Skocz do zawartości
ath

Risen

Rekomendowane odpowiedzi

Kopia Risen'a już w łapkach :) - późnym wieczorem zarzucę jakimiś screenami... Mam nadzieje że była/jest warta zakupu...

 

Póki co kilka screenów:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Sama gra jest naprawdę fajna - jedyne co mnie wkurzyło to polonizacja - po pierwsze napisy pojawiające się podczas rozmowy/cutscenek są słabo widoczne i czytelne, a po drugie taka gra aż się prosi o normalny dubbing, zwłaszcza że oryginalne głosy są jakieś takie nijakie (Jacek Mikołajczak z G1/G2 był wprost idealny do tej roli)... Póki co, nie żałuję tych wydanych na Risen'a paru złotych...

 

Dołączona grafika

 

Im dłużej gram tym bardziej muszę stwierdzić, że muzyka jest świetna i klimatyczna...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo a pamietasz gdzie poszczegolne znalazles??

Moze jakos nam sie pokrzyzowaly :D

hehe slabo pamietam

ale

Napewno jeden musisz wykrasc - temu Gburowi co rzadzi na bagnach na ktorego wszyscy narzekaja (jest to ostatni etap walki na arenie)

Jeden Musisz wykopac na Bagnach - lopata w dlon i do roboty :)

Kolejny zdaje sie posiada zabity niewolnik w jaskini do ktorej skieruje ciebie Naczelnik Mysliwych

pozostałych nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeden Musisz wykopac na Bagnach" - ooooo sluszna uwaga. Gdzie??

 

Jeden mozesz wykupic u kolesia ktory traenuje w sztuce walki

Jeden tez chyba byl w skrzyni na bagnach...

 

 

A z grubasem ... jak mu wykradles. Ze mna nikt walczyc nei chce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wcisnijcie sobie "L", zaznacznie quest z czesciami miecza i ostatnia zakladka nad mapka ;)

 

 

> Panowie bardzo rozbudowana ta giera jest (handel, rozwój postaci)? W sensie klon Gothica? Nie mam czasu na długą grę i dlatego pytam.

 

No od strzalu raczej jej nie przejdziesz ;] Samo zapierdzielanie po wyspie potrafi sporo czasu zjesc... Co do handlu... Mhm dosc biedny, rozwoj postaci srednio user-friendly ze wzgledu na koniecznosc szukania trenerow z danej dziedziny. Do gothica nie porownam, nie gralem(nie bijcie) ;]

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam mialem 4 z 5 czesci i nijak nie wiedzialem gdzie znajde to cholerstwo... Ta zakladka pokazywala typa ktory posiadal ten 'piece' wiec jak mniemam reszte tez powinien pokazac. Z tego co pamietam 1fragment jest na tej wysepce co cmy sobie lataja w skrzyni, drugi ma do sprzedania ten rudzielec u ktorego mozna zaklady robic, trzecia czesc ma ten taki gbur co wiecznie przy domku siedzi(zeby zdobyc ten fragment trzeba pokonac na arenie wszystkich, a potem wyzwac jego na pojedynek, jak padnie to mu po prostu zabrac). 4fragment - na prawo od wysepki z cmami jest kolejna wysepka z ogniskiem i takim noobkiem obok. 5? Zabijcie mnie ale nie pamietam ;) Sry za chaos ale nie spalem cala noc wlasnie przez risena :P

 

Edit:

Luis the drunk has one-will cost you 2 beers

craig has one-either buy it for 100 gold or beat him in the arena and steal it off him when he is out cold

Dorgan has one-in a cave in the ne of the swamp

brogan has one-same as craig challenge to a fight and then ron them

the last one is in a chest on the big island in the middle of the swamp I found it after

 

Edit2: Nautilus = Łodzik <- Polonizacje cenegi rox...

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, tak czy tak z donem bedziesz musial sie zobaczyc bo jest on niezbedny z tego co sie orientuje w main quescie w pozniejszych chapterach. Wiec nie panikuj tylko kombinuj ;)

 

Co do bugów gry, da sie utknac w tekskturach(2x to zaliczylem), zdarzylo mi sie tez dzis w nocy ze po opuszczeniu klasztory zniknely mi wszelkie tekstury terenu... Dopiero reset gry to naprawil. Mialem jeszcze jednego buga, ale wylecial mi z glowy, nie mysle zbyt trzezwo tak wiec ide spac w koncu ;)

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą byłem w Saturnie i Empiku i nie mieli tam Risen`a <_<

Czy był ktoś możne w Media Markt i rzeczywiście maja tam grę na półkach :rolleyes: ??

 

edit

Własne byłem w MM i kopiłem Risen :wink:

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MM gra jest po 109 i co dziwniejsze po 119, więc radze sprawdzić które pudełko sie bierze, obie są identyczne wizualnie

 

Co do czcionki to w demie i pełnej mam to samo, jest lekko rozmazana. I pytanie czy warto instalować Fixa 1.1 gdy mam GTX285 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te napisy rzeczywiście denerwują. Znalazł ktoś z Was może jakieś rozwiązanie tego problemu?

 

Co do ceny w "nie dla idiotów" to od 16:30 stoi po 99 zeta, wiem bo sam kupowałem. Ceną na pudełku się nie sugerujcie bo zmieniała się już ze 2 razy dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bys to przetlumaczyl? Zostawiwenie Nautilus powodowaloby nieodparte skojarzenia z kapitanem Nemo :P

Już nawet "Łazik" brzmi lepiej, nie trzeba zawsze trzymac sie slownikowych ram.

 

@up niczego takiego nie zaobserwowalem u siebie

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...