Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Porcja dobrych wieści z placu boju:

Nowe mobasy P45 Neo2-FIR oraz P45 Neo2-2FR na PCB 7558 i chipsecie w wersji A3 (te co wcześniej pokazywałem). Na dniach pojawią się w sklepach lub już się pojawiają.

Nowa Beta poprawia wiele rzeczy, w tym OC.

 

SPI 1M

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Valid:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=439831

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... ponownie :damage_wall:

Po aferze z serwisem MSI (jaką zrobił sklep morele.net) dostałem nowitką płytę zamiast starej :rolleyes:

Płyta u mnie została ponieważ jakoś szybciej ktoś kupił DFI niż tą pomimo że ta miała wieksze zainteresowanie.

Płyta cud-miód i niewiem czyja to sprawka bo odrazu flash biosa na betę 331 bo w cpu-z zobaczyłem to:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy może tamta naprawdę była uszkodzona?

Ale jedno jest pewne wszystkie problemy fizyczne płyty tj. bzyczenie, niemiłosierne grzanie się radiatorów tu nie występują, niema także dziwnych resetów nawet po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści dla posiadaczy tematowych płyt. Mam dostęp do serwera MSI (przynajmniej na tą chwilę) i właśnie zamieściłem na 1 stronie najnowsze bety do wszystkich płyt. Przy okazji zmieniłem nazewnictwo biosów-beta na bardziej czytelne.

 

Neo-f:

1.6b4

 

Neo2-fr:

3.3b2

 

Neo3-fr:

1.6b4 dla PCB 1.0

2.2b4 dla PCB 1.1

 

Miłego testowania!

 

Ekhm... dostęp już straciłem... ale biosy są ściągnięte na inny serwer, więc nie ma problemu.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sobie ten biosik: 3.3b2

 

Na starcie muszę powiedzieć, że odczucia negatywne - przeskoczyłem z 331 - komp przy ustawieniach jakie byly na starym biosie nie chciał wstać.

Nie będę jednak oceniał z góry - pomęczę jutro kompa i dam znać jak sytuacja.

 

BTW jak osiągnę fsb 533 w pełni stabilne uznam, że jest lepszy :)

Póki co na starym biosie mi się to nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze moze ktos mi powiedziec czemu gdy tylko mam MCH wieksze niz 1.3 to co restart przestawia mi sie tylko i wylacznie zegarek? Plyta to p45 neo3 fr.

 

 

I drugie pytanie - czy tylko ja tak mam ze czy jak wychodze z biosu, czy jak restartuje komputer, czy jak go wylaczam to za kazdym razem jak juz zgasnie monitor, wylaczy sie na nim lampka to wszystkie wiatraki jeszcze ze 4-5 sekund jeszcze chodzą...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem małe info na temat nowego biosu.

Niestety o ile na poprzedniej becie udało mi się przeliczyć PI w ustawieniu 533x8 o tyle na tym biosie nie mogę znaleźć ustawień, które

pozwoliły by na odpalenie komputera przy takiej szynie.

 

Na razie tyle info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze mam 5200 to o fsb powyzej 355 moge zapomniec wiec dalej tez nie wiedze zadnej roznicy. No i cpu-z pokazuje mi ze mam timingi na pamieciach 5-5-5-18 mimo tego ze ustawilem na 15. To tyle co do zmian : P

Edytowane przez mas1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie - czy tylko ja tak mam ze czy jak wychodze z biosu, czy jak restartuje komputer, czy jak go wylaczam to za kazdym razem jak juz zgasnie monitor, wylaczy sie na nim lampka to wszystkie wiatraki jeszcze ze 4-5 sekund jeszcze chodzą...?

 

co masz za sprzet? zasilka?

U mnie za sprawa zasilacza wiatraki po wylaczeniu kompa potrafia jeszcze chodzic nawet do 2 min.

 

''CoolGuard:

The new patent feature, running not only PSU fan after shutdown, but all system fans to get the heat out of the system and increasing system lifetime by up to 20%.''

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta najnowsza do msi neo3 fr p45. Ram nawet jak ustawie na 4-4-4-12 to i tak jest 5-5-5-18. A-data 800 EE (ale na tych ich wlasnych kosciach - nawet 1000mhz przez 2 minuty nie zrobi). Na wersji biosu 1.5 bylo z timingami normalnie.

