Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, problem!

Nabyłem okazyjnie 4GB pamięci Corsair XMS2-8500 (1066mhz cl5, 2 kosci po 2GB). Płyta je obsługuje, z tego co znalazlem na stronie producenta. Problem polega na tym, ze przy 2 kosciach, przy ustawieniach deklarowanych rpzez producenta (5-5-5-15 2.1v 1066mhz) komputer jest niestabilny - orthos sie wywala, bluescreeny, czasami reset komputera. Jezeli zjade z czestotliwoscia do 1020mhz, wszystko jest super stabilnie (goldmemory, orthos ponad 4h przeszedl).

Probowalem podbijania vmem, vnb, zamiany slotow, ustawiania strapa/dzielnika, ustawiania pamieci na 'auto' - zawsze to samo. CPU-Z przy czestotliwosci 1066 pokazuje dual channel asymmetric mode, ponizej jest symmetric.

 

Z pojedynczą koscia problem nie wystepuje, komp lajtowo wstaje przy 1120mhz, orthos 40min przeszedl.

 

Aktualne ustawienia, działa:

vMCH - 1.208v

vMem - 2.1v

z fsb zjechalem do 340mhz

dzielnik pamieci 1:1.5 (2:3)

taktowanie pamieci 510mhz(1020ddr)

bios 1.10, najnowszy dostepny

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko do wiedzacych wiecej:

 

krece na swojej P45 Neo2 (ms-7512) quada q9550. stabilne mam fsb na poziomie 482Mhz. do testow udalo mi sie ustawic 500Mhz ( SPi 1M - 10,968). wiadomo ze apetyt rosnie w miare jedzenia, niestety wiecej jest niestabilnie. ile mozna dac max na MCH zeby nie go nie skopcic? co do reszty ustawien to vcore 1,36V, vtt fsb 1,3V. gtli nie ruszalem.

 

bios 3.3B1, zastanawiam sie czy zmienic na 3.2B6..

Edytowane przez vbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie.

Mam problem i proszę o porady od znawców.

Mianowicie kompa uruchomiłem od 17:30 i chodzi na default w biosie bez problemu bios (3.4), jeszcze nie miałem zwisu, restartu. Choć na tym biosie też sie to działo. Komp obecnie chodzi z jedną kością w slocie. NIe wiem czy uda mi się włączyć kompa jutro.

 

Od kilku dni nie mogłem gada włączyć:

1. Ciągle nie pomagało wyjęcie baterii i przestawienie zworki na reset i jej zostawienie na jakiś czas + wyłączony zasilacz na wyłączniku. Bateria w sped fanie ma 3,23v nie mam miernika aby sprawdzić czy tyle ma.

2. Włączam kompa i tylko jest ciemny ekran, nie ma żadniego piknięcia z głośniczka, nie pokazuje sie post biosu, wiatraki sie kręcą, dyski chodzą,

3. Biosy wgrywane wszystkie jakie były, beta też. ba.. nawet sie wiesza w biosie już nie wiem nawet na jakiej wersji to było.

4. Występowały blu scerny nawet po krótkim czasie po 1-2 min od włączenia windy, czy na necie siedze i blu już wyleciał.

5. Co chwilę muszę ustawiać godzinę i datę.

6. Jak sie uda uruchomić kompa to jest 2 razy pikniecie.

7. Włączyłem kompa bez pamięci ram i nie było żadniego piknięcia ani biosu i tylko czarny ekran, wiatraki.

8. Druga pamięć też działa w singlu.

9. Zdażało się że komp w default w biosie jest ustawiony i 3 razy sie komp uruchamia i komunikat " OC failed pamięci wywala na 1200 i czy zachować ustawienia w biosie" HEH a komp nie podkręcony.

Jest to pierwszy taki przypadek i czy to padła płyta czy procesor? płyta jest na gwarancji.

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na pytanie z jakimi predkościami bedą działać złącza pci-e gdy wsadze na neo2-fr 4850 w pierwszy slot a 8600gt (jako samą fizykę) w 2 slot. ie jest to cross-fire a 86gt nie zajmuje się renderingiem wiec samodzielnie nie potrafię ocenić jak zachowa sie płyta. Nie chciał bym by predkośc "na" radku została ograniczona. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem tej płyty i mam problem z OC na niej.

Nie mogę przebić FSB 475 :blink:

Na 480 płyta nie wstaje w ogóle :mur:

Pozostałe podzespoły w kompie dają rade gdyż przesiadłem się z ASUSA P5K/EPU na którym to udało się zrobić lepsze wyniki.

Może źle coś ustawiam w biosie??

V-CPU - 1,35V

MCH V 1,37V (domyślam się że to jest napięcie NB)

VTT - 1,5V

Pozostałe bez zmian.

