Skocz do zawartości
AlienMks

Nowoczesny Zestaw :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, składam nowoczesny zestaw oparty o najnowsze podzespoły albo te prawie nowe :) powiedźcie czy coś zmienić, lecz niektóre rzeczy już kupiłem.

 

Płyta główna: GIGABYTE MA78GM-S2H -199 zł

Procesor: AthlonX2 64 4850E -199 zł

Pamięć: DDR2 2GB 800MHz A-DATA (2x1GB) -109 zł

Dysk: SAMSUNG F1 320GB -138 zł

 

Te rzeczy już kupiłem:

 

Obudowa: AC ELITE

Zasilacz: ATX 350W CHIEFTEC GPS-350EB-101A -85 zł

Nagrywarka: SATA LITEON iHAS120 -64 zł

 

Czy rzeczy które chcę kupić warte są tej ceny czy można coś lepszego za taką kaskę ?

 

Na razie nie kupuję karty graficznej, ale planuje wrzucić do tego Radeona (tańsza opcja) 3850 512mb za jakieś 220 zł widziałem, lub dużo lepiej ale również wiele drożej Radeona 4850 :) nie jestem zapalonym graczem ale chce mieć wydajny sprzęt, wiem że wiele rzeczy można dostać w lepszych cenach ale podałem ceny ze sklepu po drugiej stronie ulicy do którego idę kupuje, a potem składam i mam sprzęt w 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ Windsor - 199 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770-DS3 - 199 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 149 zł

Dysk: SAMSUNG F1 320GB -138 zł

 

Troszke drożej, ale dużo wydajniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepiej wyjdzie kupno E2180 + Gigabyte P31-DS3L ( 160 zł + 130 zł w ESc.pl )

w esc.pl te części kosztują odpowiednio 175 + 160zł, jednak ten procesor można podkręcać na boxie chociaż lepiej na czym innym, ale jak się podkręci to będzie bardziej wydajny niż Athlon X2.

A co do samych Athlonów trzeba szukać złotego środka ktorym jest zazwyczaj przedział 4800+ - 5200+ miedzy ceną a wydajnością, płytę można zmienic na Gigabyte GA-MA78G-DS3H która jest normalna wymiarowo a nie mATX, chyba że chcesz wszystko włożyć w małą budę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ Windsor - 199 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770-DS3 - 199 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 149 zł

Dysk: SAMSUNG F1 320GB -138 zł

 

Troszke drożej, ale dużo wydajniej ;)

Mistrzu,czytamy ze zrozumieniem.On nie kupuje narazie grafy i dlatego wybrał mobo z integrą.E2160 można podkręcić,ok.Lecz Athlona też podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy będzie OC. Jak nie to AMD oczywiście będzie dużo lepsze. Jak będzie to lepiej intel ale z inną mobo, najlepiej troszkę droższy ale zdecydowanie lepszy P35-DS3L, na P31 bym się nie pchał bo ma problemy z pamięciami, ładując tam te 2x1GB zablokujesz mozliwośc dołożenia dodatkowego ramu. Co do grafy to jakaś najtańsza z allegro, np jakis 6600, spokojnie ponizej 40zł można dostac.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...