Skocz do zawartości
Hanu

Uber BIOS 1002 A, A1 dla A7N8X Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jest wstanie określić jak wysokie FSB udało mu się osiągnąć z tym biosem i czy są różnice w stabilności w stosunku do oryginalnego 1002 A przy FSB 200 i powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooo, jaka miła niepodzianka. 1003= stabilna praca kompa na FSB 211, co z poprzednim biosem było niewykonalne. Sprawdzam dalej, choć liczyłem, że dadzą i dla tego revision (1.06) pełne wsparcie dla fbs 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekta. Lipa z tym 211. Odkryłem za to coś dziwnego. Nie wiem jak inni, ale gdy ustawię FSB na 200 BIOS raportuje 199 ( co jest normalne dla niego), ale w momencie sprawdzenia w jakimkolwiek programie ( włącznie z Wcpuid) pod Windą FSB WYNOSI 166!!!!!! Problem ten nie występuje gdy FSB ustawi się na 199 lub 202, wtedy jest wszystko OK. Nie wiem co to ma znaczyć, ale mam wrażenie, że ASUS leci w kulki, zmuszając niejako do wymiany płyt na rev. 2.0. Co jednak dziwne przy włączeniu FSB 133, 166 i WŁAŚNIE 200 Spread Spectrum ustawiane jest defaultowo na 0.5 %. Może to sugerować implementację wsparcia dla Bartonów na FSB 200, z tym,że nikt o tym nie mówi. Oczywiście przy zwykłych rev. 1.04 lub 1.06 i "niebartonach" pewnie nigdy nie będzie OFICJALNEGO wsparcia FSB 200. Lepiej niech "chołota" wymieni płytę. Zresztą odyłam do odpowiedniego tematu na nforcershq.com. Czekam na opinie i wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...