Co to są napięcia GTL ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zmniejsz VTT, przy takim napięciu można zabić proca. Dla 45nm nie zaleca się dawać więcej jak 1,3-1,35. MCH ustaw tak 1,35V. GTL-i nie musisz ruszać, to bardziej przydaje się Quad-om. Wyłącz EIST, Spread spectrum i C1E. Napięcie dla Ram też ustaw sobie na sztywno(2,05-2,2V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące gniazd SYSFAN 3-5 na NEO2-FR. Z tego co jest napisane w instrukcji wynika tylko że dla tych trzech złącz nie ma możliwości regulacji obrotów. Ale skoro mają 3 piny to jak do tej pory logiczne dla mnie było że powinien na nich działać monitoring obrotów. Jednak dzisiaj podłączyłem do SYSFAN 3 wentylator ale jego obroty nie zostały wyświetlone. Więc przełożyłem go do SYSFAN 4 i to samo. Sprawdziłem jeszcze w SYSFAN 1 i tam działało.

Czy to oznacza że SYSFAN 3-5 nie monitorują obrotów a ten 3 pin jest tam tylko dla ściemy? Czy to tylko u mnie coś jest nie tak?

 

 

/edit:

Znalazłem jeszcze taką informację:

PC Health Status

CPU/ System Temperature, CPU FAN/ SYS FAN1/ SYS FAN2 Speed, CPU

Vcore, 3.3V, 5V, 12V, 5V SB

These items display the current status of all of the monitored hardware devices/

components such as CPU voltage, temperatures and all fans’ speeds.

Czyli wygląda na to że chyba jednak te gniazda nie posiadają monitorowania obrotów. Choć w sumie to bez sensu takie gniazda o funkcjonalności zwykłej przejściówki molex > fan. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o wyjaśnienie mi paru kwestii. Czy ustawiony zworką strap ma jakikolwiek wplyw na oc pamięci? Plytka niezbyt dobrze je kreci to prawda. Zauwazyłem ze przynajmniej moj egzemplarz zawyża v-ref dla nich. po małym jego obniżeniu potencjał trochę wzrasta jednak czuje się niedosyt. Mam problem ze stabilnością Pamięci powyzej 1200mhz (300fsb/ fsb:mem 1:2) oraz problem z dzielnikiem 1:67 na którym pamięci kreca się lekko powyżej 1ghz. Na innej płycie lecą ponad 1300. Zastanawiam się czy przyczyną w/w niuansów nie może być strap dla nb ustawiony na 200. Trzymam go tak mimo 300fsb bo mobo jest wydajniejsze a problemu ze zrobieniem 1200mhz dla mostka jakoś nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś podkręcić powyżej q8200 powyżej 2.8 Ghz? Oszaleje z tą płytą, nie dość że żadnych pamięci nie da się na niej ruszyć to jeszcze ledwo procesor. Są do niej jakieś nowe beta biosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam i nie mogę znaleźć podobnego problemu do mojego,

a chodzi o MSI P45 Neo2-FR,

wszystko było pięknie do momentu aż zmieniłem grafę z 9600GT na HD5850

jako,że 5850 jest znacznie dłuższa to musiałem wyjąć HDD systemowe i przykręcić niżej

w drugim kablu zasilający GPU musiałem "odciąć" boczną ściankę gumy na wtyczce,bo

żadnemu debilowi projekującemy gniazda zasilania nie przyszło do głowy odsunąć je od siebie chociaż na 3mm !!!

Poskładałem wszystko do kupy,po włączeniu zauważyłem,że nie świeci dioda sygnalizująca działanie HDD

-lekko się wysunęła wtyczka w mobo i było git.

Po 1-2 dniach po wciśnięciu POWER wentyle zaczynają chodzić (proc,gpu,psu,front)

pokazuje się obrazek mobo MSI Game Series i na tym koniec !!!

Dopiero po ok.2 min ładuje się system !!!

Mobo wydaje inne dzwięki niż zwykle było : "pyk" przerwa "pyk,pyk,pyk" i wtedy wiem,że jest OK

a teraz jest : "pyk" przerwa "pyk,pyk" dłuższa przerwa i "pyk,pyk,pyyyyyk" i wiem,że jest kicha

ale system chodzi i jest git

bios mam najnowszy v3.4

o co chodzi ???

aha zmieniałem z powroten GPU na 9600GT i to samo ,NIC nie kręcone

 

CPU : Intel Core™ 2 Duo E8400 + coolermaster hyper 212 plus

MoBo : MSI P45 Neo2 FR

RAM : OCZ Reaper HPC 2x2gb 800mhz cl4

GPU : HIS HD5850 iCoolerV

HDD : WD 640GB + WD 400GB + zew. WD 640GB

PSU : TAGAN TG480-U15 (480W)

OS : Windows 7 Home Premium x64

Monitor : PHILIPS 220WS

 

pzdr.Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o molexa? Też to podłączyłem i musiałem obcinać ale bez tego również dobrze chodziło, ponoć potrzebne jest wtedy jak są dwie karty na raz. MSI ma już nowy bios 3.5 beta i wysyłają jeśli się do nich napisze(z moim prockiem strasznie kijowy jeśli chodzi o podkręcanie)a jeśli chodzi o jakieś problemy też bardzo starają się pomóc, tylko z podkręcaniem mojego q8200 nie pomogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Płyta: MSI P45 Neo3-fr (A7514IMS).

