Skocz do zawartości
|

Podkręcanie Durnia i GeForca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - zapewne mój post zostanie poddany surowej krytyce i opinii typu : a czemu nie zajrzałeś do narzędzia "Szukaj" i temu podobnych - no ale chyba od tego jest forum aby tłumaczyć i pomagać a nie linczować (poza tym chyba każdy lubi parę postów więcej na liczniku no nie ;) ).

 

Tak więc po kilku słowach wstępu przedstawiam swój problem:

 

Posiadam płytę SiS K7S5A wyposażoną w Durona 850 Mhz i w dobie coraz częstrzysz wnerwień na małą ilość FPSów w grach, prezentacjach 3d itp. postanowiłem ją podkręcić. Na nieszczęście wszystkie "instrukcje" które przeczytałem dotyczą metody łączenia mostków :( - nie da się tego zrobić w inny sposób (np. upgrade BIOSu albo jakieś skonfigurowanie płyty głównej) :?:

 

Druga sprawa - w piecu mam GeForca 2 MX 200 64MB SDRAM - jakim programem można i o ile podkręcić kartę ?? Obecnie mam ją overclockowaną przez wpis w rejestrze dający nową zakładkę we właściwościach ekranu dającą możliwość zmienienia taktowania pamięci do 220 Mhz oraz rdzenia do 180 Mhz (z bezpieczeństwa mam podkręconą kartę TYLKO ;) do 210 oraz 180 Mhz pamięć|rdzeń) - da się więcej wycisnąć z karty zachowując bezpieczeństwo przed "spaleniem" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie małe "off topic" - na tym forum jest obsługiwana zmiana nazwy profilu :?: Zmieniłem swojego "nicka" a nadal się wyświetla ta pioniowa kreska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: nie ma sęsu tego podkręcać ponieważ karta jest wąskim gardłem i nie odczujesz przyrostu mocy, czyli morał z tego taki kup nową grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - zapewne mój post zostanie poddany surowej krytyce i opinii typu : a czemu nie zajrzałeś do narzędzia "Szukaj" i temu podobnych - no ale chyba od tego jest forum aby tłumaczyć i pomagać a nie linczować (poza tym chyba każdy lubi parę postów więcej na liczniku no nie ;) ).

 

Tak więc po kilku słowach wstępu przedstawiam swój problem:

 

Posiadam płytę SiS K7S5A wyposażoną w Durona 850 Mhz i w dobie coraz częstrzysz wnerwień na małą ilość FPSów w grach, prezentacjach 3d itp. postanowiłem ją podkręcić. Na nieszczęście wszystkie "instrukcje" które przeczytałem dotyczą metody łączenia mostków :( - nie da się tego zrobić w inny sposób (np. upgrade BIOSu albo jakieś skonfigurowanie płyty głównej)  :?:

 

Druga sprawa - w piecu mam GeForca 2 MX 200 64MB SDRAM - jakim programem można i o ile podkręcić kartę ?? Obecnie mam ją overclockowaną przez wpis w rejestrze dający nową zakładkę we właściwościach ekranu dającą możliwość zmienienia taktowania pamięci do 220 Mhz oraz rdzenia do 180 Mhz (z bezpieczeństwa mam podkręconą kartę TYLKO ;) do 210 oraz 180 Mhz pamięć|rdzeń) - da się więcej wycisnąć z karty zachowując bezpieczeństwo przed "spaleniem" ??

Dobra - więc będę pierwszym od kogo dostaniesz zjebkę !!! (a co mi tam - nabiję sobie punkty w postach)

 

Po pierwsze ECS K7S5A - to płyta niezabardzo dobra do podkręcania, choć niektórym się to udaje (czipmen bios ;) ) - było, użyj opcji szukaj

 

Jeśli chodzi o durnia - to tylko łączenie mostków (mnożnik), ew zmiana FSB (co się tyczy zmiany FSB - to patrz to co napisałem o K7s5a)- było użyj opcji szukaj

 

Co do programów do podkrecania - to jest cała masa, było na forum, użyj opcji szukaj (hint - coolbits jest jednym z dość często stosowanych)

 

Co do wydajności kart GF 2 MX 200 SDR - było, użyj opcji szukaj

(hint - jest mniej wydajna od leciwej już RIVY TNT II, na moim kompie (AXP 1800+, DDR 512 miałem na tej karcie 1600 3Dmarków, na TNT II miałem 1700 3Dmarków, teraz ma trochę ponad 10000 (GF 4 Ti 4200@4400+)

 

Forum jest po to by szukać odpowiedzi - ale też po to by go nie zaśmiecać, jak jesteś zbyt leniwy by szukać - to nie masz czego tutaj szukać :evil:

 

użyj google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż wojwar - spróbuj wpisać cokolwiek w szukaj - wsykoczy ci milion jak nie więcej tematów związanych tak bardzo z tym co szukasz jak woda z ogniem.

