Skocz do zawartości
kronox55

Zasilacz I Ew. Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zasilacz polecilibyście mi do takiego konfigu : p31-ds3l, e2200, 2gb ram, 9600gt ? mam obecnie feela (chyba 1, bo nie jest nic napisane na nalepce, tylko modecom feel, 350w). planuję oc bez zmiany napięcia i chłodzenia (box). ile z tego spokojnie wyciągnę ? zasilacz chciałbym tani i cichy :-)

 

jaki jeszcze byście polecili tani cooler na cpu ? być może też kupię, ale na razie nie mam w planach ;-)

Edytowane przez kronox55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-350, bardzo dobra zasiłka. Nie ma to nic wspólnego z tandetami jakimi są feele. To porządny zasilacz. Ludzie puszczają na nim dużo bardziej prądożerne konfigi i nawet ocują jeszcze ;)

 

A co do coolera to w tej chwili jest tylko jeden sensowny wybór. Pentagram Karakorum. Tylko sprawdź czy Ci do budy wejdzie bo trochę duży jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budę mam cme 331, czy ktoś ma podobną i ma karakorum zamontowane? jak zgaduje pewnie air duct już się tak nie mieści

 

a przy zmianie coolera, co z pastą termoprzewodzącą? muszę kupić nową i na nowo nałożyć? nigdy nie wymieniałem :-D

 

aa i jeszcze chciałbym kupić jeden wentylator na przód do obudowy (cme w końcu mają wbudowany 120mm z tyłu), jaki polecacie?

Edytowane przez kronox55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budę mam cme 331, czy ktoś ma podobną i ma karakorum zamontowane? jak zgaduje pewnie air duct już się tak nie mieści

 

a przy zmianie coolera, co z pastą termoprzewodzącą? muszę kupić nową i na nowo nałożyć? nigdy nie wymieniałem :-D

 

aa i jeszcze chciałbym kupić jeden wentylator na przód do obudowy (cme w końcu mają wbudowany 120mm z tyłu), jaki polecacie?

Modecom albo Chieftec GPS gdybyś na siłę chciał wydać troche wiecej kasy.

 

Ja mam CME330 i karakorum w niej. Z odpiętym tunelem radiator dochodzi dokladnie do sciany obudowy wiec tunela w tych kilku milimetrach nie zmiescisz :) Zresztą nawet jakby się dało to wentylator na karakorum miałbyś ustawiony prostopadle do ducta.

 

No przy zmianie potrzebujesz pasty ;)

 

Ile kasy chcesz wydać na ten 12cm wentylator? Za małe pieniądze chyba jedyny sensowny wybór to acutake. Jeśli chcesz szaleć to Fander.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno chcę kupić zasilacz, cooler też (powinno mi starczyć), a wentylator już na końcu mojej "listy życzeń" ;-) jak to z tą pastą będzie?

 

zasiłkę wezmę tego modecoma 350, w arest.pl jest za 79 zł.

 

jakie wymiary ma karakorum ? przede wszystkim jak wysoki jest :-D

Edytowane przez kronox55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty, to na coolerze powinna byc, ale to zazwyczaj jakies badziewie jest. Najlepszym wyborem cena/jakosc jest wielka tuba Arctic Ceramique 22g w komputroniku za jakies 20zl z groszami.

 

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...y,id,37167,s,1/ - tylko fota jest zla, bo to jest taka duza strzykawka.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się zdarza, że dołączane do coolerów pasty są dobre, choć są wyjątki - ale nie w tym przedziale cenowym. Z dobrych past to Arctic Silver, Arctic Ceramique, Zalman STG-1 i Coollaboratory Liquid Pro.

 

Pierwsze dwie to weteranki na polu walk, Zalman STG-1 bajecznie łatwo się aplikuje i ma świetną wydajność, a CLP to ciekły metal, który najlepiej przewodzi siepło ze wszystkich past [ale on już pastą nie jest :)].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tak ciężko wejść na strone jakiegoś sklepu i sprawdzić wymiary Karakorum?? 104 x 125 x 155 mm (szer. x wys. x głęb.) - źródło Agito.pl :damage_wall:

 

Tak, trzeba odkręcić tunel air duct (zresztą po co Ci on? Karakorum ma wentylator z boku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się zdarza, że dołączane do coolerów pasty są dobre, choć są wyjątki - ale nie w tym przedziale cenowym. Z dobrych past to (...) Coollaboratory Liquid Pro.

clp + miedziany direct pipe ? może lepiej niech przyspawa procesor do chłodzenia, na jedno wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam obudowę cme 333 i karakorum i zastanawiam się też nad tymi wentylatorami.pentagram ma wentylator 12cm a w cme na tyle też jest wentyl 12cm i zastanawiam sie czy jest sens żeby jeden duży wentylator dmuchał na drugi duży wentylator. może lepiej bedzie przepiąc wentylator z tyłu obudowy na przód a na tył dać najwyżej jakiś mały wentylatorek chociażby z chłodzenia boxowego co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...