Skocz do zawartości
Charger480

Komputer Nie Widzi Kabla Lan ( Wlan Chodzi Normalnie )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :)

 

Mam dosc spory problem z kablem lan. Mialem na swoim laptopie ( Acer Aspire 5315 ) Viste, na ktorej wszystko chodzilo normalnie, poza tym ze Vista ogolnie jest slaba i "zamulala" mi komputer. Wiec wzialem sie w garsc, zformatowalem dysk, zainstalowalem XP Home, wszystkie stery. Wszystko bylo ok, laptop dzialal dobrze. Ale podlaczylem kabel od routera ( Edimax AR-7084A ) pod lan i nic. Nie widzi kabla, przez co moge sie laczyc tylko przez Wireless LAN, co jest mi kompletnie nie potrzebne, aczkolwiek mam router na lan. Sterownikow od routera nie moge nigdzie znalez, ani gdzies w domu ani w sieci. Szukalem na google i nic. Czy ktos wie jak mi pomoc ??

Edytowane przez Charger480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownikow od routera nie moge nigdzie znalez, ani gdzies w domu ani w sieci. Szukalem na google i nic. Czy ktos wie jak mi pomoc ??

Sterowników do routera to ja nigdy nie widziałem zainstaluj sterowniki od karty sieciowej w laptopie i net ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle masz w połączeniach Połączenie lokalne. Jesli nie to sieciówka jest niezainstalowana i trzeba doinstalować sterowniki.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle masz w połączeniach Połączenie lokalne. Jesli nie to sieciówka jest niezainstalowana i trzeba doinstalować sterowniki.

Sterowniki nie wiem czy sa czy nie sa, bo stery jak instaluje to przerywa mi instalacje, a przez bluetooth internet mam normalnie (Mówi mi że to połączenie lokalne ).

 

 

//edit - Pomęczyłem się ze sterownikiem od sieciówki i sie udało, miałem coś źle poinstalowane. Dzięki za pomoc :rolleyes:

Edytowane przez Charger480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dość dziwny problem, układałem kable za biurkiem, po czym odpalam kompa, Vista x64 poinstalowała ponownie stery bo pewnie odwrotnie podłączyłem myszke, ale nie mam netu.

Karta sieciowa widnieje w menadżerze urządzeń, ale jest tak jakbym miał niepodłączony kabel sieciowy, ale jest i to jest na 100% sprawny, to też nie jest wina routera, bo na laptopie net jest po kablu, z tego samego portu po tym samym kablu.

Usuwałem stery instalowałem, nakładałem jedne na drugie i kicha :/

 

Nic nowego nie instalowałem, firewall'a i antywira wyłączyłem, już nie wiem ocb :(

Jakieś sugestie ?

 

 

edit:

wkurzyłem się, podłączyłem dysk z kieszeni, postawiłem świeży system (XP Pro SP2) praktycznie tylko ze sterami od mb i sieciówki i było dosłownie to samo, czyli padła sieciówka -.-

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Problem z Kablem lan przy laczeniu dwoch komputerow laptopa i domowego na laptopie lan chodzi gdyz to sprawdzalem lecz na domowym nie wykrywa mi wcale kabla lan a nie mam karty sieciowej, czy potrzebuje karty sieciowej by uzywac lan a jak nie to co musze zrobic by on dzialal? Z gory dzienkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wejście to niby co jest jak nie karta sieciowa ?

 

Daj screen z menadżera urządzeń i okna połączeń sieciowych. Sprawdź czy sieciówka nie jest wyłączona w Biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącząc komputer - komputer potrzebujesz kabel sieciowy z przeplotem (schemat crossover): Sieci Lokalne

Dlatego Ci nie "widzi połączenia", aha dodatkowo musisz przypisać statycznie adresy IP, ponieważ w takim zamkniętej pętli nie posiadasz usługi DHCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...