Skocz do zawartości
|

Podkręcanie Durnia i GeForca

Rekomendowane odpowiedzi

Ok panowie - postępy :) zmieniłem na maksa napięcie na procu (1.8 V) oraz zmieniłem FSB na 133 mhz na proca (tryb synchroniczny) ale niestety komp mi nie wstaje :(.

 

W instrukcji od mojego "mobo" jest napisane że "supportuje" Durnia do ~950 mhz i Antka do ~ 1400 mhz . Jak mogę zwiększyć możliwości płyty ?? (zakładam że PCB jest 1.0 :( ) - są jakieś upgrady do 1.0 ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak obsluguje ci antka 1400mhz czyli automatycznie durak tez musi isc 1200mhz na bank chodzily wiec sadze ze to akurat nie ma nic do rzeczy. Napewno dobrze polaczyles mostki??? A moze trafiles na az tak bardzo chuyowa serie duraka i nie uda ci sie nic zdzialac jak juz przy 1.8v (zakladajac ze dobrze polaczyles mostki) nie chce wstawac to nie jest dobrze. Aha czy dla ramu ustawiles tesh 133mhz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - chyba piszę że usawiłem synchronicznie FSB :) 133/133.

 

Mostki są połączone git (wg. mnie :D) ale jak byk napisane jest w instrukcji że tylko Durnia do 950 przyjmie :(.

 

W BIOSie po połączeniu mostków wyswietla się normalnie 1,850 V i mam możliwość zmiany FSB na 133/133 ale jak to ustawię to komp nie chce sie uruchomić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem się na kupno tego całego ECS L7S7A2 :D:D - dziękuję wszystkim za pomoc mimo tego że wyniki mizerne :(

 

BTW

 

Tutaj jest dość wyczerpujący artykuł o tejże płycie głównej. Chodzą plotki że ma powstać nieoficjalny BIOSik odblokowujący opcję ustawienia FSB na 250mhz czyli tyle ile ma NForce :lol:) - cena : mniej więcej 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polacz wszystkie mostki L7 aby zwiekszyc napieciena procku do 1,85 V

ECS zanizy do 1,82

 

powinno wystarczyc do 133/133

Nie no QbaS, teraz to dałeś ciała !

Jeżeli myślisz, że Duron 850 vCore 1,82 poleci na 133, to lepiej siedź w tej izolatce i się nie odzywaj. Ja mam u siebie Durnia 850 i nawet przy vCore 2,09 V nie chce działać poprawnie na FSB 133 (max 127).

Coś mnie jednak korci, żeby zwiększyć napięcie do 2,12V. Zobaczy co wtedy się będzie wyrabiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polacz wszystkie mostki L7 aby zwiekszyc napieciena procku do 1,85 V

ECS zanizy do 1,82

 

powinno wystarczyc do 133/133

Nie no QbaS, teraz to dałeś ciała !

Jeżeli myślisz, że Duron 850 vCore 1,82 poleci na 133, to lepiej siedź w tej izolatce i się nie odzywaj. Ja mam u siebie Durnia 850 i nawet przy vCore 2,09 V nie chce działać poprawnie na FSB 133 (max 127).

Coś mnie jednak korci, żeby zwiększyć napięcie do 2,12V. Zobaczy co wtedy się będzie wyrabiało.

Znaczy się że mó Duronek jest na prawdę OK :) (jak w podpisie - do windy wchodzi max 10x156, no nie wiem jak bym zmienił mnożnik na x 10,5 .... może to PCI nie wyrabia - do biosu wchodzi max 10x157) Napiątko 1,94V - mostki + zawyżanie płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...