Skocz do zawartości
DaRoN

Jaki Telewizor Lcd 32" Do 2700zł Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witojta! Sprawa jest turbo prosta - poczciwy kilkunastuletni (ale z tego co się orientuję na dowód jeszcze kilka lat za mało) TV Sony Trinitron sie kończy. Obraz zielonkawy, dziwne pasy; taki smutny koniec.

 

I rodzice postanowili "zaszaleć" i sprawić sobie LCD 32" do 2700zł (taki próg cenowy dostałem). No to pierwiej wbiłem na allegro i z dostępnych "technologii" tudzież "serii" widzę, że generalnie na rynku mamy:

Panasonici Viery, LG Scarlet, Samsungi, Sony Bravie, Sharpy AQUOS.

Nie mam pojęcia którą z nich wybrać, a w dalszej kolejności nie mam pojęcia który model wybrać (na pierwszy rzut oka dla laika jest to jakiś jeden wielki nazewniczy chaos).

Proszę Was więc o pomoc - co do 2700zł wybrać? Ma to być najlepszy i najtrwalszy telewizor LCD do tegoż progu cenowego.

 

UPDATE: Czy dobrze celuję (czytałem nieco teraz w sieci) w trzy modele?

Panasonic VIERA 32LX85

Samsung LE-32A656A1

SONY BRAVIA KDL-32V4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem niedawno sharpa lc 32x20e sprzet jest naprawde elegancki full hd co jest naprawde rzadkoscia w matrycach 32' ma naprawde bardzo dobra matryce

zobacz toshibe 32r3500pg

Panasonica TX-32LX85P i panasa z koncowka lx700

jvc p80

kazdy z tych wymienionych bedzie super

a jaki sygnal masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

UPDATE: Czy dobrze celuję (czytałem nieco teraz w sieci) w trzy modele?

Panasonic VIERA 32LX85

Samsung LE-32A656A1

SONY BRAVIA KDL-32V4500

SONY BRAVIA KDL-32V4500 bo

Potrafi odbierać DVB-T zakodowane w MPEG-4

Kupowanie w tej chwili DVB-T tylko

z MPEG-2 nie ma sensu bo do niczego się nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na Sony Bravię :)

B-)

 

kup sobie 32W4000

ale to troszkę ponad 3000pln

 

to raczej było za free

 

model telewizora w terminie od 15 maja 2008 roku do 30 czerwca 2008 roku

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Samsung dalej dostarcza matrycę do Sony? Wcześniej tak było, że bravia była droższa o parę złociszy a w środku Samsung.

 

Ja się zastanawiałem nad Samsungiem lub Sharpem. Padło na Samsunga :)

Sharp dostarcza teraz matryce Sonnemu

 

Ja jak bym kupowal LCD to tylko Sharpa z 32" modele 32B20 badz 32X20, B20 jest cienszy. Sonnego szczeze odradzam sprzedaje te TV i wiem ile ich wraca.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym przeczytalem.

Dotarlem rowniez do informacji, ze Samsung i Sony buduja fabryke matryc G8. Produkcja ma ruszyc w przyszlym roku.

 

A tak z innej beczki: Doradztwo sprzedawcow w sieciach typu MM lub Euro. Jesli chcecie sobie poprawic humor to zapraszam do jednego z powyzszych.

Przyklad: Euro

Zastanawialem sie wlasnie nad Samsungiem serii 4 i 5. Facet probowal wcisnac mi na sile Panasa w promocji za 1899zl lub Sony jakies tam. Modeli nie zapamietalem, bo to w sumie nie o to chodzilo. Wazne jest to co mowil: Panasonic ma system poprawy obrazu (engine Viera), Sony rowniez (Bravia), Toschiba ma takze (Regza), Sharp ma system Aquos :D

Samsung nigdy nie mial zadnego engine'u i nie ma do tej pory :D Ma same "sztywne" parametry i odbior tv w Samsungu jest duzo gorszy...

Coz za fachowiec! Zapomnial o tym, ze Samsung juz od dawna ma engine (DNi). Juz poczciwy 32M61 moich rodzicow go ma (i sadze, ze starsze modele rowniez). Samsung serii 4 ma juz DNie+...

 

Normalnie szok... Takich ludzi lepiej sie nie pytac o nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe przeciez oni maja srednia wieku chyba na poziomie 19 lat. Trudno od nich wymagac fachowej wiedzy , zwlaszcza , ze elita to raczej nie jest skoro pracuja za gaze z MM.

Nie no... Ten koles byl po 30tce... Wygladal na fachowca. Ogólnie wiedzial co ma na półkach, ale jak się odezwał z tymi engine'ami... :lol2:

 

32R3500PG - wyprodukowany w Wielkiej Brytanii.

Dobrze, że PG a nie P (wyprodukowane w PL). Niby to samo, ale jednak więcej zaufania się ma do "zagranicznych" modeli :)

Podobno ma niezłe głośniki - może coś o tym napiszesz?

