Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wgrane. Dzięki za pomoc icon_smile3.gif

 

Mam jeszcze 1 pytanie - po zmianie ustawień na default płyta zachowuje się inaczej - zamiast 1 piknięcia na starcie słyszę 2 po kolei. Trochę mnie to martwi - od czasu powrotu mobasa z serwisu ciągle było 1 piknięcie, a gdzieś przeczytałem, że jeśli jest więcej piknięć na starcie to coś jest nie tak icon_sad2.gif Po OC ciągle miałem 1 piknięcie.

Czy coś mogło się schrzanić? Ile Wy macie "piknięć" ?

 

edit: już wszystko ok :)

Mam kolejne pytanie - czy Temp1 w speedfanie to tmperatura nb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 32b6 na dobry początek (bios do MOA chyba nie pasuje). Potem możesz popróbować z innymi biosami - taki Colin_MC przekroczył granicę 400MHz na biosie 3.3 (osiągnął 425MHz), więc być może problem z przekroczeniem 400MHz na Quadach nie jest aż tak poważny. Aktualnie ma 3.8GHz w sygnaturze, więc więcej, ale nie wiem na jakim biosie, więc pisz do niego z pytaniami.

 

Ja S775 już opuściłem, więc jestem być może trochę nie na czasie, jeśli chodzi o te płyty :wink: .

U mnie szło na FSB 447MHz na biosie 3.4, na 3.26 w sumie jakoś mi się nie chciało nawet próbować więcej. Bo w sumie - co za różnica, 3.8 czy 4GHz - i tak to już duża moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wąż zwiódł Ewe w raju , tak mnie zwiódł kolega i kupiłem msi P45 neo2 fr.

Panowie jak poustawiać w biosie :

1.cpu gtl ref 0 i cpu gtl ref 1? obecnie jest auto

2.ddr fef A i B ? jest auto

ICH mam 1,2v

MCH 1,52v

FSB vtt 1,28v

Niektórych opcji w biosie nie ma w instrukcji!!!!!!!

A cpu i ddr skew i tego typu mam na auto. Po czym poznać że pamięci się gryzą z tą płytą ?

Procek za cholere nie chce iść na 4 ghz stabilnie, jak mogę sprawdzić jego wala?

Bios 3,4 a może wgrać bios 3b26 da radę?

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.cpu gtl ref 0 i cpu gtl ref 1? obecnie jest auto

Jakieś odpowiednio 61%/63%. MCH GTL na 61%. Uniwersalnych wartości nie ma, trzeba zmieniać i testować. Ale w przypadku procesora 65nm opcja ta praktycznie nic nie daje.

 

2.ddr fef A i B ? jest auto

Ok. 50% napięcia pamięci. Też trzeba kombinować z ustawieniami.

 

MCH 1,52v

Stanowczo za dużo. Do 500MHz na FSB wystarcza coś ok. 1.35V, powyżej 1.4V płyta może być wręcz niestabilna - P45 nie lubi wysokiego napięcia na MCH...

 

Po czym poznać że pamięci się gryzą z tą płytą ?

Są niestabilne na standardowych taktowaniach. Ta płyta słabo kręci pamięci, niestety...

 

Procek za cholere nie chce iść na 4 ghz stabilnie, jak mogę sprawdzić jego wala?

Zmniejszasz mnożnik CPU do x6 i jedziesz do góry z FSB

 

Bios 3,4 a może wgrać bios 3b26 da radę?

Możesz wgrać i spróbować. O ile masz wersję zwykłą, nie-MOA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja się dołączę do pytania o GTLe - 63 % czego? Vtt?

Tak. Ustawiasz VTT i to napięcie mnożysz przez np. 0,61 - wychodzi mniej więcej tyle, ile trzeba ustawić w woltach.

 

Przykład:

 

VTT - 1.3V

 

CPU GTL REF 0 - ~0.793V (61%)

 

CPU GTL REF 1 - ~0.819V (63%)

 

MCH GTL REF - ~0.793V (61%)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś GTL nie chcą pomagać w OC..........

... bo GTLe pomagają głównie Quadom. Pewnie faktycznie to już wina pamięci.

 

Ale wynik ładny, gratuluję. Cieszę się tym bardziej, że sam miałem tę płytę i wciąż mam do niej sentyment :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ustawiasz VTT i to napięcie mnożysz przez np. 0,61 - wychodzi mniej więcej tyle, ile trzeba ustawić w woltach.

 

Przykład:

 

VTT - 1.3V

 

CPU GTL REF 1 - ~0.793V (61%)

 

CPU GTL REF 1 - ~0.819V (63%)

 

MCH GTL REF - ~0.793V (61%)

Aha, dzięki ale u mnie tak wysokich napięć nie dało się ustawić :blink:

GTL MCH też liczymy z vtt (vtt *xx%) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki ale u mnie tak wysokich napięć nie dało się ustawić :blink:

Podałem wartości przykładowe. MSI niestety zablokowało możliwość wysokiego GTL... A jakie masz maksymalne wartości dla VTT 1.3V? Bo warto w sumie określić procentowo, na ile GTL płyta pozwala.

 

Mając Q9400 do 3.7GHz potrzebowałem GTLi na 60% (wszystkie).

