Skocz do zawartości
placebo

Przegrzewanie Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

Posiadam pewien problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać. Jak mniemam w wyniku wysokich temperatur strasznie grzeje się komp, po dotyku najcieplejsze elementy to grafika i chipset, choć pamięci tez są dość ciepłe. W wyniku ciepła komp zachowuje się jakby został bardzo obciążony i nic nie da się zrobić. Po restarcie pojawiają się krzaki zamiast liter i cyfr. Po sprawdzeniu temp w biosie to procek 33st a temp systemu 45 i rosła. Komputer uruchomiłem dopiero po dochładzaniu wiatrakiem pokojowym dość znacznych rozmiarów, bo 2 wewnętrzne wiatraki w sumie nic nie dają. Posiadam następującą konfigurację sprzętową.

 

GA-EP35C-DS3R

E8400

GV-NX88S512H-B - gigabyte - geforce 8800 gts 512mb

geil pc2-6400 2x2gb ddr2 - 800

tagan 500w

 

Proszę o jakieś wskazówki co i czym dochłodzić.

Nic nie było i nie będzie kręcone.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwieksza grzalka z tego wszystkiego to ten geforce bo pewnie masz ref chlodzenie

a jaka obudowa, najprosciej to dac z przodu wiatrak wciagajcy, z tylu wyciagajacy, powinno poprawic cyrkulacje powietrza wewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to jakiś standard. Mam 2 wiatraki z przodu jak się nie mylę 120mm, a z tylu mniejszego. Pomimo tego wiatraka pokojowego i tak wszystko jest bardzo cieple, żeby nie powiedzieć gorące. Biorąc pod uwagę wyskakujące krzaki to przegrzewająca się grafa. Jak można ją dodatkowo ochłodzić? Bo cała jest obudowana

 

Wodne chłodzenie przyniesie znaczące zmiany? Jeśli tak to o jakich kosztach mowa? I ewentualnie co to by musiało być?

Edytowane przez placebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam od razu wodne. Powietrzne spokojnie wystarczy, o ile wszystkie Twoje problemy spowodowane są zbyt wysokimi temperaturami.

 

Po kolei - proponuję abyś zrobił zdjęcie środka obudowy - to by wiele nam powiedziało. Z podzespołów które podałeś chyba tylko grafika może się zbyt mocno grzać - chociaż z tego co widzę to ma chłodzenie aktywne. Pomocne też okazałyby się temperatury tej karty graficznej. Jaka w stanie spoczynku i w stresie.

Poza tym pamiętaj, że jednak grafika może pracowac w dużo wyższych temperaturach niż choćby procek, więc to że jest ciepła przy dotknięciu nie musi nic oznaczać.

 

Jeśli te dwa wentylatory z przodu i jeden z tyłu wieją na maksymalnych obrotach to szczerze mówiąc - powinno to wystarczyć. Ale tak jak napisałem wyżej - podaj więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciem może być problem, bo nie posiadam aparatu:( Wiatraki coś słabawo wieją jak na mój gust. Kable są pospinane i powiedzmy, że poupychane żeby był przewiew. Ilośc kabli niepoupychanych po kątach ograniczona jest do niezbędnego minimum. Chyba macie rację co do grafiki, bo cala płytka jest gorąca. Nie mam pojęcia jak zmierzyc temp grafiki:( doszukałem się programu z nvidii, którego nazwy nie pamiętam, ale nie działa ze wzgledu na model płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czuja - dotknij grafiki i zobacz :D ... Na Twoim miejscu zmienibym obudowe na CoolerMaster Elite 300/301 [wg gustu) i kupi na przód i ty Acutake 120mm. Piszesz, że z tyu jest mniejszy wiatrak niż z przodu - powinno być odwrotnie, przewaga wyciągających nad wdmuciach!acymi. Jeżeli nie pomoże to może coś na grafike? Accelero S1 + Acutake 120mm... Ale najlepiej pożycz aparat i zrób fote bo to dużo pomoże :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o obudowe to coś takiego, z tym że moja buda ma wyświetlacz z tem dodatkowo na dole

 

http://compnavi.pl/pokaz_produkt.php?pr=277 widać wicher tylni. Postaram się zorganizować aparat skoro mówicie, że to istotne.

