Skocz do zawartości
Dynia1

Resety Podczas Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem wczoraj komputer o podanej poniżej konfiguracji

 

Intel C2D E8400

Asus P5Q Deluxe

PowerColor Radeon HD4870

OCZ Reaper 2x1GB 1066MHz EPP

Seagate ST3500320AS

Nagrywarka liteona

Corsair HX 520W

Antec Three Hundred.

 

Komp miał służyć do gier, dlatego od razu po przygotowaniu kompa do działania zacząłem grać w najbrdziej wymagające gry (Crysis, GRID, Assassin's Creed)

Niestety coś jest nie tak: z gier co chwila mnie wywala do Windowsa, czasem komputer się resetuje...

Mój kolega kupił identyczny sprzęt i u niego występuje ten sam problem.

Co może być powodem tych resetów?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. grafiki - około 75 stopni - wydaje mi się, że o wiele za dużo, może to być kwestia za słabego chłodzenia? dokupienie jakiegoś innego rozwiąże problem?

Procesor:

50 stopni

mobo: 38 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. grafiki - około 75 stopni - wydaje mi się, że o wiele za dużo, może to być kwestia za słabego chłodzenia? dokupienie jakiegoś innego rozwiąże problem?

Procesor:

50 stopni

mobo: 38 stopni.

No niestety Radki sie bardzo grzeja do 100 stopni Ci nawet moze dojsc, a 75 stopni to luz, to i moja karta na tylu pracuje w grach malo wymagajacych:). Co to znaczy, ze procesor 50 stopni czym odczytywane, czy to temperatura rdzeni? Jezeli to temperatura "ogolna" to bardzo duzo, bo to daje jakies 70-75 stopni na rdzeniach, a to juz bardzo sporawo...

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temperatura na rdzeniach - na kazdym po 50 stopni.

 

Czyli pewnie trzeba będzie kupić chłodzenie do karty, tak? Słyszałem, że accelero s1 + wiatrak jest bardzo dobre... wejdzie na radka 4870?

A jeśli to nie przez kartę, to przez co?

Dodam, że w pokoju, w którym komputer jest trzymany, jest bardzo ciepło.

Edytowane przez Dynia1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 na tego radka to nie jest zle - na pewno to nie tego wina ta karta moze spokojnie dociagnac do 100 stopni. Jesli to by byla wina grafiki to by sie wieszal obraz a nie restartowal. 50 stopni na rdzeniu tez OK dla tego proca. Dziwi mnie, ze u Twojego kumpla tez nie dziala, wylacz mozliwosci restartow po bledzie w control panel/system/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie/Automatycznie uruchom ponownie. To Ci sie BSODy powinny zaczac pojawiac z cennym komunikatem o przyczynie.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem wczoraj komputer o podanej poniżej konfiguracji

 

Intel C2D E8400

Asus P5Q Deluxe

PowerColor Radeon HD4870

OCZ Reaper 2x1GB 1066MHz EPP

Seagate ST3500320AS

Nagrywarka liteona

Corsair HX 520W

Antec Three Hundred.

 

Komp miał służyć do gier, dlatego od razu po przygotowaniu kompa do działania zacząłem grać w najbrdziej wymagające gry (Crysis, GRID, Assassin's Creed)

Niestety coś jest nie tak: z gier co chwila mnie wywala do Windowsa, czasem komputer się resetuje...

Mój kolega kupił identyczny sprzęt i u niego występuje ten sam problem.

Co może być powodem tych resetów?

 

 

Pozdrawiam

na pamięci spróbuj dać 2,1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie kart 4850/4870 w 1 poscie jest napisane jak zwiekszyc obroty wiatraka radka. Uwazam ze zrobienie tego jest konieczne, gdzyz u mnie w takie upaly to podczas pocinania w wymagajace gry komp potrafi sie wylaczyc, grafa sie zrestartowac. Dokonanie fan fixa pozbawia zwisow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach miałem ustawione 2.1 V. A więc to nie to.

Spróbuję jeszcze z tym fan fixem.

 

EDIT: Fan fix nic nie dał, temp. gpu spadła do 50 stopni. Ale po kilkunastu minutach wywaliło z gry.

 

 

Nikt nie wie, co mam z tym zrobić?

 

@down ta... tylko żebym ja wiedział jak się aktualizuje biosa :P

Może ktoś mi wytłumaczy, podrzuci jakiś aktualny artykuł na ten temat?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dynia1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe egzemplarze płyt potrafią mieć to do siebie, że na starszych wersjach bios potrafią mieć takie właśnie exclusive'y. Takie rzeczy działy mi się już na kilku płytach i zazwyczaj po aktualizacji biosa ustepowały. Czyli poprostu wydaje mi się, że zaktualizowanie biosu powinno pomóc.

 

Także warto zaktualizować sterowniki do wszystkich podzespołów w Twojej maszynie. Nie rzadko i takie rzeczy mogą być źródłem problemów. Nie zapomnij także o aktualizacji sterownika dla karty graficznej. Najnowsza wersja w tej chwili to chyba 8.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ustawiłem, aby nie resetowało kompa automatycznie, tylko wywalało bsody, ale, co dziwne, żadnych bsodów nie wywala, tylko resetuje się tak, jak wcześniej.

Ktoś ma jakieś pomysły, czemu tak się dzieje? Myślałem, że komunikat z bsodów by pomógł...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak:

1) Ustawić napięcie dla pamięci 2,3v

2) Ustawić parametr TRFC na 52

3) Zmienić bios (albo dos albo narzędzie Asusa pod windowsa)

4) Przejechać pamięci GoldMemory lub orthos test Large

5) A potem puścić orthosa na noc z testem Blend (testuje jednocześnie CPU i pamięci)

6) Sprawdzić jeszcze HDD jakiś programem diagnozującym.

7) Odpalić kompa na jednej kości pamięci.

 

To tak w ramach pierwszej pomocy ;)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP a możesz mi powiedziec, jak to narzędzie pod win się nazywa?

 

1) Przy 2.3V PC nie ruszył. Dałem na 2.2 i zaraz potestuję.

Edit: z 2.2V to samo.

Gdzie w biosie jest to trfc? nie mogę tego znalezc

 

Edit 2: Chyba udało mi się naprawić :D

 

Ustawiłem napięcie pamięci na 2 V. Grałem w wymagającą grę przez 45 min i wszystko ok.

 

 

Edit 3: Tak, naprawiłem, po przestawieniu napięcia na 2.0 V wszystko chodzi idealnie

 

Dzięki wszystkim za chęci pomocy :]

 

pozdrawiam

Edytowane przez Dynia1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...