Skocz do zawartości
bbc20000

Moje mysli na temat postow typu "Co kupic to czy to ect

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

Jestem czlonkiem tego forum juz przez dobra chwile i wlasciwie codziennie je odwiedzam aby zobaczyc co nowego. Mysle ze forum tak jak i tweak.pl sa na wysokim poziomie. Forum jest bardzo aktywne a strona internetowa jest bardzo dobrze zrobiona i w niczym nie jest gorsza od stron agielkojezycznych. Jednakze jest jedna rzecz (wlasciwie to posty) ktore wedlog mnie nie maja kompletnego sensu. Mam namysli posty typu "Pomozcie co mam kupic Radeon 8500LE czy GF4 4200Ti) etc. Dla mnie te posty sa kompletnie bez sensu i powiem wrecz ze mnie smiesza. Zaraz ktos napisze ze sie czepiam ale pisze ten post nie po to aby komus ublizyc ale dlatego ze ci ktorzy zamieszczaja tego typu pytanie nie zdaja sobie spraw z zasadniczych rzeczy. Glowny problem tych postow jest to ze nigdy nie bedzie sie w stanie otrzymac obiektywnych odpowiedzi. Z komputerami to tak jak z samochodami. Ja mam lepsze i kropka. Nic innego sie nie liczy. Ci co kochaja Nvidia nigdy nie powiedza nic dobrego o ATI. To samo sie tyczy AMD, INTEL, VIA etc. Czesto odpowiedzi sa takze typu "Ja mam xxx karte juz ponad rok i chodzi mi super etc). Ja jak to czytam to sobie mysle ze niby jak ma inaczej dzialac. Ma sie niby spalic po jednym dni czy wybuchnac moze ? Wiadomo ze bedzie dobrze chodzic. Dlatego tez mysle ze jedynym miejscem gdzie mozna otrzymac naprawde dobre informacje za pomoca ktorych mozna bedzie podjac dobra decyzje sa strony internetowe typu Tomshardware.com lub Tweak.pl (niestety w bardzo malym stopnie :( ) ktore zajmuja sie testami hardware-u na codzien. Z zasady sa one obiektywne w swoich recenzjach (czasami sa rozne opinie na ten temat ale czesto wynikaja one z myslenia opisanego powyzej). Te strony maja bardzo detaliczne testy ktore powiedza ci wszystko co musisz wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O

 

ludzie - wiosna jest :!: a Wy zamiast byc nastawieni optymistycznie to wszystko chcecie usuwac :(

 

jak wyczyscimy OSLA, wywalimy tematy co kupic, bedziemy ignorowac pytania o rzeczy ktore juz byly, zbanujemy wszystkich ludzi o odmiennych pogladach itd to bedzie niezla padaka a nie forum :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym polega korzysc z tego typu postow ze na x typu 'ja mam x , kupuj x, a y jest do *%* i *%%$' znaidzie sie zawsze jakis procent postow sensownych, a w kazdym razie z calosci mozna wyciagnac _wlasne_ wnioski, zreszta nie sadze zeby opinie na forum byly jedynym zrodlem informacji przed zakupami, raczej sa dopelnieniem obrazu po naczytaniu sie testow na x stronach [ktorym tez mozna zarzucic stronniczosc jak ktos chce ;p ]

 

ps. atari 65XE ownz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Jestem czlonkiem tego forum juz przez dobra chwile i wlasciwie codziennie je odwiedzam aby zobaczyc co nowego. Mysle ze forum tak jak i tweak.pl sa na wysokim poziomie. Forum jest bardzo aktywne a strona internetowa jest bardzo dobrze zrobiona i w niczym nie jest gorsza od stron agielkojezycznych. Jednakze jest jedna rzecz (wlasciwie to posty) ktore wedlog mnie nie maja kompletnego sensu. Mam namysli posty typu "Pomozcie co mam kupic Radeon 8500LE czy GF4 4200Ti) etc. Dla mnie te posty sa kompletnie bez sensu  i powiem wrecz ze mnie smiesza. Zaraz ktos napisze ze sie czepiam ale pisze ten post nie po to aby komus ublizyc ale dlatego ze ci ktorzy zamieszczaja tego typu pytanie nie zdaja sobie spraw z zasadniczych rzeczy. Glowny problem tych postow jest to ze nigdy nie bedzie sie w stanie otrzymac obiektywnych odpowiedzi. Z komputerami to tak jak z samochodami. Ja mam lepsze i kropka. Nic innego sie nie liczy. Ci co kochaja Nvidia nigdy nie powiedza nic dobrego o ATI. To samo sie tyczy AMD, INTEL, VIA etc.  Czesto odpowiedzi sa takze typu "Ja mam xxx karte juz ponad rok i chodzi mi super etc). Ja jak to czytam to sobie mysle ze niby jak ma inaczej dzialac. Ma sie niby spalic po jednym dni czy wybuchnac moze ?  Wiadomo ze bedzie dobrze chodzic.  Dlatego tez mysle ze jedynym miejscem gdzie mozna otrzymac naprawde dobre informacje za pomoca ktorych mozna bedzie podjac dobra decyzje sa strony internetowe typu Tomshardware.com lub Tweak.pl (niestety w bardzo malym stopnie  :( )  ktore zajmuja sie testami hardware-u na codzien.  Z zasady sa one obiektywne w swoich recenzjach (czasami sa rozne opinie na ten temat ale czesto wynikaja one z myslenia opisanego powyzej). Te strony maja bardzo detaliczne testy ktore powiedza ci wszystko co musisz wiedziec.

