Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

@Gi3r3k

Dzięki za powitanie :D , jako użytkownik jestem nowy, ale już nieraz tu zaglądałem jako gość.

Co do płyty - wydaje mi się, że większość problemów bierze się z pamięci. Mam bardzo podobny sprzęt do Twojego, główna różnica to właśnie RAM-y i z nimi mam problemy. Jak mi się uda to je po prostu wymienię na jakieś z listy i może wtedy wreszcie będę mógł się cieszyć z tego sprzętu :lol2:

Odnośnie OC - jak zrobię "porządek" z pamięciami na pewno spróbuję, ale będę się musiał jeszcze podszkolić - do tej pory jechałem na AMD a to trochę inna "filozofia". No i jeszcze te zworki na MSI - dziwne ustrojstwo...

Nie ma za co :wink: . Z tymi pamięciami masz rację - płyta jest bardzo ciekawa, ale dużo traci na tej "wybredności" co do pamięci. Nadzieja w biosach, które wypuszczają masowo do tej płyty, choć niestety tylko wersje beta, może w końcu coś zaskoczy...

 

Właśnie, jak ktoś ma z czymś problemy (a takich nie brakuje), to niech pisze do supportu MSI. Najwyraźniej trzeba im pomóc w dopracowaniu biosu...

 

Co do OC - też niedawno (pół roku temu?) przechodziłem z AMD na Intela. Wniosek mam jeden - OC jest łatwiejsze, więc wystarczy, że trochę sobie doczytasz i będziesz w stanie wycisnąć ze sprzętu ostatnie soki :D .

 

A zworkami się nie przejmuj - ja je olałem, a wynikiem jest moja sygnatura :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wróciła z gwary... wg. serwisu jest sprawna. Złożyłem wszystko do kupy i nie odpala, pomyślałem że to może wina pamięci i wyjełem jedną kostkę płyta się uruchomiła. Sprawdziłem kostkę wi innych slotach i ku mojemu zaskoczeniu okazało się że ramy są sprawne tylko obsadzenie 2 slotów najbardziej odalonych od proca (po jednym z 2 kolorów) powoduje wieszanie się kompa w różnych momentach niezaleznie od naięcia na memkach :huh: czyli nici z duala... Teraz niewiem czy to zepsuta płyta czy może bios i niekompatybilność pamięci. Jak płyta wróciła z gwary to było widać że pamięci wsadzali akurat do "dobrych" slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wróciła z gwary... wg. serwisu jest sprawna. Złożyłem wszystko do kupy i nie odpala, pomyślałem że to może wina pamięci i wyjełem jedną kostkę płyta się uruchomiła. Sprawdziłem kostkę wi innych slotach i ku mojemu zaskoczeniu okazało się że ramy są sprawne tylko obsadzenie 2 slotów najbardziej odalonych od proca (po jednym z 2 kolorów) powoduje wieszanie się kompa w różnych momentach niezaleznie od naięcia na memkach :huh: czyli nici z duala... Teraz niewiem czy to zepsuta płyta czy może bios i niekompatybilność pamięci. Jak płyta wróciła z gwary to było widać że pamięci wsadzali akurat do "dobrych" slotów.

Nie podoba mi się ich postępowanie... Czy oni przypadkiem nie zrobili tego na zasadzie "nie działa w tych slotach, ale działa w tych, więc płyta jest sprawna"? Jeśli tak, to... można to nazwać skandalem.

 

Napisz do supportu MSI i to koniecznie. Opisz dokładnie cały problem i miejmy nadzieję, że spróbują to naprawić.

 

Ech... No i nadal nie ma nikogo, kto nie miałby problemów z tą płytą oprócz mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Neo3 nie mam zadnych problemow z odpalaniem plyty, memki mam 2x2gb OCZ 1066 reaperki w slotach #1 #3.

Natomiast doswiadczylem spadek wydajnosci przy wyzszym FSB, dla porownania z FSB 333 CPU 2,66 MEM 1066 a FSB 500 CPU 4,0 MEM 1000 (Crysis benchmarki dx9 mod veryhigh spadek ok2 fps) chyba powinien byc wzrost wydajnosci anie spadek .... przy FSB 475 CPU 3,8 MEM 950 jeszcze jest wzrost wydajnosci. Doswiadczyl ktos z was czegos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Neo3 nie mam zadnych problemow z odpalaniem plyty, memki mam 2x2gb OCZ 1066 reaperki w slotach #1 #3.

