablokowana, co nie?

3. Do wersji MOA jest jakiś "specjalny" bios czy ten 3.4 na msi download to właśnie ten? Wgrałem go i jest ok. Pisaliście coś wcześniej że trzeba pisać mail-a do MSI żeby przysłali bios do MOA bo na stronie nie ma...

 

To chyba tyle

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem świeżym posiadaczem P45 NEO2-fr razem z nią posiadam c2q q9550 E0

 

i na wstepie moje pytanie :) jak osiągnąć stabilne fsb na poziomie 400? (nie mówiąc o wiekszym) bo odpaliłem płyte bez zworek i komp wstał na szynie 400 system wstał (bez ruszania niczego w biosie) ogolnie komp działa ale niestety stabilnosciw orthosie czy prime95 nie ma wywala błedy :(

 

potem bawiłem sie ustawieniami puszczałem pamieci na bardzo luźnych timingach wyłaczałem spread spectrum, EIST itp itd ( wyczytane w tym wątku) - a i tak nadal brakowało stabilnosci

 

potem zwiekszałem napiecie na procesorze(do 1,45 na testy) mch fsb na ddr2 i na południowym i tak samo bez skutku

 

prosze o porady :)

 

pozdrawiam

 

ps

 

płyta oczywiscie MSI P45 Neo2-FR (bios 3,4 ale tak samo testy na 3.26b)

procesor c2q Q9550 E0 vid 1,250v batch L833B144

pamieci Kingston HyperX 2x2gb 1066 555 18 2,2v

zasilacz corsair HX520W

grafika his 4770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kiedyś posiadałem tą płytę uważam że do każdej konfiguracji może pasować inny bios proponuje pobawić się z biosami.

Druga rzecz - to nawet dwa razy wgrany ten sam bios może się inaczej zachowywać.

Trzeci temat to może spróbuj na innych FSB innej konfiguracji zworek. Oczywiście na każdym biosie kombinacje niestety czasowo to kosztuje troszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Do wersji MOA jest jakiś "specjalny" bios czy ten 3.4 na msi download to właśnie ten? Wgrałem go i jest ok. Pisaliście coś wcześniej że trzeba pisać mail-a do MSI żeby przysłali bios do MOA bo na stronie nie ma...

 

To chyba tyle

 

pozdrawiam

Nie ma biosu do wersji MOA na stronie, nie można u mnie zaktualizować przez liveupdate jedyne źródło biosu to mail do MSI który jest podany na stronie. Na stronie MSI jest tylko specyfikacja do wersji MOA. Biosy są tylko do zwykłej wersji Neo-2fr to nie są biosy do wersji MOA co prawda miałem wgrany ten bios bo mi aktualizowali w sklepie a widać nie mogli znaleźć innego i działał na tej płycie bo podobno różnią się tylko biosem więc obydwa biosy powinny działać ale bios do zwykłej wersji jest beznadziejny tak jak ktoś tu pisał nie da się przekroczyć 400 FSB a na biosie do MOA u mnie można bez problemu, ale nie ma co oczekiwać więcej skoro w specyfikacji płyty jest napisane "1600"(nie pamiętam jak to się liczy ale 1600 to 400 FSB) w wersji MOA chyba też tyle było nie chce mi się szukać ale skoro można więcej to fajnie. Jedyny problem na biosie do MOA to to że pamięci nie da się za bardzo u mnie prze taktować ale stabilniej działają niż na zwykłej wersji bo po przynajmniej się włącza tylko w trakcie wychodzą błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exlus jakieś ciach!ły tu piszesz przyjacielu. Ja na tej płycie w wersji zwykłej wytargałem do testów 595 fsb stabilne na co dzień miałem 535 więc te 400 o których piszesz to jakieś nieporozumienie.

Płyta jest dobra ale trudna po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Exclus co do FSB na poziomie 400 to nie dało sie go osiągnąć na starych biosach i na procesorach serii quad - a na nowych biosach i zworkach ustawionych na 400 spokojnie wyciska sie siódme poty z tej konstrukcji - bajki pan pisze

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie to powiedźcie który bios ładować tak żeby później się nie bawić?

Ten co jest "niby" do wersji MOA? A7512IMQ.320.Taką dostałem odpowiedź od supportu MSI że do wersji kolekcjonerskiej jest tylko ten wspierany :wink:

A może betę A7512IMS.326 polecaną przez was czy też najnowszy A7512IMS.340? Oczywiście do sprzętu jaki posiadam.

 

Na samym początku od razu wgrałem 340 ale teraz wróciłem do IMQ.320.

 

pozdrawiam

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem miło kręciło się na biosie 3.2 i 3.3 na ostatnim była kicha - przynajmniej u mnie.

Dobrze też sprawowała się beta którą podałeś.

Ogólnie płyta jest kapryśna ale jak się ją okiełzna to na prawdę miło się na niej kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem miło kręciło się na biosie 3.2 i 3.3 na ostatnim była kicha - przynajmniej u mnie.

Dobrze też sprawowała się beta którą podałeś.

Ogólnie płyta jest kapryśna ale jak się ją okiełzna to na prawdę miło się na niej kręci.

Dzięki za odpowiedź

Widzę że kolega pewnie też w robocie ;)

 

No nic zostaje u mnie narazie IMQ.320. W tym tygodniu wymieniam ram-y i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exlus jakieś [ciach!]ły tu piszesz przyjacielu. Ja na tej płycie w wersji zwykłej wytargałem do testów 595 fsb stabilne na co dzień miałem 535 więc te 400 o których piszesz to jakieś nieporozumienie.

Płyta jest dobra ale trudna po prostu.