 

GTL MCH też liczymy z vtt (vtt *xx%) ?

Tak.

 

U siebie ustawiałem zawsze tyle samo, co CPU GTL REF 1, bo wartości były identyczne.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie kolegi. Czy jak przy włączaniu są 2 piknięcia to jest normalne? Napewno to nie wina innych podzespołów. Czeka mnie gwarancja?

Jeżeli masz wpięte coś do USB - to "pika" podczas rozruchu przy sprawdzaniu sprzętu.

Edytowane przez Kiri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i mam pytanie czy do płyty p45 neo2fr (zwykła) mogę wgrać bios od wersji MOA?Wgrywał ktoś już bios od MOA?

Tu na forum nikt nie próbował, były próby w drugą stronę i wszystko działało. Nikt Ci nie da 100% pewnej odpowiedzi.

 

Nie lepiej wgrać 3.2b6...? Najlepszy bios pod tę płytkę. Po co kombinować z biosem MOA...

 

wiecie gdzie można dostać płytę:

MSI P45 NEO2-FR MOA lub zwykłą tylko nówkę ze sklepu najlepiej internetowego,dwa dni już szukam i nigdzie ich niema:(

Została wycofana ze sprzedaży, tak jak inne płyty na P45. Na ich miejsce weszły płyty na P55 pod S1156. Z P45 zostały albo liche budżetówki, albo jakieś resztki tych lepszych.

 

Jeśli chcesz kupić dobrą płytę w dobrej cenie pod S775, to musisz polować na używki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się go wgrywac do moa? (c2d)

Z tego, co tutaj pisali, pod względem OC są podobne, a pojawiają się czasem jakieś problemy z działaniem, jak się wgra bios z innej wersji, więc darowałbym sobie.

 

mam edycje moa i bios do niej (chyba najnowszy) 3.2 Nigdzie nie widze cpu ratio. Jest gdzieś schowane??

Z tego, co pamiętam, trzeba wyłączyć EIST - to odsłoni opcję z mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to nie ma, to dość nowa płyta. Z P45 od MSI ten temat jest największy, więc można uznać, że to tutaj trzeba pisać...

 

Nie znalazłeś jakichś recenzji tej płyty...? Ja jakąś kojarzę i z tego, co pamiętam, to nie wypadła zbyt dobrze... Jak dla mnie wystarczy spojrzeć na sekcję zasilania tej płyty - typowa budżetówka ze średnim OC (czyt. ~400MHz na FSB).

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zależy jakie masz wymagania :wink: . Jak wysokie, to te 365MHz na FSB nie jest jakimś dobrym wynikiem :razz: .

 

W każdym razie nie kojarzę, by ktoś pisał na tym forum o tej płycie, więc musisz zgłębić zagraniczne źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagranicznie też lipton. Płyta widzę obija się bez większego echa. Ta płytka pasuje mi strasznie, ale to strasznie.

Kupując ją będę musiał mieć pewność, że jest dobra, chyba, że będę miał okazję "zapożyczenia" dobrych DDR3, zeby ją przetestować.

 

Trzeba będzie chyba zaryzykować...

 

DFI i Biostar są okrutnie drogie...

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3 dniach użytkowania neo2-fr MoA mogę powiedziec ze

 

-bios w sumie ok (mam najnowszy 3.2) chociaz denerwuje kilka niedorówbek np szyna jest zawsze zawyzana o ok 1,5mhz co przy wysokim mnozniku daje sporo. Napiecia również są zawyżane o jakies 0,015v po droppie

 

-co do v-dropa to jest ok 0,012v przy napieciach żedu 1,3xV.

 

-denerwuje zworka do strapa umieszczona pod najwyzszym pci-e musze wyjmować swojego radka 4850 za kazdyma razem gdy krece i ja zmieniam. Po zmienie strapa na wyzszy wydajnosc faktycznie minimalnie spada wzgl mniejszego strapa a identycznych ustawien. (sPi 1M - 15,2s na strapie 333 14,5s na strapie 200)

 

płyta ogółem całkiem całkiem i stabilna. jak memki lataja to jeszcze do konca nie wiem napisze jak potestuje narazie nie mam mozliwosci. W sumie mój strary abit ip35 minimalnie wiecej wyciskał z e5200 niz ta płytka(chociaz do uzytku 24/7 zupelnie sie nie nadawał - byli userzy tej płyty wiedza o co chodzi) no ale moze msi wymaga jeszcze dostrojenia.

 

Co do gtl'i to nie zawsze musi byc tak jak pisali wyzej czyli 61/63/61. Ja szukałem strapa nastepujaca metoda. Ustawiłem kompa tak by wysypywał po kilku sek stresu w orcie. i zmieniałem gtl'e na 3 sposoby odpowiednio x/x+2/x lub x/x+1/x oraz x/x-1/x gdzie x to wartosci procentowe 3 gtl'i zawierajacy sie w przedziale 56-61%. Robiłem 5 testów po sobie w orcie dla kazdej wartosci i zapisywałem po ilu wywala. godzinka i znalezione. U mnie na wolfdale e5200 najlepsze ustawienie to okolice 58/57/58. Za duzo na tym nie ukreciłem przy procku z takim mnoznikiem ale zawsze cos

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...