Skocz do zawartości
ugiugi

Zmienne Napięcie Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam (jeszcze) stary komputer z procesorem Pentium 4 (2,66 GHz) 506, podkręciłem go do 3,2GHz, SuperPI przechodzi bez problemu także raczej stabilnie jest, nic się nie dzieje niepokojącego. Lecz sciągnąłem program CPU-Z i zmartwiła mnie wahające się napięcie procesora... Mianowicie waha się ono od 1.392 do 1.440. Jest to duża różnica chyba... Co to oznacza? Zasilacz nie wyciąga? Czy jednak może wszystko jest wporządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie, jaki mas zasilacz i płytę. i wynikać może to z błędnego odczytywania przez CPU-Z lub też po prostu napięcie na płycie się waha. Ale jeśli temp. są w porządku i wszystko jest stabilnie, to nie ma się czym martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to tani szajs (tak tak wiem, zabójca komputerów) ale nie mam zamiaru go zmieniać, bo pod koniec sierpnia, ewentualnie września, kupuje nowy komputer - Tracer 4life 400W, płyta głowna to 8l945P-G, temperatury do 65*. Niestety zauważyłem, że jak przekroczy 65* to mnożnik z x20 zmniejsza się na x12/x14, więc musze chyba zjechać z tym OC niżej, bo w tych dzisiejszych upałach łatwo o przekroczenie tej temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany mnożnika, to obstawiam EIST lub coś podobnego do oszczędzania energii. A temp. bym się nie przejmował, bo nie jest aż tak wysoka - powiedziałbym raczej, że spokojnie mieści się w normie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był EIST to mnożnik spadałby raczej w idle a nie po przekroczeniu danej temperatury :wink: Obstawiam że to jakieś zabezpieczenie w biosie które po przekroczeniu temp 65*C automatycznie obniża mnożnik żeby ,,schłodzić,, procesor ;] A dla Presscota taka temp to raczej norma w stressie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tą opcje w BIOSie. Nazywa się Thermal Monitor, w opisie tej opcji pisze, że gdy temperatura procesora zbliża się do 'Death Temperature' (groźnie brzmi :P) to dzięki tej opcji procesor zjeżdża z mnożnikiem i z napięciem procesora. Jest na enabled także raczej to przez tą opcje się tak dzieje, lecz troche boje się ją wyłączyć... nie znam możliwości tego procesora a też nie chce go zjarać miesiąc przed sprzedażą całego kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...