 

 

A co do wiatraka to chyba juz sie naprawilo, ale tak glosno cos pika (albo plyta albo bequiet 550) przy kazdym wlaczeniu ze sie wsciec mozna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy ktoś o to pytał czy mi się przyśniło :rolleyes:

Ale postanowiłem znaleść minimalne napięcia dla ustawień w biosie. Przy których komp oczywiście jest stabilny :wink:

Na początek parę wartości "constans":

- W związku z tym że mało ostatnio gram to ustawiłem standartowe taktowanie procka(e2180=2GHz) z C1 i EIST włączone. Minimalne napięcie procesora znalazłem jeszcze przy "normalnych" napięciach reszty.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

- Drugą rzeczą stałą jest taktowanie pamięci które wynosiło 800Mhz czyli mnożnik 1:2. Timmingi musiałem ustawić sztywno bo wraz ze zmniejszaniem napięcia na nb te rosły co mi się średnio uśmiechało, więc zostały ustawione na 5-5-5-15.

 

- Ostatnią rzeczą której nie zmieniałem były wartości REF wszystkich napieć, ustawiłem poprostu wartość o oczko mniejszą od wartości auto. Powodem tego jest to że wraz ze zmianą "zwykłych napięć" te też ulegają zmianie, więc za dużo kombinowania i za dużo zalezności by się wtym połapać :razz:

 

Potem powoli zchodziłem z napięciami MCH, VTT, ICH aż komp nie zabootował. Znalazłem stabilne napięcia, a to rezultaty:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Pierwszy z powodu braku napięcia wysiałd MCH, pewnie przez taktowanie ramów.

Drugi niewyrobił ICH, poprostu post się wieszał na wykrywaniu napędów.

Problem miałem z VTT bo schodziłem z nim dosyć długo, ale zauważyłem, że od pewnego momentu winda się zaczyna coraz dłużej ładowac :blink: (liczba przelatujących niebieskich pasków). Wartośc ustawiona jest poprostu tą przy której to nie występuje.

 

Ogólnie komputer chodzi stabilnie, zastanawie mnie tylko czy tak niskie napięcia nie mogą mieć negatywnych skutków dla trwałości płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie komputer chodzi stabilnie, zastanawie mnie tylko czy tak niskie napięcia nie mogą mieć negatywnych skutków dla trwałości płyty?

Jeśli komputer jest w pełni stabilny to czym się martwisz. Niższe napięcie na pewno nie skróci żywota twojej mobo. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Podczas upgradu biosu za pomocą live update system sie totalnie zwiesił i przestał odpowiadać... po 30 minutach zresetowałem kompa...

Jak łatwo się domyślić komputer się już nie włączył :(

 

Próbowałem wyjąć baterie i resetowałem CMOS... bez skutku monitor nie jest łaskaw się włączyć

 

Jak dobrze rozumiem jedynie serwis mi został? ;(

Help...

 

Sprzęt:

 

P45 NEO2-FR

Xeon 3110

2x1GB Kingston 1066 CL5

Pentagram SilientForce 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge normalnie jezeli teraz mam najnowszą bete instalowac 1.5? Czy trzeba jakies sztuki robic zeby wczesniejesza wersje biosu zainstalowac?

 

 

edit.

mozna normalnie wedlug instrukcji z pierwszych postów

Edytowane przez mas1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam mały problem jak mogę zmienić napięcia w msi p45 neo2-fr mam wszystko podświetlone na szaro i nie mogę nic zmienić bios 3.2. Może trzeba jakoś zworki zmienić albo jakoś opcje w biose załączyć.Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam mały problem jak mogę zmienić napięcia w msi p45 neo2-fr mam wszystko podświetlone na szaro i nie mogę nic zmienić bios 3.2. Może trzeba jakoś zworki zmienić albo jakoś opcje w biose załączyć.Z góry dziękuje za pomoc.

A masz ustawione "auto" , czy "manual", przy zakładce do O/C? Wiem, pytanie głupie, ale... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TiGeR5, możesz podać link do tego biosa, lub przynajmniej nazwę. Googłowałem dosyć długo i nie znalazłem ;)

Linka do nowego biosu znajdziejsz w pierwszym poście.

 

Muszę w końcu trochę uaktualnić nazwę tematu i uprościć pierwszą stronę. Pojawiło się sporo nowych płyt (np. Neo2-2FR czy FIR), a i wygląda na to, że płyta, od której się zaczął temat, została zastąpiona przez nową rewizję, moim zdaniem gorszą, zwłaszcza wizualnie. Pewnie wersja Platinum gorzej się sprzedawała i stąd te zmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten bios wygląda na to, że faktycznie lepszy.

Udało się odpalić kompa nawet na FSB 550 i na GTL na auto - niestety niestabilnie.

 

Próbuje właśnie ustabilizować szyne 533 i ni cholery nie mogę znaleźć ustawień - sugestie mile widziane.

Może komuś się udała ta sztuka?? Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...