 

Poza tym sora - szukałem w SZUKAJ ale żaden z opartych przypadków podkręcania albo nie tyczył się modelu Duron 850 albo była inna płyta główna a to JEST różnica !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup nową grafe

"Łapiąc" się tej kwestii - lepszym wyborem będzie (pod względem jakość/cena) kupno GeForca 4 MX 440 64 DDR + TV OUT czy ATI Radeona 9000 64 DDR ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kup nową grafe

"Łapiąc" się tej kwestii - lepszym wyborem będzie (pod względem jakość/cena) kupno GeForca 4 MX 440 64 DDR + TV OUT czy ATI Radeona 9000 64 DDR ??

radeonik ! masz fajniutkie wyjscie TV , pokrecisz go troszke i bedzie spoko chodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK załóżmy że Radeon 9000 ale czy SiS K7S5A będzie obsługiwała Radeusza ??

Bedzie działał spox, ale jak grafe wymieniasz to i przy okazji mobo zmień :D bo to twoje to kicha jak nic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak se chcesz pokrecic to musisz koopic nowe mobo bo twoj duren 150mhz fsb raczej nie wytrzyma no chyba ze zapodash mu 133/133. Unlock nie ma sensu bo tak czy owak nie bedziesz miec zmiany mnoznika z poziomu biosu ani w jakikolwiek inny sposob

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak se chcesz pokrecic to musisz koopic nowe mobo bo twoj duren 150mhz fsb raczej nie wytrzyma no chyba ze zapodash mu 133/133. Unlock nie ma sensu bo tak czy owak nie bedziesz miec zmiany mnoznika z poziomu biosu ani w jakikolwiek inny sposob

pozdrav

Lagier

Popieram, mobo zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - Lagier - jak zmienię FSB na 133/133 to mi komp nie chce ruszyć - po zmianie nawet do BIOSa nie mogę sobie wejść - jedyna opcja - reset BIOSa. Wie ktoś dlaczego nie mogę zmienić FSB na 133/133 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak rozprawiamy o płycie mam kolejne zapytanie. Czy skoro mam FSB na RAM 133 (100/133) to tracę na wydajności ramu ?? Mam DeDeeRy 266 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - Lagier - jak zmienię FSB na 133/133 to mi komp nie chce ruszyć - po zmianie nawet do BIOSa nie mogę sobie wejść - jedyna opcja - reset BIOSa. Wie ktoś dlaczego nie mogę zmienić FSB na 133/133 ??

ano widzisz czyli twoj durek nawet na 133 nie pociagnie wiec pozostaje ci wymiana mobo a do tego najelpiej XPka 0.13 :twisted:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak rozprawiamy o płycie mam kolejne zapytanie. Czy skoro mam FSB na RAM 133 (100/133) to tracę na wydajności ramu ?? Mam DeDeeRy 266 Mhz

masz tzw. tryb asynchro proc pracuje na fsb freq 100mhz a ram normalnie na 133mhz jednak w trybie synchro jest zawshe lepsha wydajnosc pamieci (w szczegolnosci 333) wiec jesli tracisz to naprawde niewiele

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ju usiebie podnosilem napiecie o 10% bo tak mi plyta pozwala i nie powodowalo to zadnych efektow ubocznych poza zwiekszona emisja ciepla. CO do pracy ramu i fsb asynchronicznie to w tym ECSie zamiast lekko zwiekszyc wydajnosc to ja zmniejszasz, taka promocja ze strony ecsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I

Ale z Ciebie LOLEK :lol:

Jak chcesz ostro krecic tego Durnia to kup sobie nowego ECS K7S7A2, a karte grafiki zapodaj na Radku 9100, wzglednie jak nie masz kasy na takiego to kupuj 9000 Pro :)

Co do twoich wywodow, ze Duron nie pojdzie na fsb 133 MHz :lol:

Pojdzie tylko musisz zamalowac mostki na Duraku zeby podniesc napiecie na 1,85V, opis mostkow znajdziesz na www.ocinside.de

 

Co do pytania o podkrecanie karty, to wiecej raczej njie pociagniesz niz na tej zakladce. :roll: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie/a na które mam nadzieje że wy - spece :) odpowiecie :

 

1.) Czy warto kupować dwutygodniowego Athlon 1700+ T-bred seria AXDA DUTC3 JIUHB 0308 za 250 złotych

2.) Jeśli warto to jaką płytę główną do niego wrzucić (limit kasy to mniej więcej 250-350 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie/a na które mam nadzieje że wy - spece :) odpowiecie :

 

1.) Czy warto kupować dwutygodniowego Athlon 1700+ T-bred seria AXDA DUTC3 JIUHB 0308 za 250 złotych

2.) Jeśli warto to jaką płytę główną do niego wrzucić (limit kasy to mniej więcej 250-350 zł)

Mobo to kup takie jak napisał spiderman a proca to niewiem.Jest jeszcze na gwarancji?BO nuówki w sklepie kosztują po 260-270zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz ostro krecic tego Durnia to kup sobie nowego ECS K7S7A2

Coto za mobo ??

 

Ale z Ciebie LOLEK :lol:

8)

nowy chipset sisa w niektorych testach bije nawet nforce 2. Ten nowy sisik daje wieksze/duze mozliwosci o/c i pono ten ECS jest calkiem calkiem mobo i kosztuje grosze

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...