Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez mozna wyjac zworke i miec do dyspozycji fsb 200-600 w biosie :o Oczywiscie pierwsze co zrobilem to wrzucilem najnowszy bios, nie wiem jak bylo we wczesniejszych....

Moze wgrales bios od innego pcb, dlatego sie wywalila? Bo sa 2 wersje.

For the same model motherboard, you can not mix different PCB Version bios, for 7514, PCB 1.0 is 1XX bios, PCB 1.1 is 2XX bios. Please do not mix.

Ja na dzisiejszy dzien jestem zadowolony z plyty. Jedyne problemy z nia to: system nie wstaje po OC z wlaczonym C1E (pracuje nad tym...) oraz dziwne buczenie w sluchawkach podpietych w front panelu

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką komendę mam wpisać aby wgrać BIOS 3.4 do P45-Neo2-fr(wiem że MOA bios jest najlepszy ale w celach testowych muszę coś sprawdzić) bo komenda flash nie działa? I zawsze jak włączam to pika dwa razy przedtem 3, to by oznaczało pamięć ale włożyłem inną i to samo. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecil ktos moze E6750 na neo3-fr ?(napiecia vtt,nb,cpu, jakie pamieci mile widziane) Na foxconnie p35as byl stabilny 8x450@1.4 a tutaj dalem 1.43 i orthos sie wywala :/ Nie chce podnosic napiecia jeszcze bardziej bo mi wode w ukladzie grzeje(juz mam cieplutko w pokoju po kilku godzinach grania). Temperatury na procu sa wyzsze niz na karcie grafiki :[

 

Drugie pytanie: Jak odpalic speedsteep na tej plycie?

 

Kolejne: Pamieci G.Skill 800mhz cl4 nie chca isc na 4-4-4-12 powyzej 850 mhz! A na foxconnie chodzily :/

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z płytą Neo3 FR. Oto mój sprzęt C2D e8400 , Neo3 , Gskill 2x2gb 1000mhz , HD4890, Chieftec 500W.

Wcześniej miałem 8800GT i innego C2D e8400 udało mi się z niego wycisnąć 3,6 przy 1,4 V ... Ale wracając do tematu gdy próbuje ustawić napięcie dla vtt fsb i mch wyższe niż auto po wciśnięciu F10 komp się nie bootuje muszę wyjąć wtyczkę i odczekać chwile a potem ją włączyć i się normalnie włącza przy czym nie mam żadnego komunikatu o tym że przesadziłem z o/c . Tyle że jeżeli spróbuje wejść do biosu i zapisać te ustawienia sytuacja się powtarza. Przy vtt fsb i mch ustawionych na auto wszystko jest jest ok tj procek robi 4,0 przy 1,28V

Dodam że przy poprzedniej konfiguracji nie miałem tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, zauwazylem ze nie dziala mi przycisk reset, z poczatku myslalem ze to wina przelacznika wiec zamienilem power i reset komp i switch jest dobry, switch na plycie resetuje kompa, spotkal sie ktos z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. 3.6GHz osiągam na biosie 3.4 wersji Neo2 (zwykłej). 3.8 od biedy, occt i linpack działa godzinami, za to prime (zwykły ok) 1.5XS wywala się już na 16M

Jest szansa, że będzie lepiej na 3.26beta albo tym z MOA?

