Skocz do zawartości
RCrack

Sos Serowy

Rekomendowane odpowiedzi

By go przyrządzić potrzebujemy: masła, serek topiony (coś w stylu hohlanda - nie wiem jak się to pisze - ale, czystego, bez szynki itd - ja kupiłem taki w biedronce) - 2 pudełka, bo jak na jednym zrobiłem, to nie czułem seru za bardzo, Śmietana 18% piątnica (tylko taka była, myślę, że jak dla kogoś za tłusta, może użyć "słabszej" ale ważne żeby miała gęstość Piątnicy), no i to ogóle było by na tyle, ale trzeba to posolić, dodać przypraw (ja dodałem czosnek w proszku, przyprawę Texas Grill) i podsmażonej papryki.

 

Przygotowanie

 

Roztapiamy masło w garnku (taką kostkę 3cmx3cmx3cm), wrzucamy wszystkie serki, i musimy to mieszać, przyciskać ten ser do denka, by się roztopił ( nie polecam rozkręcać palnika na maxa, bo mi po kliku minutach masło się spaliło), mieszamy, aż uzyskamy masę o gęstości i wyglądzie majonezu. Teraz dolewamy śmietany, cały czas mieszając (to najlepiej robić w dwie osoby, ale jak masz dobrą koordynację ruchową, zrobisz to sam), gdy uzyskamy zadowalającą nas gęstość, dosypujemy przyprawy (w przypadku Texas Grill-a i Gyrosa nie przesadzajcie, bo nie będzie czuć sera). Gdy skończymy dobrawiać, mieszamy i przelwamy do jakieś miski.

 

Z czym podawać

 

Z nachosami (w biedronce są takie Panchos, dla mnie smakują jak te z Cinema City), można zarzucić na kanapkę zamiast majonezu, jako sos do kanapki, do kiełbasy, słowem do wszystkiego.

 

Mówcie jak wam smakuje

 

 

SOS nie tężeje, zostaje miękki.

Edytowane przez RCrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- serek topiony ementaler

- troche zoltego sera o wyraznym smaku np. cheddar lub jakis lazur

- mleko

- sol, pieprz, ziola, itp.

 

wszystko w proporcjach na oko podgrzane w mikrofali.szybko i smacznie :)

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...