 

Opis problemu: Po przestawieniu pamięci (Kingston DDR2 KHX8500D2K2/4G) w 1066Mhz, taimingów 5-5-5-15 oraz napięcia na 2.3V według zaleceń producenta, komputer przestał uruchamiać się normalnie. Dokładniej, jeśli komputer wyłączymy normalnie i włączymy ponownie to nie uruchamia się, jedynie sam się resetuje i uruchamia ponownie. Natomiast jeśli odłączymy zasilanie w komputerze (włącznik na zasilaczu) na jakiś czas to po tym jak prawdopodobnie całkowicie napięcie wyczerpie się w elementach elektronicznych, komputer włącza się całkowicie normalnie i działa prawidłowo. Trochę to dziwne, co nie?

 

Pamięci działają na tych ustawieniach ok, sprawdziłem w OTHOSIE(30min) i ogólnie niema z nimi problemu.

 

Napisałem w sprawie do MSI Online Customer Service i mi odpisali abym zaktualizował BIOS do najnowszego, apropo którego niema w ogóle na stronce czyli "A7514IMS.1B1", po aktualizacji komp chodzi stabilnie ale problem dalej z włączaniem komputera występuje.

 

Proszę o pomoc, jeśli jest ktoś na tyle obeznany. Dodatkowo załączam BIOS który dostałem od serwisu MSI, może się komuś przyda.

A7514IMS.1B1

 

Pozdrawiam humulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem tu od niedawna i proszę o wyrozumiałość, ponieważ dla większości ten temat będzie pewnie banalny, jednak dla mnie to jest problem. Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale szukałem podobnego i nie znalazłem, być może źle szukałem. Przedstawię mój problem:

Otóż posiadam płytę gł. MSI P45 NEO ddr 2, proc. E5300 2.66ghz @ 3.46ghz, gpu gigabyte gtx 460 1 gb, 256 bit, 4 gb ram ddr2 800 mhz,zasilacz chieftec 600w. Podkręciłem mój procesor podnosząc mnożnik płyty z 200 na 266 Mhz, co dało wynik taktowania procesora 3.46ghz. Sprawdzałem stabilność jego pracy programem prime95 przez 2 godziny i wszystko jest ok. Problem mam z kartą graficzną. otóż nie potrafię ustawić na sztywno pci e na 100 mhz. W biosie w auto disable DRAM/PCI frequency mam dwie opcje: enabled i disabled. Obecnie jest na enabled. Czy tak jest ok? Dodam że problem grafiki wyszedł dopiero w grach. Prawdopodobnie zmieniło się taktowanie pci e . Proszę o pomoc . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o bios do MSI P45-NEO2 w wersji MOA. W temacie jest jeden link do tego biosu ale już nie aktualny.

 

Zamieszczam link do ostatniej wersji beta (3.55) biosu do tej płyty ( MSI P45-NEO2)

http://rapidshare.com/files/442866545/A7512IMS.355

Edytowane przez mebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni bios do tej płyty to beta 3.58 z końca 2010 roku (jest też dziwny bios z końcówką IH7) co do jedynego biosu MOA (3.20) to jest w paczce http://chomikuj.pl/wojtan84/Sterowniki+i+Biosy/MSI/P45+neo2-FR/Zestaw+bios*c3*b3w+od+3.0+do+najnowszego+nieoficjalnego+3.58

 

E6300@540x7 1,55v wall, reszta napięć Auto :P Biosy 3.55 i 3.58

Pozdrawiam

Edytowane przez WojtanRce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali jakis uzytkownik P45 Neo3-FIR i moglby mi cos doradzic w kwestii krecenia E8400 na tej plycie, tudziez poradzic ktory bios jest najlepszy?

 

Cześć, a co byś chciał dokładnie wiedzieć? mój E8400 chodzi bez problemów 4,1Ghz przy 1,26v na tej mobo....Do tej wartości doszedłem bez żadnych większych komplikacji i nerwów, możliwe że jeszcze zszedł bym z napięciami niżej ale nie chce mi się bawić na razie, bios mam jakiś stary 1,7v. nie próbowałem na nowszych.

Niektórzy narzekają na to płytę, a ja w sumie nie mam do niej nic....