Przy próbie aktualizacji przez pendrive'a, z biosu - pokazuje id mismatch czy jakoś tak.... Na siłę da radę niby :)

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prawde mówiąc stabinie na tej płycie osiągnołem 3,7ghz ale po zmiane płyty na asusa p5q-e procek poszedł na 4,0 stabilnie :)

 

no i oczywiście miałem dwie wersje tej płyty - na jednej musiałem napięcia dawać wszystkie na czerwone pola aby utrzymać te 3,7 , a na drugiej pożyczonej (kupiona ponad rok temu) przy 3,7 napięcia były w normie nawet nie zahaczały o pola srednie czyli żółte - no i oczywiscie wszystko na biosie 3b26 albo z wersji MOA wiec nie masz nic do stracenia poczytaj dokładnie jak wymusic wgranie tego biosu

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prawde mówiąc stabinie na tej płycie osiągnołem 3,7ghz ale po zmiane płyty na asusa p5q-e procek poszedł na 4,0 stabilnie :)

 

no i oczywiście miałem dwie wersje tej płyty - na jednej musiałem napięcia dawać wszystkie na czerwone pola aby utrzymać te 3,7 , a na drugiej pożyczonej (kupiona ponad rok temu) przy 3,7 napięcia były w normie nawet nie zahaczały o pola srednie czyli żółte - no i oczywiscie wszystko na biosie 3b26 albo z wersji MOA wiec nie masz nic do stracenia poczytaj dokładnie jak wymusic wgranie tego biosu

Spod DOSa mimo wpisania prawidłowej sekwencji (przy tej mobo robiłem to dobre 5 razy, więc wiem jak działa :) ), nie ma reakcji, tylko sobie kreseczka miga. A z poziomu Biosu jest "force flash".

A myślę o kupnie UD3P albo UD3R zamiast MSI, jak nie będzie lepiej chodziła na starszym biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw ta msi o której pisał yacub jest na sprzedaż. Zrobiła do testów 595 fsb na tyle pozwoliły mi wtedy ramy. Na co dzień działała bez kłopotu na fsb=533 synchronicznie z ramami. Jakby ktoś był zainteresowany pisać na PW.

Co do biosu to on naprawdę w tej płycie ogrom zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem 2 kompy na MSI P45 Neo2-FR MOA EDITION. Jeden śmiga pomimo małych problemów na początku z windą 7. Natomiast na drugim za cholerę nie chce się zainstalować żaden system. Partycje zrobione, ale sformatować już się nie da bo stoi na 0%. Sformatowałem na innym kompie to teraz stoi na sprawdzaniu dysku. Podpiąłem dysk do drugiego kompa śmiga bez problemu. Co jest do k.... nędz....y? Walnięty kontroler sata na płycie? Ale dysk i napęd na sata wykrywa, płyta się bootuje....

Konfig:

Q8200

MSI P45 Neo2-FR MOA EDITION

Samsung F3 1T

Radek 4770

OCZ 500W

2x2GB Patriot Viper II.

Pogooglowałem trochę ale nic nie znalazłem....

 

pozdr

 

Jak ma ktoś jakieś pomysły to z góry dzięki bo już szału dostaję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial plyte, kupilismy bratu p5q deluxe czy tam cos podobnego, ani vista ani 7 nie chciala ruszyc na nim, xp sypal bsodami, plytke wymienilismy na evga i wszystko bylo ok, wiec jak na moje przyczyna moze byc plyta.

 

Co do mojego problemu z resetem, ma ktos jakis inny pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat i zapytam- niedługo przyjdzie do mnie nowy procesor - Q9550 i chciałem się zapytać, jaki bios polecacie do OC?

Obecny się nie nadaje (wersja 3.4), ale nie wiem jaki teraz wgrać - 3b26 czy bios do wersji MOA?

Obecny bios (wersja nie MOA) działa i jest ok, dlatego się zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 32b6 na dobry początek (bios do MOA chyba nie pasuje). Potem możesz popróbować z innymi biosami - taki Colin_MC przekroczył granicę 400MHz na biosie 3.3 (osiągnął 425MHz), więc być może problem z przekroczeniem 400MHz na Quadach nie jest aż tak poważny. Aktualnie ma 3.8GHz w sygnaturze, więc więcej, ale nie wiem na jakim biosie, więc pisz do niego z pytaniami.

 

Ja S775 już opuściłem, więc jestem być może trochę nie na czasie, jeśli chodzi o te płyty :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...