Skocz do zawartości
Gość Pigmej

Aparat Cyfrowy Vs Kamera Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pigmej

Przeglądałem dzisiaj oferty cyfrowych kamer HD i za 3kPLN można kupić wypasioną Sony HandyCam full HD z 15x zoomem optycznym, dyskiem twardym 40GB i slotem na karty SD.

 

Pytanie jest takie. Czy przypadkiem nie opłaca się bardziej kupić takiej kamery HD za 3k, niż lustrzanki cyfrowej za 1,5k + teleobiektyw? Jak taka kamera sprawdza się w robieniu zdjęć.

 

Wiadomo że do profesjonalnej fotografii nie ma o czym gadać. Ale amatorskie.

-Do tego mamy 15x zoom optyczny. Żeby kupić do lustrzanki taki obiektyw trzeba wydać kilka-kilkanaście kPLN.

-Matryca 3M daje fotki o wystarczającej rozdzielczości.

-No i możemy robić filmy HD :wink:

 

Są może posiadacze kamer HD i równocześnie lustrzanek cyfrowych? Prosiłbym o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera jako aparat? Zapomnij - brak kontroli nad parametrami zdjecia (czas, przyslona, GO)brak sensownego nastawiania ostrosci, praktycznie brak wszystkiego, co przydaje sie przy robieniu zdjec.

 

Jako alternatywa dla "malpy" to sie moze kamera nadaje, zeby nie nosic dwoch rzeczy i nie zmieniac co chwila aparat<->kamera, ale jako alternatywa dla lustrzanki - IMHO nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej

 

Ktora to kamera HD Sony ma gniazdo na karty SD ???

Z tego co wiem Sony kozysta z swoich 2,5x drozszych kart DuoStick mini pro albo cus podobnego

Do robienia zdjec to juz lepszy bedzie aparacik za 300-400zl

 

Jesli mowa o dobrych kamerac h HD to polecam Canona HG20 ( dysk 60GB )

Canona HF100 na najtansze karty SDHC

ewentualnei dla milosnikow Sony SR11E ,wedle takiej kolejnosci skaluje sie ich jakosc video .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie wydaje się być Canon EOS 5D Mark II . Vincent Laforet bardzo go sobie chwali jako kamerę Full HD. Tutaj przykład (1/4 jakości). : 

 

http://www.usa.canon.com/dlc/controller?ac...;articleID=2086

 

 

 

A tutaj "backstage" KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej

 

Ktora to kamera HD Sony ma gniazdo na karty SD ???

Z tego co wiem Sony kozysta z swoich 2,5x drozszych kart DuoStick mini pro albo cus podobnego

Moja pomyłka. Chodziło o Memory Stick duo. Ale nic to nie zmienia. Na Allegro kosztują tyle co SD :wink:

 

 

 

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie wydaje się być Canon EOS 5D Mark II .

No spoko. Tylko widzę, że najtaniej na Allegro używka za 4k. Ja tu mówię o sprzęcie za 2,5-max 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka 5D MkII? Chyba bez tego magicznego "MkII" ;)

 

A tak poważnie, 3 tysiaki to za mało, aby mieć i jedno, i drugie. Nawet Nikoś D90 stoi wyżej z jakimkolwiek szkłem, samo body może się da wyrwać, nie sprawdzałem. No niestety, albo film, albo zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...