Skocz do zawartości
CEL

Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

1. potrzebuje pamieci do abita be6 i chciałem kupić takie

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C9800025

ale potem zauważyłem, że tam są inne moduły oznaczone jako specjalnie do bxów

http://www.emarket.pl/PriceList/Item.aspx?pid=C5003475

Technologia 16x8 do starszych płyt

to samo, tylko że oba kingstony

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/SDRA...2/pelny,id,262/

i

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/SDRA.../pelny,id,6094/

 

o co tu chodzi, nie przypominam sobie, żeby tamten chipset od p3 miał zmiane w (tych) ramach.

czym sie różnią, oprócz czasów cas?

te niby nie do starszych płyt będą mi działały jak by je wziąźć, bo te bym wolał (cas2 i cena)?

 

2. jaki zasilacz byście polecili do dysku, czytnika, nagrywarki i tnt2m64 (z tym, że nie wiem czy ta karta będzie na zawsze, czy może pojawi sie cos bardziej odpowiadajacego przyszłemu procesorowi), żeby był stabilny i jak najcichszy.

 

3. potrzebował bym też nowe chłodzenie żeby się miesciło na przejściowke i pod ramy, i raczej żeby też było jak najcichsze (narazie jest celeron 400, czyt dalej).

 

4. jaki procesor by na be6 wrzedł najszybszy, mnożnik jest chyba 12 albo 12.5 to chyba p3 coś ok 1.5 ghz? napięcie by mu pasowało i wiem o łączeniu pinów (a co do tej izolacji to ludzie czemu prawie wszyscy piszą o wyłamywaniu tamtego pinu, nikt nie panięta już pinu b21). jeżeli by wsadzić coś z większym mnożnikiem (zaznaczam, że nie mam pojęcia do ilu p3 miało mnożniki, kto wie to może napisać), to czy by działało?

Edytowane przez CEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupuj tego ramu w sklepach - na allegro dostaniesz 5 x taniej (PIĘĆ RAZY!!!!) :)

Przyjmij do wiadomości, że niektóre kości pracują poprawnie na BX-sie a inne nie. Temat był omawiany w tym dziale wiele razy - poszukaj jeżeli Cię to interesuje ;)

2. Każdy zasilacz ATX - nawet starusieńki 230W (jeżeli jest jeszcze sprawny) uciągnie to bez problemu. Za przysłowiowych parę groszy można dostać fortrona 250W.

3. Wymierz ile jest miejsca i szukaj na allegro największego jakie się zmieści.

4. P3 1400 po zmodowaniu powinien śmigać na owej płycie - opis moda masz w przyklejonym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci na początku zamierzałem kupić używane bo myślałem ze juz ich nie sprzedają, z ciekawości poszukałem ich w sklepach i zacząłem sie zasanawiać (gwarancja wieczysta, nie używane), zastanawiam sie czy uzywane czy nie (ja tam widze ok dwa razy tańsze a nie pięć i cas2 malo tam)

 

co do zasilacza, to wlasnie co bym potrzebował do p3 i zmienionej grafiki (moc byla by zalezna tu od karty, mogli byscie cos zaproponowac, bo gdzies tak z początkiem geforcow przestałem sledzić rozwoj sprzetu)

 

z p3 1.4 któreś serie były leprze, czy obojętnie jaka będzie dobra (chciałbym z tym spróbować tyle ile be6 daje czyli do 150mhz, jakies chłodzenie warte polecenia?)

 

jak prawdziwe jest takie cos http://allegro.pl/item404130957_nieuzywany...4ghz_fv_gw.html że sprzedają nieuzywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci na początku zamierzałem kupić używane bo myślałem ze juz ich nie sprzedają, z ciekawości poszukałem ich w sklepach i zacząłem sie zasanawiać (gwarancja wieczysta, nie używane), zastanawiam sie czy uzywane czy nie (ja tam widze ok dwa razy tańsze a nie pięć i cas2 malo tam)

dałeś linka do kości za prawie 100zł(!!!) - na allegro można wyrwać za ok. 20 - pięć jak w mordę strzelił

warto tyle przepłacać, żeby mieć nieużywane? pamięć to nie mydło - nie wymydli się ;)

 

co do zasilacza, to wlasnie co bym potrzebował do p3 i zmienionej grafiki (moc byla by zalezna tu od karty, mogli byscie cos zaproponowac, bo gdzies tak z początkiem geforcow przestałem sledzić rozwoj sprzetu)

Ile razy można pisać to samo? Bierz Fortrona 250W - wystarczy! Albo jak chcesz trochę na wyrost, to 350W

 

z p3 1.4 któreś serie były leprze, czy obojętnie jaka będzie dobra (chciałbym z tym spróbować tyle ile be6 daje czyli do 150mhz, jakies chłodzenie warte polecenia?)

 

jak prawdziwe jest takie cos http://allegro.pl/item404130957_nieuzywany...4ghz_fv_gw.html że sprzedają nieuzywane

Zapoznałeś się już z tematem o BX-modzie?

FSB 150 na BX-sie?! Jaka grafika wytrzyma 100mhz na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 150 na BX-sie?! Jaka grafika wytrzyma 100mhz na AGP?

własnie dlatego by była potrzebna nowa karta. z tego co pamiętam 100mgz to było (nieoficjalne?) agpx4. widziałem tez kiedys gdzies testy jakichs geforców (moze cos 4 albo wiecej, ale teraz bardziej strzelam niż pamietam na 100) które tyle chodziły i w komentazach powtarzało sie, że dobrych firm tyle znoszą bez problemu.

Edytowane przez CEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 150 na BX-sie?! Jaka grafika wytrzyma 100mhz na AGP?

Bez przesady - sporo grafik powinno to przełknąć :). Mój HIS Radeon 8500Pro bez problemu znosił AGPx2 105MHz i to przez kilka latek (Abit BX-133 i kręcony P3 1000EB), a wcześniej GF 2MX AGPx2 96MHz (firmy nie pomnę - również na Abicie BX-133 ale z P3 866MHz - FSB 144MHz było niestety rozsądnym maksimum dla tego egzemplarza procesora).

 

Co do pamięci SDR SDRAM DIMM, to zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć używane. Oczywiście trzeba pilnować, by organizacja modułu podeszła chipsetowi BX (czyli moduł 256MB powinien mieć 16 kostek i organizację 16Mx8). Planując OC warto wziąć moduły pracujące z CL2 przy 133MHz, ewentualnie przy braku tej informacji polować na takie, które mają czas dostępu 7ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BX to muszą być 2stronne po 128MB max na strone

Kingstony na ProMos'ach chodzą 2-2-2-6 na 166MHz

 

chłodzic ich nie trza, nie parzą, są tylko ciepłe

 

a na s370 polecam AC CopperSilent a.ka CopperLite 3

cichy i wydajny

 

do kręcenia najlepszy bedzie Celek Tualatin 1100A - 90% robiło fsb 133 co z mnożnikiem x11 daje już niezgorszy wynik, a wybrane sztuki ciągnęły jeszcze wyżej - warto polować na wersję 1,475V, bo mozna wyzej dac VID

większa ilość kaszy w serwerowych P3-S troche je blokowała, mój Celek-S (256kb L2) robił stabilne 1,5MHz (fsb 125) na 1,6V

 

wyłamywać nóżek nie trzeba - wystarczy je przywiąć miedzianym drucikiem do nóżki o pożądanym sygnale 1 lub 0 :) ja tak modowałem p3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...