Skocz do zawartości
Crooch

Dobre Wybrałem Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

CPU: MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10

GPU: MNP Prison Pro V2 GPU-R SM8/10

POMPKA: Black Water Silent Pump

CHŁODNICA: Black Water Advanced 123 rev. 3.0

 

Jeśli chodzi o resztę jak węże czy króćce to nie wiem...

 

Jak będziecie znać jakieś elementy w podobnej cenie, a lepsze to dawajcie.

 

I co myślicie o pompce od razu ze zbiorniczkiem?

 

Aaa, i szukam obudowy żeby na przód wrzucić chłodnice z trzema wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilbym pompke na jakiegoś lainga, tylko zabardzo sie na nich nieznam, tą kwestie zostawiam już innym użytkownikom, co do obudowy, jesli chłodnica na 3x 120mm ma być z przodu to polecam Sharkoon rebel 12(cena 300zl), wejdzie chłodnica i jeszcze 2 napędy, wsumie jest 12 miejsc na napędy, chłodnica zajmoje 10 (trzeba liczyć krućce). Jesli na bloku od cpu i gpu masz już skrętki sm8/10, tyo i na reszte takie założ, a weże to innovateka 7,5/9,5. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bloczek na cpu ten, który podałem ok?

 

zlaczki skrecane

To są SM, tak? Jestem jeszcze zielony.

 

A jeśli chodzi o budę to szukałem big tower żeby na przód wrzucić chłodnice 3x12cm ale super gdyby miała okno. Znacie coś?

Edytowane przez Crooch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bloczek na cpu ten, który podałem ok?

 

 

To są SM, tak? Jestem jeszcze zielony.

 

A jeśli chodzi o budę to szukałem big tower żeby na przód wrzucić chłodnice 3x12cm ale super gdyby miała okno. Znacie coś?

MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10 lub Frost 3 Duo

 

SM to sa skrecane.

 

Obudowa, to zalezy ile chcesz na nia wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża musi być chłodnica żeby korzystnie wypadała przy blokach na cpu i gpu, a jaka gdy oprócz cpu i gpu dojdzie blok na NB, SB i mosfety?

 

I jak wygląda sytuacja z mocą pompki? Jak jest opisana i o jakiej mocy będzie mi potrzebna?

 

Jaką kolejnością płynie chłodziwo przez elementy? Razem z rezerwuarem. (1. gdy jest tylko cpu i gpu, 2. gdy jest cpu, gpu, nb, sb i mosfety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża musi być chłodnica żeby korzystnie wypadała przy blokach na cpu i gpu, a jaka gdy oprócz cpu i gpu dojdzie blok na NB, SB i mosfety?

 

I jak wygląda sytuacja z mocą pompki? Jak jest opisana i o jakiej mocy będzie mi potrzebna?

 

Jaką kolejnością płynie chłodziwo przez elementy? Razem z rezerwuarem. (1. gdy jest tylko cpu i gpu, 2. gdy jest cpu, gpu, nb, sb i mosfety)

czytales wogole jakies tematy o WC? bo jest ich tutaj mnostwo i prawie w kazdym jest to opisane.

 

chlodnica na 2 lub 3 wentyle, pompka najlepiej cos pokroju lainga, polaczenie moze byc rez - pompka - bloki - chlodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wybrałem parę bloczków na cpu. Są w podobnej cenie. Jeśli któryś z nich wybija się wydajnością to piszcie. Albo jak znacie coś dużo lepszego z tej grupy.

 

D-Tek Fuzion CPU

 

EK Water Blocks EK

 

MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10

 

Frost 3 Duo

 

Swiftech APOGEE GTX (Troszkę droższy od reszty)

 

Swiftech APOGEE GT

 

Blok idzie na E8500. I będzie kręcony.

 

I szukam budy z oknem. Chciałbym żeby chłodnica 3x12 weszła na przód. Ale tak wysokie budy, jak szukałem, mają od razu zintegrowany system wc, a ja tego nie chcę. Znacie coś?