 

Mam jeszcze pytanko, widzę w temacie że sporo osób ma problemy z pamięciami 1066mhz na tej mobo, a właśnie mam zamawiać AENEONY Xtune 1066mhz 2x2gb, wie ktoś coś na temat tych pamięci, używał ktoś tego na neo3fr?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat praktycznie wszystkie płyty jakich używałem pochodziły ze stajni MSI i muszę napisać że największą bolączką są biosy, najlepszy są niestety najnowsze bety których zbytnio nie raczą udostępniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z E3110 C0 na MSI P45 Neo2 FIR. Ciężko mi ustabilizować cokolwiek powyżej 3,6GHz. Na oko to kwestia GTLi (po przeczytaniu 105 stron tematu o E8x00 i kilku recenzji). Problem w tym, że najniższe możliwe ustawienia przy VTT 1,1 to około 65%/69%, a do 45nm powinny być chyba z dychę% niższe. Już nie wiem co robić. Bios czy najnowszy, czy najstarszy ma takie same regulacje.

 

 

 

EDIT: [gluteus maximus] ze mnie, bo źle odczytywałem konkretne GTL. Coś ruszyło.

BTW Bios 1.0 w Neo2-FIR/Neo2-2FR powodował niestabilność pamięci na def.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

padła mi płyta MSI P45 Neo3 FR, tzn. ciągle się resetuje, proc to q8300, 2x2gb patriotów 1066 i to tyle chyba co potrzeba, nie wiem, ale chyba próbowałem już wszystkiego, resety biosa, bateryjka out i nic... macie jakieś dobre rady jak postawić tę płytę spowrotem na nogi? czy dać sobie spokój i kupić coś innego?

 

Co polecicie pod ten sprzęt co mi został? Myślałem coś o ASUS P5Q PRO, może być używana, ale sprawna i czy te patrioty w niej pójdą? Może jakieś OC będę robił, ale nie mam na to ciśnienia ;)

 

takie: http://allegro.pl/ddr2-patriot-viper-2x2gb-4gb-2-1v-1066mhz-cl4-2-1v-i2837810195.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko odświeżam, stałem się posiadaczem P45 neo2 fr z beta biosem lecz stranie słabo kręci quada, szczególnie jak zmieniłem ramy z 800Mhz na 1066mhz. Jakieś porady? Zworki wyciągnięte.

 

 

Procesor: Intel Xeon Quad Core E5450 12MB Cache 3.0Ghz@3.7GHz

Chłodzenie: Scythe Infinity

 RAM: XTune DDR2 1066Mhz CL5 4x1GB

Płyta główna: MSI P45 Neo2 FR @ 771 MOD

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB

Dysk systemowy: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB

Dysk na gry i dane: WD3000BLFS 300GB 16MB Cache

Zasilacz: Tagan TG600 Below Zero 600W

Obudowa: Coolermaster CM690 Window

System: Windows 7 x64 DreamOS

Edytowane przez rlz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwna sprawa i nigdy sie z niczym takim nie spotkalem, nie wiem nawet czy to w ogole jest zwiazane z ta plyta glowna, ale pewnie jest, bo co innego by to moglo byc. Do tej pory mialem HDD 1TB WD Blue, ale ze w szafie kurzy mi sie SSD Crucial MX500 500GB, to postanowilem wrzucic go na system. Wszystko poszlo sprawie, podpiete mialem oba dyski, Windows 10 zainstalowany, pokopiowalem sobie co trzeba z HDD na SSD i wszystko grało od wczoraj, dopoki dzisiaj nie postanowilem odpiac HDD i zostawic tylko SSD.

Po odpieciu HDD i zostawieniu tyko SSD, plyta glowna zatrzymuje sie na bios check gdzie sprawdza wszystkie porty SATA, nie zawiesza sie kompletnie, bo moge zresetowac kompa przez Ctrl+Alt+Del, ale po prostu jest zablokowana przy sprawdzaniu portow SATA. Nie pomaga Clear Bios, nie pomaga przepinanie na rozne porty SATA, a jedynym rozwiazaniem jest podpiecie z powrotem HDD i wtedy znowu wszystko gra, system ktory mam na SSD rusza bez problemu, bios sie nic nie blokuje. Jeszcze pol biedy gdyby po prostu tego SSD wtedy nie widzial, ale on sie po prostu blokuje kompletnie.

WTF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe że  Windows coś  wgrał na ten dysk. Sam nie wiem. Nie dawno co zmontowałem nowego kompa. Dorzuciłem. WD RED 3 Tb I po odpięciu system wstaje, ale nieco dłużej...   Spróbuj może tradycjnie wyjąć baterię.W ostateczności zostaw dysk HDD.  No i Bios wgrać  inną wersję w najgorszym przypadku.   

 

p.s Możliwe że Windows nie jest w stanie odczytać prawidłowej  partycji. Ale to i tak dziwne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...