Masz sporo racji, ale wyobraz sobie kogos kto dopiero zaczyna z komputerami. Idzie do sklepu a tam mu mowia - KUP GF 4 MX, kolega mu mowi: KUP GF 4 MX, wechodzi do internetu a tu GF 4 MX to badziewie... no i co on sobie pomysli ? Przeciez kolega przeszedl juz tyle gier - na pewno zna sie dobrze na komputerach, sprzedawca w sklepei na pewno ma wytksztalcenie i tez sie musi na tym znac... Zapytam wiec jeszcze kilku osob - wchjodziu na forum i pyta.

 

Oczywiscie po jakims czasie zreformuje sie troche i skapnie ze sprzedawcy albo nie maja pojecia co sprzedaja albo wciskaja to co lezy na magazynie. Sprawdzi sobie wtedy 5 recenzji na tego sprzetu na roznych platformach i porowna, posiedzi na forach i POCZYTA (nie popyta) czy ludzie maja z tym sprzetem jakies problemy, niestety na poczatku jest taki okres ze wlasnie o wszystko sie trzeba zapytac :) OD TEGO JEST FORUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc20000, czy Ty urodziles sie juz z wiedza? Nie, tez na poczatku niczego nie wiedziales, nie masz dostepu do wszystkiego i nie wiesz wszystkiego o wszystkich komputerowych rzeczach. Wiec napewno nie raz przyjdzie sie Ci spytac co jest lepsze, bo bedziesz mial watpliwosci, pomimo ze naczytales sie sporo i posiadasz wiedze. Ale czasu sie zmieniaja, rzeczy dobre przestaja byc dobre, itd. od tego jest forum sprzet zeby ludzia pokazac co jest warto kupi ca co nie, uzytkownicy to najlepsi opiniodawcy!

Jesli masz problem z czytaniem takich postow "co kupic" to znaczy ze masz problem z samym soba, bo bo kiedys tez taki byles i nie miales do siebie o to pretensji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Jestem czlonkiem tego forum juz przez dobra chwile i wlasciwie codziennie je odwiedzam aby zobaczyc co nowego. Mysle ze forum tak jak i tweak.pl sa na wysokim poziomie. Forum jest bardzo aktywne a strona internetowa jest bardzo dobrze zrobiona i w niczym nie jest gorsza od stron agielkojezycznych. Jednakze jest jedna rzecz (wlasciwie to posty) ktore wedlog mnie nie maja kompletnego sensu. Mam namysli posty typu "Pomozcie co mam kupic Radeon 8500LE czy GF4 4200Ti) etc. Dla mnie te posty sa kompletnie bez sensu  i powiem wrecz ze mnie smiesza. Zaraz ktos napisze ze sie czepiam ale pisze ten post nie po to aby komus ublizyc ale dlatego ze ci ktorzy zamieszczaja tego typu pytanie nie zdaja sobie spraw z zasadniczych rzeczy. Glowny problem tych postow jest to ze nigdy nie bedzie sie w stanie otrzymac obiektywnych odpowiedzi. Z komputerami to tak jak z samochodami. Ja mam lepsze i kropka. Nic innego sie nie liczy. Ci co kochaja Nvidia nigdy nie powiedza nic dobrego o ATI. To samo sie tyczy AMD, INTEL, VIA etc.  Czesto odpowiedzi sa takze typu "Ja mam xxx karte juz ponad rok i chodzi mi super etc). Ja jak to czytam to sobie mysle ze niby jak ma inaczej dzialac. Ma sie niby spalic po jednym dni czy wybuchnac moze ?  Wiadomo ze bedzie dobrze chodzic.  Dlatego tez mysle ze jedynym miejscem gdzie mozna otrzymac naprawde dobre informacje za pomoca ktorych mozna bedzie podjac dobra decyzje sa strony internetowe typu Tomshardware.com lub Tweak.pl (niestety w bardzo malym stopnie  :( )  ktore zajmuja sie testami hardware-u na codzien.  Z zasady sa one obiektywne w swoich recenzjach (czasami sa rozne opinie na ten temat ale czesto wynikaja one z myslenia opisanego powyzej). Te strony maja bardzo detaliczne testy ktore powiedza ci wszystko co musisz wiedziec.

Przyznam że trochę nie rozumiem o co Ci chodzi.

Przyznam, że ja właśnie od takiego posta zaczołem przygode z forum (to ejszcze za czasów d.pl) Zapytałem o płytę pod P3 i powiem Ci że zdania były podzielone ale nie zawiodłem się na tym wyborze. Cała sztuka w odpowiadaniu na tak postawione pytanie to jedynie umieć odpowiedzieć, można powiedzieć "Weź ATI bo ... " i mówisz co Twoim zdaniem decyduje o tym że ta karta jest lepsza od innych. Posty typu "Intel sux, AMD rulez" faktycznie nie wnoszą nic sensownego. Za to z odpowiedzi ludzi którzy mają dany sprzęt, i mają dar (rzadki) wypowiadania się o nim w sposób subiektywny naprawde może pomóc w dokonaniu wyborów.

Poza tym, użytkownicy forum, są daleko bardziej wiarygodni niż sprzedawcy w sklepach.

 

Ja w każdym razie nie wiem co miałeś na myśli pisząc tego posta... Coś mi się wydaje że ostatnio na forum zapanowała moda na popawrianie wszystkiego... Dziwne... to przychodzi z porą roku ? :roll:

BTW: Nie mam do Ciebie osobistego urazu... ot poprostu moje zdanie na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...