Skocz do zawartości
ath

Risen

Rekomendowane odpowiedzi

I uwaga na 2ogry ;]

 

@up mnie ten system walki wpienial konkretnie ile sie musialem nagimnastykowac zeby wyczaic jak grac zeby bylo ok... Ogolnie tarcza na 2-3ataki moba/unik i siekasz powtarzac do znudzenia...

 

Ogolnie od tego 2parta... Bardziej polece berserker sword, tylko nie pamietam w ktorej swiatyni lezy... Jest nie dosc ze lepszy to w obstawie sa 2ghule o ile mnie pamiec nie myli. Badz co badz 2ogry to juz nie jest latwa przeprawa ;)

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku nie jesteś jedyny, też mi sie dość ciężko walczy nawet z słabszymi potworkami, ale ma to swoje plusy, bo jak by gra była prosta to raz, że była by nudna, a dwa, że leciał byś machał każdego zwierzaka jednym ciosem i gre przeszedł byś 2 razy szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja znowu mam drobna lipke ;]

Napierdzielalem sie z ogrami na bagnach. Musialem siekac dystansem no i niestety tak sie stalo ze wpadl do wioski. Nawet tego nie zauwazylem kiedy wykonczyl ze 3 osoby...

Pytanie brzmi

Jest gdzies jeszcze trener otwierania zamkow?? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam problem jestem już w tej głównej świątyni z inkwizytorem i całą bandą wojowników :lol2: . Muszę teraz otworzyć takie ogromne wrota, zabiłem kilka jaszczuro-człowieków i stoję w miejscu gdzie są 2 ołtarze, nie wiem co mam na nich położyć żeby otworzyć kraty do następnego pomieszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen, Titanwing jest w skrzyni, która znajduje się pod ziemią (nie dam głowy, ale to chyba na wschod od wulkanu). Musisz spaść przez pułapkę do jaskini, gdzie podłoga jest wypełniona mgłą (Oo), znajdziesz tam dwóch jaszczurów i jasną plamę, gdzie trzeba się wkopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do titan winga potwierdzam. Ja zaczalem grac od nowa + cheat 'teach all' nie bede marnowal teraz czasu na trenerow od umiejetnosci ;) Juz znalazlem kilka miejscowek ktore poprzednio pominalem, a mam dopiero 3lvl. Do tego z tym zwyklym mieczem siekam po kilka szponiastych ciem, wilkow na raz. Jak widac system mi sie w glowie utrwalil. Wczesniej dziki zabijalem dopiero na ~7lvl, teraz kasuje po 2na raz :) Fakt ze ofikam sie w kolo nich jak akrobata, ale system jest genialny w swej prostocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzuce screena bo prawie tam jestem ;)

Juz znalazlem

 

Edit

 

gdzie moge kupic zwoje przemiany w lozika - bo nie moge sie odstac do jednego z grobowcow ;/

przydaly by sie tez do lewitacji

kto mi cos takiego moze sprzedac ?

bo zakladam ze nauke magi runicznej juz teraz nie mam co liczyc

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna z roslinek ktore dodaja pkt do statow zrobic eliksyry ktore jeszcze bardziej wzmacniaja ich wlasciwosci jak to bylo w Gothic'ach? I gdzie wogole mozna zdobyc takie receptury?

Da się. Potion daje po pięć do siły albo do zręczności. Dzięki nim w pierwszym rozdziale mam 130 siły. Ale gdzie znalazłem receptę to nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisy na mikstury sily i zycia ma Cormac (alchemik obok dona). Przepis na miksture zrecznosci jest w jednej z chatek z mistrzami w klasztorze, trzeba sie zakrasc noca kiedy spia.

 

Pisze zeby wspomniec o problemi jaki mnie dotknal przy 2przechodzeniu gry - we wschodniej swiatyni(tam gdzie sa trojaczki) przy probie wyjscia z domu na plac z jaszczurami co chwile przenosilo mnie pietro w gore :| Rozwiazanie jezeli kogos dotknie podobny problem:

nalezy zmienic sie w lodzika i wtedy przejsc przez te wrota ;)

 

Ktos z was pamieta gdzie jest czubek Stormwinda i miecz berserkera? Bylbym zobowiazany za mapke bo teraz cos nie moge ich znalezc.

 

I kto do jasnej choinki mial rune szybkosci? Gra jest tak rozbudowana ze nie sposob wszystkiego zapamietac...

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie byloby super jakby ktos postaral sie o FAQ

Zdjecia z najwazniejszymi rzeczami, male podpowiedzi

 

Ja musze zaczac od nowa

- Nie moge ukonczyc questa z mieczem dla DONA

- Nie moge douczyc sie kolejnego poziomu otwierania zamkow ;]

 

Niezla wtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz na ukonczeniu gry jestem

ale mam 95 punktow do rozdania i nie mam juz w co ;/

Sila na maxa

Master swords na maxa

otwieranie na maxa

 

wiec nie ma w co juz inwestowac ??

Jak skoncze chyba jeszcze raz przejde ale pojde w MAgie

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz na ukonczeniu gry jestem

ale mam 95 punktow do rozdania i nie mam juz w co ;/

Sila na maxa

Master swords na maxa

otwieranie na maxa

 

wiec nie ma w co juz inwestowac ??