Edytowane przez Crooch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wybrałem parę bloczków na cpu. Są w podobnej cenie. Jeśli któryś z nich wybija się wydajnością to piszcie. Albo jak znacie coś dużo lepszego z tej grupy.

 

D-Tek Fuzion CPU

 

EK Water Blocks EK

 

MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10

 

Frost 3 Duo

 

Swiftech APOGEE GTX (Troszkę droższy od reszty)

 

Swiftech APOGEE GT

 

Blok idzie na E8500. I będzie kręcony.

bierz d-tek bo jest najwydajniejszy. GTX tez jest bardzo dobry, ale z tej listy najbardziej oplacalny jest d-tek ze wzgledu na cene bo w coolingu jest wyprz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze budy, coś w stylu Sharkoon Rebel 12 Value Black. Niestety ona nie ma okna, a mi zależy na tym. Znacie coś może?

 

Czy wiecie czy będzie blok na 4870X2? Albo kiedy może wyjść?

Edytowane przez Crooch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz d-tek bo jest najwydajniejszy. GTX tez jest bardzo dobry, ale z tej listy najbardziej oplacalny jest d-tek ze wzgledu na cene bo w coolingu jest wyprz.

Niestety będę kupował dopiero za miesiąc jak nie dalej. Pewnie wyprzedaży już nie będzie. A który z tych bloczków wypada najlepiej nie biorąc pod uwagę ceny. Jeżeli jest jakiś o 100zł droższy, ale dużo bardziej wydajnościowy to też napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę kupował dopiero za miesiąc jak nie dalej. Pewnie wyprzedaży już nie będzie. A który z tych bloczków wypada najlepiej nie biorąc pod uwagę ceny. Jeżeli jest jakiś o 100zł droższy, ale dużo bardziej wydajnościowy to też napiszcie.

moze jeszcze bedzie. ogolnie to by bylo tak:

d-tek i gtx sa jednakowo dobre, pozniej GT i Frost 3 Duo. Jednak jak kupujesz za miesiac dopiero, to mozesz poczekac jak na ja Frost 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie to Frosta 4 doczekasz sie jak i fullcovera na 8800GTX...

Ja bym kupil lekko smiganego GT za ponizej 100pln, fajny i dosc wydajny bloczek.

Zreszta co dokladnie takiego bedziesz nim chlodzil? Bo doplacanie 100% do bloku po to zeby miec 2C lepsze temperatury to takie srednie rozwiazanie.

Opsz dokladnie docelowa konfiguracje i wtedy sie bedzie myslalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie to Frosta 4 doczekasz sie jak i fullcovera na 8800GTX...

Ja bym kupil lekko smiganego GT za ponizej 100pln, fajny i dosc wydajny bloczek.

Zreszta co dokladnie takiego bedziesz nim chlodzil? Bo doplacanie 100% do bloku po to zeby miec 2C lepsze temperatury to takie srednie rozwiazanie.

Opsz dokladnie docelowa konfiguracje i wtedy sie bedzie myslalo.

frost moze pojawic sie szybciej niz myslisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja babcia...

Wyjdzie to będziemy rozmawiać. Nie ma co sobie apetytu robić a potem być rozczarowanym.

moze tak moze nie, niewazne. przez miesiac sie moze wiele zmienic. ja bym do konca nie patrzyl na wydajnosc bloku, ale najpierw co Autor chce chlodzic, bo tego nam nie zdradzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw co Autor chce chlodzic, bo tego nam nie zdradzil

To tez napisalem kilka postow wyzej...

Do tego by sie przydalo info ile $$ na to chce przeznaczyc i kiedy planuje skladac ukladzik... i oczywiscie co w tym ukladzie jeszcze dokladniej bedzie

 

Zreszta dyskusja skupila sie na bloczku CPU, z tego co mi tam gdizes smignelo to ma nim byc chlodzony E8500 (wiec i Apogee GT wystarczy, jesli chcesz nowy blok, wtedy bym wziol D-Teka V1, jesli uzywany GT), grafa z tego co widze to ma byc 4870X2 i pewnie jakis fullcover na to, bo pakowane 2xGPU troszki paprze prowadzenie wezy, zauwazylem jeszcze plany chlodzenia NB, SB i mosfetow, wiec przydalo by sie jakies info odnosnie plyty...