A masz quada? Z tego co widzę w sygnaturce chyba nie, może wcześniej miałeś ale chyba nie przesiadłeś się z quada na duo? Chyba lepiej wiem jak się u mnie podkręca, poza tym pisałem co i jak robiłem więc co do zaawansowanych opcji podkręcania czyli np. zmiany napięcia jakiegoś poza napięciem procesora napisałem że ich nie ruszałem.

 

kolego Exclus co do FSB na poziomie 400 to nie dało sie go osiągnąć na starych biosach i na procesorach serii quad - a na nowych biosach i zworkach ustawionych na 400 spokojnie wyciska sie siódme poty z tej konstrukcji - bajki pan pisze

Tak nie mam co robić tylko wypisywać bzdury że mi się procesor nie chciał podkręcić na innym biosie ale śmiech z was. Rzeczywiście trudno w to uwierzyć. Jestem uczestnikiem spisku fanów biosu MOA oraz mam powiązania z Hezbollahem.

A bios miałem 3.4 a zworki ustawione na default tak samo jak teraz i zmieniając samo napięcie procesora oraz wyłączając funkcje oszczędzania energii(nie wiem czy na włączonych też nie mam ochoty specjalnie sprawdzać) mogę podkręcić do maksymalnej możliwej wartości bo jakby ktoś nie wiedział jest na tym(powtarzam - na tym)procesorze coś takiego jak FSB Wall która nie pozwala na podkręcenie powyżej danej wartości.

Edytowane przez Exclus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że się trafił nerwowy rocznik. FSB wall procesora a i owszem może zablokować OC. Ale z tego co widzę ty ruszyłeś jedynie napięcie na proca i jesteś zdziwiony że się nie da podkręcić - dodatkowo obrażasz mnie i kolegę sugerując że nie wiemy o czym piszemy.

Skoro chcesz się bawić w OC to radzę najpierw o tym troszki poczytać. Pozostawienie wszystkiego na auto jest oczywiście genialnym posunięciem podczas podkręcania. Szczególnie pozostawienie V fsb - życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że się trafił nerwowy rocznik. FSB wall procesora a i owszem może zablokować OC. Ale z tego co widzę ty ruszyłeś jedynie napięcie na proca i jesteś zdziwiony że się nie da podkręcić - dodatkowo obrażasz mnie i kolegę sugerując że nie wiemy o czym piszemy.

Podaj mi swój rocznik ja ci podam swój. Mnie to nawet rozbawiło. Powtarzam da się podkręcić, można podkręcić na maks na biosie do MOA do jakiś 3.3 Ghz i wszystko działa stabilnie niczego więcej mi nie trzeba chyba że według ciebie zaraz coś ma się zjarać i nigdzie nie napisałem czegoś jak "żaden procek na zwykłej wersji nie podkręci się powyżej 400 FSB a te co się nie podkręcą nie uda się ich podkręcić używając innych opcji" a nawet się pytałem jakich opcji jeszcze użyć.

dodatkowo obrażasz mnie i kolegę sugerując że nie wiemy o czym piszemy.

No nie dziw się skoro nie wierzysz że jakiś procesor nie da się podkręcić i uważasz że quad i duo to to samo a twój kolega jeszcze przed chwilą nie wiedział jak podkręcić powyżej 400 FSB a teraz wypowiada się jakby co najmniej rok znał tą płytę i mówi że to ja piszę bajki.

Skoro chcesz się bawić w OC to radzę najpierw o tym troszki poczytać. Pozostawienie wszystkiego na auto jest oczywiście genialnym posunięciem podczas podkręcania. Szczególnie pozostawienie V fsb - życzę powodzenia.

Oczywiście zawsze można lepiej, stabilniej podkręcić, dużo osób podkręca podnosząc jedynie napięcie cpu i co najwyżej ramu oraz regulując popularne opcje i nie narzekają. Ja nie powiedziałem że znam się dobrze na OC gdybym się znał to bym już zmienił dawno bios na co najmniej najnowszy do wersji MOA i by mnie tu nie było w końcu i tak MSI chyba by lepiej według mnie wiedziało który się nadaje lepiej do podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy są tylko do zwykłej wersji Neo-2fr to nie są biosy do wersji MOA co prawda miałem wgrany ten bios bo mi aktualizowali w sklepie a widać nie mogli znaleźć innego i działał na tej płycie bo podobno różnią się tylko biosem więc obydwa biosy powinny działać ale bios do zwykłej wersji jest beznadziejny tak jak ktoś tu pisał nie da się przekroczyć 400 FSB a na biosie do MOA u mnie można bez problemu, ale nie ma co oczekiwać więcej skoro w specyfikacji płyty jest napisane "1600"(nie pamiętam jak to się liczy ale 1600 to 400 FSB) w wersji MOA chyba też tyle było nie chce mi się szukać ale skoro można więcej to fajnie.

Wyraźnie zgodziłeś się że się nie da powyżej 400 a u Ciebie na biosie do MOA sie da.

Nie będę się wplątywał w takie dyskusje bo nie widzę w tym żadnego pożytku.

Podkręcaj na swój sposób jeśli tylko jest skuteczny to ok.

Z drugiej strony quad z fsb wallem przy 400 to straszna padaka. Ale nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma FSB Wall 400 tylko ma tyle ile wynosi przy około 3300 MHz taktowania procesora to jest ta maksymalna prędkość którą udało się uzyskać na MOA http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4770-12

Core 2 Quad Q8200 uda się podkręcić do około 3150 – 3300 MHz (ta druga wartość oznacza FSB rzędu 470 MHz)

Edytowane przez Exclus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...