Jak skoncze chyba jeszcze raz przejde ale pojde w MAgie

Uwazaj przy magi....mnie zaciągneli sila, i nie jestem magiem tylko warrior of order:| shit....na maga troszke inaczej sie "idzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to inaczej? Tak samo, dolacza sie do inkwizycji, robi sie dla nich questy i tadam. Tylko nie pamietam kto Seala uczyl. Ok sword berserkera juz znalazlem(dla ciekawych za malym wodospadem na polnocno-zachodniej czesci mapy(przed jaskinia ojca Patty). A do goscia ktorego interesowaly przepisy na 'potiony mocy' przepis na HP/STR - Cormac kolo Dona, MP - za bariera w miejscowce abraxa, DEX - w jednym z pokoju mistrzow klasztoru, HP/DEX - kupiec leonardo w miescie ;) Sa jeszcze przepisy na potrawy, ale skad je mam to juz nie pamietam ;) Ogolnie mam jeden przepis 2hp, kolejny 2mp i 1dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cie sila wezna to jestes warrior of order !!(nie mozesz sie seal uczyc!)

Jak pojdziesz wpierw do harborl town (backdor) wykonasz questy (FOR THE ORDER) dostaniesz od Belsherwura (jakos tak) list polecajacy, wracasz do klasztoru i masz opcje u pallasa (przy tej inkantacji, w kregu ognia wybierasz wsio z magia zwiazane) zostajesz MAGIEM;]

Ja zarąbałem...bo mnie wciągneli, i juz tonę w scrollach:D biegajac jako warrior of order

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cie sila wezna to jestes warrior of order !!(nie mozesz sie seal uczyc!)

Jak pojdziesz wpierw do harborl town (backdor) wykonasz questy (FOR THE ORDER) dostaniesz od Belsherwura (jakos tak) list polecajacy, wracasz do klasztoru i masz opcje u pallasa (przy tej inkantacji, w kregu ognia wybierasz wsio z magia zwiazane) zostajesz MAGIEM;]

Ja zarąbałem...bo mnie wciągneli, i juz tonę w scrollach:D biegajac jako warrior of order

W sumie, za 1szym razem wlasnie zaczalem od towna. Ale specjalnej roznicy nie widzialem, poza tym ze ominelo mnie szkolenie w klasztorze. Seala teraz mam bo uzylem cheatu przy drugim podejsciu jak juz mowilem. Nie chcialo mi sie latac i marnowac czasu i moze byc faktycznie tak jak mowisz ;)

 

FAQ? Ja? Chyba monitor na Ciebie zle wplywa :P Nie mam czasu :P

 

A ja zrypalem wlasnie te inkantacje dobra godzine temu :P Zapomnialem ze to ma wplyw na staty i przeklikalem :D

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zakończeniem zadania skarbu ojca Patty i powiązanego z nim zadania odzyskania mapy.

1. Po wykopaniu skarbu oddaję mapę Romanovowi i jego ekipie.

2. Uwalniam Patty z ruin .. ona chce odzyskać tę mapę.

3. Lecę do miasta na tajny tunel a na plaży przy ognisku tylko 3 piratów i tutaj problem Romanova brak.

 

Czyżby zabugowane zadanie? Ktoś zrobił tak jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zakończeniem zadania skarbu ojca Patty i powiązanego z nim zadania odzyskania mapy.

1. Po wykopaniu skarbu oddaję mapę Romanovowi i jego ekipie.

2. Uwalniam Patty z ruin .. ona chce odzyskać tę mapę.

3. Lecę do miasta na tajny tunel a na plaży przy ognisku tylko 3 piratów i tutaj problem Romanova brak.

 

Czyżby zabugowane zadanie? Ktoś zrobił tak jak ja?

No sorki ale Romanov ulotnil sie ze skarbem, ja sobie save zrobilem

I jednak wybralem wersje oklepania Romka, i uwolnienia Patty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się przednie w Risena. jeszcze trochę mi zostało bo jestem typem co zagląda w każdą dziurę.

Mam takie pytanko jak sobie w walce np. mieczem radzicie z tymi cholernymi ogrami i gorylami? Jakoś nie mogę znaleźć na nie sposobu (póki co mam miecze rozwinięte do 8 poziomu).

Co do reszty mocniejszego tałatajstwa (jaszczury, skorpiony, szkieleciki) to zauważyłem, że atak z obrotu i zakończenie ciosem z góry jest najlepszym rozwiązaniem i ciach się aż miło.

I jeszcze jedno. Robię dla Dona, od którego kupiłem pancerz (życie stało się łatwiejsze :)). Gdzie można nabyć lepsze wersje pancerzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki problem

do momentu az poziom sily nie przekroczyl 150 ;) i nie znalazlem mieczyka 100 dmg

Teraz to juz ogry goryle to 2-3 naraz mozna bic - nie dopuszczajac do ich ataku

Ida na 2-3 ciecia...

Co do zbroi - to najlepsza jest zbroja z questa ...

Mowa o zbroi Tytana, z wczesniejszych to najlepsza jest Zbroja kapitana (ta za 5000 od DONa)

Dlatego jesli chodzi o pancerze to bieda jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...