 

Co do rezika to na dobra sprawe jego wybor uzaleznil bym troszki od obudowy i miejsca w niej, pomyslal nad umieszczeniem pompy i chlodnicy, wtedy mozna by gdybac jaki rez byl by najodpowiedniejszy. Sam uzywam MCRES micro i O-Tank 250, oba moge polecic, choc jak bym mial kupowac wszystko od nowa dal bym sobie spokoj z BW i jednak wziol rez EK, strasznie drogi nie jest, a jak dla mnie na jego korzysc przemawia wiecej mozliwosci wkrecania kroccy, co przy zmianach w ukladzie jest dosc przydatne. Rezik swiftecha tez bardzo fajny, zaleta sa stosunkowo male gabaryty i dosc fajne mozliwosci montazu w roznych zakamarkach, wada to niestety badziewny korek...

 

Laing DDC poradzi sobie spokojnie z NB, SB, mofami, cpu, gpu i chlodnica 3x120, nawet 2x tyle uciagnie. Z tym ze do niego proponowal bym jakis top fajny, Watercoola z zestawem montazowym do zatoki 3,5 cala, jesli chcesz go tam wsadzic, EK ktory moim zdaniem ma rewelacyjny wyglad, ewentualnie jesli nie chcesz eksponowac bardzo reza zestawik EK do DDC - TOP+Rez w jednym i po problemie.

 

Jak na razie wyglada na to ze chlodnica BW 3x120 da rade, choc jak dla mnie od kad stalem sie posiadaczem PA120.3 tylko TC istnieje :)

 

Pomysl o tym na jakie weze chcial bys sie zdecydowac, oczywiscie na poczatek dal bym cos cienkiego, siakies 8/10 i zlaczki skrecane, najlepiej Tygon 8/11.2 i odpowiednie zlaczki (nie bedzie problemow z prowadzeniem wezy i z zalamaniami), chyba ze chcesz na tym troszki zaoszczedzic, wtedy jakis marketowy wezyk, albo paliwowki. Z grubszymi jest troszki zabawy, choc flow w ukladzie delikatnie lepszy, nie mowie juz o samym wygladzie.

 

na dobra sprawe jednak dobrze by bylo podac maksymalny koszt ukladu, parametry reszty sprzetu, model/fotki obudowy, a przede wszystkim popatrzec w galerie WC, lub kliknac link w sigu Arniego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500

Płyta Główna: Asus P5E X38

Karta Graficzna: Radeon 4870X2

Obudowa: Antec Gamer Twelve Hundred

 

Będę chłodził cpu, grafę i mobo (nb, sb, mosfety)

 

Na zestaw chciałbym wydać max 1000zł!

Edytowane przez Crooch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500

Płyta Główna: Asus P5E X38

Karta Graficzna: Radeon 4870X2

Obudowa: Antec Gamer Twelve Hundred

 

Będę chłodził cpu, grafę i mobo (nb, sb, mosfety)

 

Na zestaw chciałbym wydać max 1000zł!

Przy chlodzeniu full zestawu ciezko ci bedzie nie wydac wiecej niz 1000. choc mozna probowac. skoro X2 to lepiej jakiegos fullcovera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprobojmy...

 

D-Tek FuZion v2.0 244,-

FC od Aquacomputer/EK ok 450,-

Swiftech MCW30 - blok NB 2szt - 238,-

EK Water Blocks Mosfet 2szt - 270,-

Black Water Advanced 123 rev. 3.0 149,-

Laing DDC 12V 1RT 239,-

Swiftech MCRES-MICRO 89,-

Feser One 49,-

ze 2-3m weza

zlaczki

 

ok 1800-1850 wyjdzie.

najlepiej brac tego fullcovera, wtedy masz dobrze wychlodzona karte. ewentualnie mozna sie pokusic o 2x Swiftech MCW60-R i jakies dobre radiatorki to wyjdzie ok 350,- czyli 100 zaoszczedzisz, ale jesli mozesz dolozyc, to lepiej dolozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...