Natomiast doswiadczylem spadek wydajnosci przy wyzszym FSB, dla porownania z FSB 333 CPU 2,66 MEM 1066 a FSB 500 CPU 4,0 MEM 1000 (Crysis benchmarki dx9 mod veryhigh spadek ok2 fps) chyba powinien byc wzrost wydajnosci anie spadek .... przy FSB 475 CPU 3,8 MEM 950 jeszcze jest wzrost wydajnosci. Doswiadczyl ktos z was czegos podobnego?

Najwyraźniej masz problem ze strapem... Masz zworki na tej płycie? Jeśli tak, to albo musisz je poprzestawiać, albo wgrać nowszy bios, np. beta v1.42, do której link jest w pierwszym poście.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam 1.4, zworka jest na default ustawiona, na egieldzie pisali ze problem ze zworkami byl poprawoiny juz w biosie 1.2

 

Mam jeszce jeden problem: jak ustawie dzielnik 1:1 ze strapem 1600:800 (dzielnik 1:1 wystepuje 2 razy 1333:667 i 1600:800) to po wejsciu do windy lapie BSOD niezaleznie od wartosci FSB.

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak no to zapodanie moich ramow zeby dzialaly jest nastepujacy sposob.

 

Wsadzenie kostki (wiekszej ram)

 

 

wylaczenie zasilki

wylaczenie ups

wlaczenie power (tak by wiatraki sie obruszyly)

clear cmos

wlaczenie zasilki

wlaczenie ups

 

i ta procedura co jakis nieprzewidziany reset albo gdy komp jest bez odzewu

 

teraz jednak inne rzeczy mi sei dzieja :/

Gdy gram w jakas gierke komp w pewnym momencie dostaje zawieszki

dzwiek pobrzeczy (zawiesi sie)

i bios restartuje kompa

 

jak temu zaradzic ?

 

 

Edit:

 

w nowszych kartach nalezy dac sobie no gore karty nawiew z waitraczka i resety jak reka odjol

Edytowane przez staly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekkich próbach już wiem że moje problemy powodowane są obsadzaniem 2 trefnych slotów memkami. Jak mam pamięci w dobrych slotach to mogę wreszcie się pobawić w jakiekolwiek oc. Póki co narazie staram się rozkminić nazwy poszczególnych elementów w zakładce z napięciami, wiek ktoś do czego służy zmiania wartości "Mch Glt" i "DDR ref" czy jakoś tak :wink: bo resztę znam szkoda tylko że jest napisane jakie to są wartości auto...

Przestawianie zworek coś jednak daje w wydajności: zmiana wartości z deflaut na 333 przy tam samym fsb proca i memek zmniejszyła czas liczenia próbki 1MB o 0,5 sek, czyli jakas różnica jest :)

Swoja drogą dziwne jest to że zmiana zworek na np. 333 nie powoduje tego że wybór fsb mamy z przedziału 333-... jak to było w neo2 na p35, tylko cały zakres <_<

 

EDIT:

to nie jest brak kompatybilności z memkami raczej bo inny rodzaj pamięci też powoduje zawieszanie się kompa

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh panowie trace sily ;(

 

Znacie pewnie programik cwk.

Sluzy on do wylaczania komputera np gdy sobie pujdziemy spac :)

 

Odpalilem go a rano kompa nie moge odpalic (standardowe objawy ruch wiatraczkow ale nie ma pisku )

no to mysle zrobie ,,procedure" odpalenia a tu buba

nie dziala.

 

Ani razu nie chce zaskoczyc ;/

 

Wyczyscilem cmos za pomoca zworek nawet (przestawilem tak jak bylo )

a potem nawet dolozylem ustawienie zworek (wczesniej nie bylo) na defalukt (wedlug instrukcji)

 

i dalej nie odpala tylko wiatraczki chodza co to moze byc ?

 

Raz zdarzyl mi sie 3 razy pisk ale to tylko raz.

 

 

Dane z pamieci ram:

 

Xtreem

www.teamgroup.com.tw

 

Xtrem

TXDD1024M800Hc4

1Gb ddrII 800mhz

 

cl= 4 4 4 10

 

(2.0V-2,2V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja znów po połowie dnia działania złapała freeza, zresetowałem i tak jak kolega napisał tylko wiatrakami kręci i czarny ekran, robiłem chyba wszystko od wyciągania bateri po zmianę wszystkich podzespołów na inne i nic :mad:

Własnie poszła poraz drugi na gwarę... więcej jest na tej gwarze niż u mnie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisales ,ze miales resety.

