Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to był taki problem, że nawet na default' owych ustawieniach po paru minutach testu OCCT miałem reset kompa...

 

Napisałem, że na tej płycie głównej system działa niestabilnie, a na innej jest ok.

Naprawili i teraz chodzi jak powinna ;)

 

p.s.

@sly44 - dzięki ;)

Edytowane przez stichus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chciało czytać dokładnie tej kłótni, choć przejrzawszy wszystko mam wrażenie, żeście się po prostu nie zrozumieli.

 

W skrócie:

 

Problemy z FSB 400MHz na Quadach dotyczą jedynie wersji zwykłej (nie-MOA), z biosami od 3.3 w górę, łącznie z betami. Płyta na starszych biosach bez problemu robi 500MHz i więcej, problem dotyczy biosu, nie płyty.

 

Wygląda na to, że MOA to tak jakby kolejna rewizja tej płyty, ma osobny bios, jak widać lepszy... Nie wgrywajcie biosów ze zwykłej wersji.

 

FSB wall na Quadach z mnożnikiem x8 i mniejszym zazwyczaj zaczyna się w okolicach 450-500MHz.

 

Trza wgrywać 3.2, mimo że 3.3 (którego mam) wprowadza m.in. takie zmiany:

- Update CPU Micro Code.

- Support L2 function.

- Support 1000GB HDD.

- Improved memory compatibility. ?

Pytam dlatego, że może po pierwsze nie będzie widziało (?) dysku 1TB, który mam a po drugie nie będą działały OCZ Blade, będące dość świeżymi pamięciami.

W sumie u mnie na biosie 3.3 działa na 3.6GHz, FSB 423MHz (więcej nawet nie próbowałem). Mam rozumieć, że mnie problem nie dotyczy? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko dobrze działa, jesteś zadowolony, to nie wgrywaj, skoro, jak sam piszesz, zmiany w w biosie 3.3 są istotne dla Ciebie.

 

Potwierdzenie o problemach 400MHz na Quadach znalazłem na jakimś niemieckim forum - ktoś miał Q9550 i tak jak ja nie mógł przekroczyć tej granicy.

 

Może to dotyczy jakichś konkretnych rewizji? Albo bardziej zależy od mobo...?

 

Cóż, rada ogólna - jak ktoś ma Neo2 (nie-MOA), niech kombinuje z biosami nowszymi-starszymi, bo być może problem z przekroczeniem 400MHz na Quadach nie jest aż tak powszechny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie - dzis pozyczyłem do testów taką samą płyte MSI p45 NEO2-fr tylko ze kupioną około rok temu i wgrany bios 3b26 i wsio pieknie smiga na 450fsb :)

 

wiec coś czuje ze ten najnowsze modele cos musieli popaprac i juz nie są takie dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie - dzis pozyczyłem do testów taką samą płyte MSI p45 NEO2-fr tylko ze kupioną około rok temu i wgrany bios 3b26 i wsio pieknie smiga na 450fsb :)

 

wiec coś czuje ze ten najnowsze modele cos musieli popaprac i juz nie są takie dobre :)

 

Jakie masz ustawienia procka w biosie? Czym sprawdzasz stabilność - OCCT, Linx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostek MCH 1,35 FSB 1,35 SB 1,79 a sam procek wustawiony na 1,38 a w s tresie ma minimum 1,34 a testuje Prim95 - teraz takie mam wartosic dla 4,0 ( 470x8,5) - ale po paru nastu minutach wywala jedno jajko - ale bede walczył o stabilność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw GTLe tak (VTT FSB 1.34V):

 

CPU GTL REF0 - 0.8005V

CPU GTL REF1 - 0.8007V

 

Potem ewntualnie podnieś VTT do 1.35 i GTLe same pójdą do góry. U mnie takie ustawienia dały mi 3.7GHz na Q9400, może Tobie też coś dadzą.

GTL aż tak wysoko ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcia GTL są bezpieczne ? Po powrocie z serwisu płyta sprawuje się b. dobrze, właśnie jestem w trakcie podkręcania mojego procka, ale stanąłem na 460 fsb - dalej już nie mogę :(

Aktualnie mam napięcia: VCPU: 1,36v i V MCH 1,160V, reszta nie ruszana, jak myślicie co podnieść? Najbardziej interesują mnie GTLe - o ile mogę maksymalnie bezpiecznie podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i oczywisie podniesc troche napiecie na FSB bo przy takim fsb to pozycja AUTO nie jest wskazana- a zarazem podniesc troche napięce na mostku południowym SB -tak do 1,59v

Czemu pozycja AUTO nie jest wskazana? Do ilu można maksymalnie podnieść (bezpiecznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem neo3-fr i mam pytania dotyczace jej chlodzenia: Czy chlodzenie nb + mosfety jest na tyle wydajne zeby je zostawic? Jak wygladaja temperatury SB?

Chodzi o to ze mam WC (proc+nb+gpu na poprzedniej plycie) i tak mysle czy by nie zostawic stockowego chlodzenia NB(bo dosc solidnie wyglada) a blok ktory mi zostal zalocyc na SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche żal rozbierac te heatpipe, zwlaszcza ze w idle pokazalo sie 23C na NB :o widac spora roznice w wydzielaniu ciepla w stosunku do p35(z tym chipsetem mialem 2 ostatnie plyty). Narazie mam zrobionego pająka i potestuje troche wczasie gdy bede plyn w ukladzie zmienial :]

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedfan, odczyt w biosie byl podobny. Wez pod uwage ze bylo to zlozone 'na pajaka' i rpzy otwarym oknie .

O ile w idle tempy byly fajne, to w stressie bylo 45+. Wlasnie koncze monotwac WC.

 

 

Co jest najlepsze? Moja uszkodzona karta grafiki, ktora nie dzialala na zadnym innym konfigu(komp w ogole nie wstaje), ożyła na p45 neo3 fr i działa tylko na niej O_o

 

I metodą empiryczną odkryłem poważny mankament mobo: SB jest za blisko slotu PCIE, po zalozeniu niebieskiego zalmana uniemozliwia to montaż 'grubszej' karty :[

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Skoro temp1 rosnie wraz z obciazeniem cpu uznalem iz jest to NB :o

 

btw, bo wrzyceniu biosu 1.9 i zalozeniu wc mam system temperature:30C i CPU temperature 30C, wiec juz nie wiem co o tym myslec.;[ ]

Jesli sie myle, oswiec mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie... Napiszę moją opinię nt MSI P45 NEO3-FR. Na foto i papierze ładnie wygląda chłodzenie w miedzi, solid caps itp. Niestety tu się kończą zalety. Pierwsza sprawa daje słabe OC - zwora FSB 400 w ogóle nie działa a z biosu szyny nie ruszysz. Pomyślałem wgramy nowy BIOS i się szynę pewnie da pyknąć wyżej jak 333 i tu zonk - płyta się wyciach!iła się po aktualizacji... Miałem ten śmieć jakieś 3 dni potem wymieniłem na DFI... Nie polecam... Aha nie była w stanie poprawnie rozpoznać Patriotów 800MHZ... tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...