Zastanawiałem się i nad nim, ale odpadł pod względem ilości HDMI (2szt.)

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp dostarcza teraz matryce Sonnemu

Ja jak bym kupowal LCD to tylko Sharpa z 32" modele 32B20 badz 32X20, B20 jest cienszy.

A wiesz cos na temat nowych Sony X4500 LED oraz Sharp'w na LED'ach??

 

Sonnego szczeze odradzam sprzedaje te TV i wiem ile ich wraca.....

Ile wraca??

Ile wraca Samsung'ow, Sharp'ow, Sony'ch itp

Interesuje mnie to, bo mialem czesto do czynienia ze znawcami w sklepach RTV, ktorzy potrafili rzucac ogolnikami, ale jak czlowiek probowal czegos dowiedziec to strasznie sie panowie denerwowali :blink:

Na polkach 99% samsungow, a jak spytalem dlaczego to facet odpowiadal "bo sa najlpesze" pomimo tego iz kolejne 99% samsungow na polce sklepowej to byly 2 letnie szroty :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Ten koles byl po 30tce... Wygladal na fachowca. Ogólnie wiedzial co ma na półkach, ale jak się odezwał z tymi engine'ami... :lol2:

 

32R3500PG - wyprodukowany w Wielkiej Brytanii.

Dobrze, że PG a nie P (wyprodukowane w PL). Niby to samo, ale jednak więcej zaufania się ma do "zagranicznych" modeli :)

Podobno ma niezłe głośniki - może coś o tym napiszesz?

Zastanawiałem się i nad nim, ale odpadł pod względem ilości HDMI (2szt.)

Mam juz tv 9 m-cy i jestem z niego bardzo zadowolony :D Do tv mam podlaczona n-ke, obraz kanalow HD jest poprostu wysmienity na tym tv. Telewizorek ma 2 glosniki ONKYO 2x25W +wyjscie na aktywny subwoofer, dzwiek z nich jest bardzo dobry jak na telewizor ;) 100Hz daje naprawde duza poprawe obrazu (brak smuzenia). Kolorki w tym tv to poezja, porownywalem z samsungiem (chyba seria n71 mojego brata), tam te kolory byly jakby sztucznie podciagane, a regzie sa prawie jak naturalne :D Czern tez jest tez bardzo dobra. No i obraz SD jest skalowany dzieki DCDi Faroudja co daje znakomity obraz (ten lcd jest jednym z najlepiej skalujacych obraz telewizorow!)

Fakt minusem sa 2 zlacza HDMI, ale mozna sobie z tym poradzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz cos na temat nowych Sony X4500 LED oraz Sharp'w na LED'ach??

 

 

Ile wraca??

Ile wraca Samsung'ow, Sharp'ow, Sony'ch itp

Interesuje mnie to, bo mialem czesto do czynienia ze znawcami w sklepach RTV, ktorzy potrafili rzucac ogolnikami, ale jak czlowiek probowal czegos dowiedziec to strasznie sie panowie denerwowali :blink:

Na polkach 99% samsungow, a jak spytalem dlaczego to facet odpowiadal "bo sa najlpesze" pomimo tego iz kolejne 99% samsungow na polce sklepowej to byly 2 letnie szroty :lol2:

o LED jeszcze nic nie wiem, ale szykuje sie jakies szkolenie to luz

 

Sharpa nie wrocil zaden

Samsung moze pare ale maja dobry serwis

Sonny najgorszy serwis jaki istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharpa nie wrocil zaden

Moze to zasluga Made in Japan.

Telewizory napewno godne uwagi.

 

Samsung moze pare ale maja dobry serwis

Slyszalem, ze samsungi psuja sie niemilosiernie, nawet od sprzedawcow, do tego serwis ponoc bardzo niskich lotow.

Nie jedna osoba narzekala na forach poswieconych HDTV.

 

Sonny najgorszy serwis jaki istnieje

To sie w koncu psuja czy serwis jest nedzny??

Bo w przypadku sharpa i samsunga piszesz o awaryjnosci natomiast w przypadku sony, ze maja "najgorszy serwis jaki istnieje" :blink:

Brzmi to wrecz malo profesjonalnie.

 

Napisz prosze konkrety:

-dlaczego najgorszy?

-rozumiem, ze skoro serwis tak bardzo nedzny to rowniez TV sie psuja, bo w koncu tylko po tym mozna ocenic prace serwisu tak??

-dlaczego w takim razie daja az 5 lat gwary na TV, blueray itp.??

Czy po porstu Sony lubi byc stratne przez 5 lat serwisujac swoje bardzo slabej jakosc TV??

 

Zastanawiam sie nad sony oraz sharpem dlatego interesuja mnie te wszytskie informacje.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór TV w głównej mierze zależy od tego z jakimi źródłami ma pracować. Jeżeli masz zamiar podłączać go do PC to patrz tylko na FullHD, to samo się tyczy konsoli, czy odtwarzaczy Blu-Ray. Jeśli chodzi głównie o SD to rozdzielczość matrycy ma tu małe znaczenie.