 

Otorz nie wiem czemu ale na tej plycie glownej musialem dac na sekcje zasilania (czyli tak na srodku) swojej grafiki dosc duzy wiatraczek co chlodzil srodek tej karty dzieki czemu nie bylo resetow podczas gry czy robienia czegos tworczego.

 

Niestety bios p37 zawiesza i restartuje kompa wiec jesli gra sie w gry polecam ten standardowy.

(zworki na keep data oraz bez zworek na fsb)

 

Co do freezow ja mialem juz 3 takie porzadne i pomaga rozebranie plyty w drobny mak i poskladanie na nowo ( nie wiem czemu)

 

raz sie zdarzylo ,ze 2 razy tak musialem robic :/ Tylko nie wiem czemu czasem wystarczylo z zasilan powyjmowac i powsadzac z powrotem. Co dziwne chodzil komp po zabiegu ktory opisalem kilka postow wyzej az do czasu ,,wielkiego freeza" hmmm

 

tak apropo ciekawe kiedy wyjdzie nowy bios :/ bo ten to żenada (dokladnie chodzi o te restarty cmosu by komp ruszyl )

 

Zastanawia mnie o co chodzi w instrukcji z tym 3 razy power kliknac po 10 sec od freeza hmmm jakos t orobilem i skutku zadnego nie dawalo.

 

Oprocz tego zaciekawilo mnie kilka aspektow instrukcji ale nie wiem o co w nich chodzi:

 

To enable suceful system bot up always insert the memroy into the dimm1first

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam to wszystko i uwierzyć nie mogę, że jest aż tak źle... Są dwie możliwości: albo firma wypuściła beznadziejną płytę, albo trafiliście na uszkodzone modele.

 

Jedyny problem, jaki mam z Neo2-fr, to kręcenie pamięci (ok. 930MHz), które jest trochę gorsze niż na IP35-E. Płyta spisuje się na tyle dobrze, że jestem z niej zadowolony.

 

Cóż, mogę wam jedynie złożyć wyrazy współczucia... I życzyć powodzenia z gwarancją, obyście dostali nowe modele, a nie "naprawione".

 

Wciąż czekam na kogoś, kto będzie miał sprawną płytę i trochę na niej pokręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej obstawiam uszkodzenie mechaniczne bo jak rozpakowuje się nową płytę i kołki od chłodzenia są wyrwane i chłodzenie jest pogięte to coś jest nie halo.

Co do freezów to jest to mozliwe choć ja sprawdzałem na kilku modelach fakt że nie wszystkie były na liście ale bez przesady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze Cie wyprowadzic z bledu :(

 

BIOS BIOS BIOS I JESZCZE RAZ BIOS :(

 

Wsadzilem do innego wyjscia sata dziala.

Na starych ramach co byly nie chce ruszac (na tych xtreamach) zas na gskilu jednym chodzi.

 

No i co uruchomienie kompa clear cmos paranoja z tym kompem. Nowy bios musi zostac wydany inaczej ta plytka glowna jest o d*pe rozczasc to jest moje zdanie na temat tego zlomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta również poszła na gwarę. Po kilku dniach po prostu nie odpaliła - wiatraczki się kręcą ale nie bootuje... na szczęście serwis ją zaliczył i za kilka dni powinna być u mnie nowa płyta.

Prawdopodobnie dna rynek wyszła jakaś uszkodzona rewizja. Pytałem się serwisanta z ESC i powiedział, że masowo dostają uszkodzone płyty kupione przed 21 sierpnia .. proponuję napisać o tym w pierwszym poście. Nie podoba mi się postawa MSI i na pewno już nie kupię produktu tej firmy. Już Asrock jest stabilniejszy i mniej awaryjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Pytałem się serwisanta z ESC i powiedział, że masowo dostają uszkodzone płyty kupione przed 21 sierpnia .. proponuję napisać o tym w pierwszym poście. Nie podoba mi się postawa MSI i na pewno już nie kupię produktu tej firmy. Już Asrock jest stabilniejszy i mniej awaryjny...

Ja mam kupiona Neo3-FR z 1 tyg sierpnia i nie narzekam, narazie <_< aczkolwiek nie powiedzialbym zeby OC bylo na niej latwe i stabilne... (powyzej 450fsb)...