 

Accelero według tej strony nie jest kompatybilny z moją grafiką

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=AC+ACCELERO+S1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowe bym zmienil bo na 80mm wentylach nie zapewnisz wentylacji przy takim konfigu :)

Obudowa: http://zenfist.pl/cm-elite-c-96_104_334.html

Wentyle: http://zenfist.pl/silentiumpc-zephyr-120mm-p-2334.html lub http://allegro.pl/item403583401_acutake_fa...an_14_9_db.html

 

Jakby co >>>GRAFA:

http://zenfist.pl/arctic-cooling-accelero-...v-2-p-1641.html

Radeon HD 4850, HD 4870, HD 3870, HD 3850, 2600, 2400, X1950, X1900, X1800, X1650, X1600, X1550, X1300 oraz nVIDIA GeForce 9600GT, 8800GTS (G92), 8800GT, 8600, 8500, 8400, 7950GT, 7900, 7800, 7600, 7300, 6800, 6600 (brak kompatybilności z serią 7x00 GS AGP).

lub

 

http://zenfist.pl/auras-fridge-gpu-cooler-...gpu-p-2296.html

Kompatybilny z: nVidia GeForce FX 5900, FX 5950, 6600 PCI-E, 6800, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8500, 8600, 8800GT, 8800GTS (G92)

Ati X1650, X1600, X1800, X1900, X1950, HD 2400, HD 2600, HD 3850, HD 3870, HD 4850, HD 4870

+ do każdego wentyl Acutake lub ten drugi

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej to dac z przodu wiatrak wciagajcy, z tylu wyciagajacy, powinno poprawic cyrkulacje powietrza wewnatrz

Gucio prawda. Z przodu mam 120 acutak, z tylu 120 pentagrama i wlasciwie to te wentylatory nic nie daja, jedynie dysk jest chlodniejszy o jakies 2-3 stopnie, a bude mam nienajgorsza - sharkoon revengec economy kable oczywiscie poukladane. Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietajmy ze jest lato

co do grafiki jak ktos napisal wyzej, accelero S2 rev. 2 bo tylko taki bedzie pasowal na twoja grafike, w komplecie sa tez radiatory na pamieci, dokladasz do tego went 120mm i wcale nie musi to byc acutake, moze byc rowniez pentagram 120mm badz obojetnie jaki went. 120mm z dostepnych dzisiaj na rynku ktory ma nie wiecej jak 1200rpm (zeby byl nieslyszalny) i temp spadna co najmniej o 10 stopni na procesorze jak i pamieciach karty graficznej

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lato czy nie komputer powinien chyba działać, cały rok a nie tylko jak jest chłodno. Wieczorem jak temp. pokojowa spadła było dalej to samo. Możliwe, że coś się przegrzało i uszkodziło?

 

Coś mi się wydaje, że skuszę się na wodne chłodzenie. Zastanawiałem się nad gotowym rozwiązaniem, ale po tym co przeczytałem na forum to nie najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez placebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu na wodne, nie umie powietrzem chlodzic i na wodne poluje.. bez komentarza :kijem: :lol2: :lol2:

 

Co do ciaglego chodzenia komputera, to nie serwer, nie jest przystosowany do ciaglej pracy... ma prawo platac figle jak mu za goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozwól sobie pomóc i podaj chociaż temperaturę karty, którą można zobaczyć w pierwszym lepszym programie diagnostycznym...

Nikt nie jest wróżką i bez podstawowych informacji nie stwierdzi ze 100% pewnością, co odpowiada za Twoje problemy. Owszem - zgłosiłeś się po pomoc na forum - ale trochę swojego wkładu w to też musisz włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy aż tak przegrzana? Jak dla mnie to raczej norma,a ja mam teraz 65C (poprostu się grzeje nic nie poradzę, jak dobrze ustwię 120mm wentylatorek, jest 55). Że mam z 30 stopni z kawałkiem w pokoju, bo akurat słońce świeci.

Edytowane przez RCrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaje wyniki z wiekszym obciazeniem. Zapomnialem dodac, ze temp w pokoju mialem duzo nizsza niz wczoraj(wartosci nie podam, nie mierzylem temp w pokoju)

 

kurniczek: wicher na procku tez boxowy

 

po dokladniejszemu przyjzeniu sie obudowie nie widze dziur wlotowych do kompa od przodu gdzie jest wentylator 120mm, nie wiem czy to ma znaczenie ale pisze

post-162109-1217347717_thumb.jpg

Edytowane przez placebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaje wyniki z wiekszym obciazeniem. Zapomnialem dodac, ze temp w pokoju mialem duzo nizsza niz wczoraj(wartosci nie podam, nie mierzylem temp w pokoju)

 

kurniczek: wicher na procku tez boxowy

 

po dokladniejszemu przyjzeniu sie obudowie nie widze dziur wlotowych do kompa od przodu gdzie jest wentylator 120mm, nie wiem czy to ma znaczenie ale pisze

No to masz problem, zdejmij przedni panel, albo jeżeli masz narzędzia to wytnij jakąś estetyczną dziurę i pakuj tam wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCrack: wyciecie otworu nie wchodzi w gre, bo jest w tym miejscu wyswietlacz

bartek46op: obudowa bedzie zamawiana jakos na dniach

 

ktos wczesniej mowil cos o pascie, jest standardowa jaka byla w boxie,

post-162109-1217402665_thumb.jpg

post-162109-1217402676_thumb.jpg

Edytowane przez placebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...