 

Osobiście skłaniałbym się ku LE32A656, albo dołożył do W4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Ten koles byl po 30tce... Wygladal na fachowca. Ogólnie wiedzial co ma na półkach, ale jak się odezwał z tymi engine'ami... :lol2:

 

32R3500PG - wyprodukowany w Wielkiej Brytanii.

Dobrze, że PG a nie P (wyprodukowane w PL). Niby to samo, ale jednak więcej zaufania się ma do "zagranicznych" modeli :)

Podobno ma niezłe głośniki - może coś o tym napiszesz?

Zastanawiałem się i nad nim, ale odpadł pod względem ilości HDMI (2szt.)

Bo niby tam Polaków nie ma hahaha. Jeden czort gdzie zrobione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze W4000 32" i 40" to dwie rozne klasy o ile sie nie myle.

Warto o tym pamietac.

Niestety tak, 32'' A656 też jest 'okrojony' względem większych braci.

 

Dziwi mnie to, dlaczego producenci oszczędzają (?) na 32'' TV. ; /

 

P.S. Zawsze pozostaje Pioneer Kuro KRL-32V za ~5k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to zasluga Made in Japan.

Telewizory napewno godne uwagi

Sharp moze jest z naklejka Made in Japan... tylko tak naprawde made in POLAND....

No matryce to robia w Japonii..

 

Ja kupiłem LE32A551 i jesli chodzi o 1080P to matryca S-PVA powala w stosunku do mojego Sama 940N na TN....

Dobrze ze D-sub biega na Full HD.

 

Dalem 2380zł.

 

Co do serwisu to nie bede sie wypowiadał ale ostatnio 1.5 roczy Lg 46 cali FullHD dostał orzeczenie o nienaprawialnosci bo swietlowki w matrycy padły :o Aquosa z czerwona pregą w pionie tez juz widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trymek: Jeszcze jedno pytanie: od kiedy Sony daje 5 lat gwarancji na TV? Na ich stronie napisane jest jasno: 2 lata od zakupu (po 15.01.2008). Czyli tak samo jak np. Samsung

 

Oczywiście, np. w takim Euro można przedłużyć do 5 lat (koszt 20% ceny produktu), ale dotyczy to wszystkich marek.

 

Sharp dostarcza teraz matryce Sonnemu

 

Ja jak bym kupowal LCD to tylko Sharpa z 32" modele 32B20 badz 32X20, B20 jest cienszy. Sonnego szczeze odradzam sprzedaje te TV i wiem ile ich wraca.....

Dostarcza, ale matryce o przekątnej 42" i wyżej (źródło - strona firmowa Sharp'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trymek: Jeszcze jedno pytanie: od kiedy Sony daje 5 lat gwarancji na TV?

Raczej "do kiedy". Od czasu do czasu robią takie akcje z wydłuzoną gwarancją. Ostatnio było cos takiego pod koniec zeszłego roku i w połowie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym:

32A656 ma tuner DVB-T, technologie DNIe Pro, nie ma wyjścia słuchawkowego, ma 3xHDMI z tyłu, ma optyczne wyjście audio

32A551 nie ma DVB-T, technologia DNIe+ a nie Pro, ma wyjście słuchawkowe, ma 2xHDMI z tyłu, nie ma optycznego wyjścia audio.

 

Oba posiadają HDMI z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Starałem robić się jakieś rozeznanie i z parametrów a cena na prowadzenie wychodzi LG 32LG7000:

- Full HD, 100Hz... o USB czy Bluetooth nie wspominając (może komuś się przyda)

TV LG

Mógłby ktoś go ocenić? W moim przypadku byłby on używany głównie do konosli/filmów w przyszłości chciałbym podłaczyć do niego z-5500 chyba wszystko byłoby OK? Cena zachęcająca :)

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym:

32A656 ma tuner DVB-T, technologie DNIe Pro, nie ma wyjścia słuchawkowego, ma 3xHDMI z tyłu, ma optyczne wyjście audio

32A551 nie ma DVB-T, technologia DNIe+ a nie Pro, ma wyjście słuchawkowe, ma 2xHDMI z tyłu, nie ma optycznego wyjścia audio.

 

Oba posiadają HDMI z boku.

...oba maja matowe matryce, czy blyszczace - bo cos doczytac sie nie moge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu przedtem wspominał o doradzaniu przez "fachowców" w marketach:) to ja coś dołożę B-)

 

mam znajomych którzy pracują w pewnych "największych" marketach z elektroniką w Krakowie i oni z góry maja powiedziane co mają sprzedać(przeważnie) danego dnia <_< polega to na tym, ze początkowo robisz mały wywiad z klientem, bądź on sam na początku mówi co potrzebuje, a ty za wciśnięty sprzęt dostajesz prowizję od producenta(przedstawiciela?) danego sprzętu... <_< oczywiście jest to baardzo skrótowo opisane B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...