 

gdybym mial jeszcze raz wybierac, na pewno kupilbym cos sprawdzonego ze starszych modeli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko.

Nie działa mi live update pod Windą, tak samo afuwin (mam Vistę 64). Jaka wersja AFUDOS jest dobra dla MSI P45 Neo2?

Może być coś takiego (wiem-Asus, ale narzędzia MSI nie mogę znaleźć) -http://driver.wareseeker.com/Other/asus-afudos-2.29.zip/345330 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem P45-Neo3FR i podoba mi się :) Właśnie zrobiłem 3Ghz @ 1.35V chłodzenie intela (BOX). Procek to E2140. Płyta stabilna, dual boot tylko przy większych zmianach w BIOSie i podoba mi się regulacja wiatraków i napięć. BIOS 1.4 oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś pozytywy :)

Teraz na biosie z 1 strony tego tematu (p37) chodzi całkiem całkiem. Nawet trochę pobawiłem się w kręcenie - na napięciu 1.12V poszło bez problemu ok 3.3G, przy ok 3.5 zaczęły pojawiać się błędy, ale cały czas podstawowe napięcie, więc chyba nie jest źle :rolleyes: Temperatury rdzeni w okolicach 40 stopni. Pamięci - gorzej, ale nie liczyłem na wiele.

Najważniejsze w tym jest to, że przy poprzednich biosach praktycznie każda zmiana kończyła się na wiatrakach, otwieraniu obudowy, wyciąganiu pamięci, resecie biosu... i tak w kółko. Teraz wstaje po każdej zmianie :D

Jak będę miał więcej czasu to wycisnę co się da :D

 

 

Tak poza tematem:

"Pytałem się serwisanta z ESC i powiedział, że masowo dostają uszkodzone płyty kupione przed 21 sierpnia"

Z przykrością powiem, że firma ESC mnie bardzo zawiodła... Tez u nich kupiłem (75 % sprzętu z mojego opisu) m.in. płytę. Padła po dwóch dniach. Odesłałem full komplecik w oryginalnym pudełku. Przesyłka (polecony,priorytet) długo nie mogła dotrzeć (tydzień) przynajmniej wg. ESC... Wiem że poczta działa jak działa, ale... Po moim pytaniu do serwisu dostałem odpowiedź, że nie dotarło, a na drugi dzień już było że płyta odesłana. Dostałem przesyłkę - nie wiem dla czego spodziewałem się nowej płyty, naiwny jestem. Dostałem INNĄ płytę, ale w MOIM poprzednim pudełku. Teraz mam płytę z innym nr-em seryjnym niż mam na pudełku. Na 99% dali inną, którą ktoś odesłał do serwisu. Może nawet jej nie sprawdzili, mojej może też nie tylko od razu wysłali innemu "naiwniakowi". Złożyłem kompa i... wiatraki :mur: Pokombinowałem z pamięciami i poszło. Nie będę się z nimi "żarł" bo komputer ma działać a nie jeździć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś pozytywy :)

Teraz na biosie z 1 strony tego tematu (p37) chodzi całkiem całkiem. Nawet trochę pobawiłem się w kręcenie - na napięciu 1.12V poszło bez problemu ok 3.3G, przy ok 3.5 zaczęły pojawiać się błędy, ale cały czas podstawowe napięcie, więc chyba nie jest źle :rolleyes: Temperatury rdzeni w okolicach 40 stopni. Pamięci - gorzej, ale nie liczyłem na wiele.

Najważniejsze w tym jest to, że przy poprzednich biosach praktycznie każda zmiana kończyła się na wiatrakach, otwieraniu obudowy, wyciąganiu pamięci, resecie biosu... i tak w kółko. Teraz wstaje po każdej zmianie :D

Jak będę miał więcej czasu to wycisnę co się da :D

Cieszę się, że wreszcie coś drgnęło, że ktoś może pokręcić na tej płycie. Liczę na dalsze kręcenie i lepsze rezultaty OC z twojej strony :wink: .

 

Co do uszkodzonych płyt - bardzo prawdopodobne, że wyszła po prostu uszkodzona partia. To wiele wyjaśnia - ci z was, którzy mają wielkie problemy, to właśnie może być powodem. Jeśli płyta jest sprawna, tak jak moja, problemy pozostają jedynie w kwestii pamięci.

 

A ja właśnie wróciłem z wakacji, więc dalsze kręcenie czas zacząć :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...