Skocz do zawartości
amoniak

nie stać na EPOXA? ECS L7S7A2 czyli transplantacja mózgu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą płytkę ECS L7S7A2 rev 1.1 zapłaciłem za nią 290 zł

wygląda tak

 

Dołączona grafika

W pudełku oprócz manuala kabelków można znaleźć czytnik kart

Mi to zbędne ale jak ktoś potrzebuje :)

Moje spostrzeżenia:

:arrow: ma lan :D

:arrow: nie ma firewire :?

:arrow: Są dziury wokół socketa :) :D :twisted:

:arrow: zasilanie w idealnym miejscu :D żadne kabelki nie będą próbowały się wkręcić w wentylator :wink:

:arrow: miejsca na zamontowanie jakiegokolwiek wentylatora czy bloku wodnego w sam raz :)

:arrow: Rozmieszczenie kabelków Jak najbardziej OK może za wyjątkiem FDD :? ale ja tego już nie używam :wink:

:arrow: Umiejscowienie jumperów do przestawiania mnożnika w mało ciekawym miejscu :?

Ja mam problem bo rurki od WC przeszkadzają w wygodnym dostępie :?

 

Montaż płyty bezproblemowy :)

łyżka dziegciu dla posiadaczy DURONÓW

:arrow: Szyna od 133 do 200 brak szyny 100

 

Kręcenie

mnożnik od 5 do 12,5

zasilanie cpu auto do +5% poczekamy na Chepomana aż zrobi nieoficjalny bios :twisted:

podnoszenie napięcia na AGP o 3,2 %

podnoszenie napięcia na RAM o 3,3 %

:arrow: napięcia jak w MSI :D

FSB zmiana co 1 MHz :twisted: od 133 do 200 :? niektórym to może niestarczyć :wink: :roll:

Zainstalowałem windę jutro będę testował sandrą i 3D markiem :) może zdjęcia zapodam

IMHO ECS i Overclocking, trochę mnie zaskoczyło, Cena płyty HMMM jak za ECS`a a możliwości OC jak czegoś o dwie półki wyżej

Prawdopodobnie następca K7S5A

Nie porównuję tej płyty do żadnej innej szczególnie do Epoxa 8RDA ponieważ różne chipsety i cena, stosunek możliwości cena nie do pobicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie cpu auto do +5% poczekamy na Chepomana aż zrobi nieoficjalny bios  

podnoszenie napięcia na AGP o 3,2 %  

podnoszenie napięcia na RAM o 3,3 %  

VCORE też procentowe tyklo że do 10% :)

NApięcia na mem i agp - 0.3V :(

Oczywiscie nic nie porównuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timeingi pamięci ustawia się identycznie jak w MSI :)

Dielnik FSB CPU/DDR ustawia się elastycznie

Można ustawić FSB 200 na cpu a pamięci 100

można też fsb 200 z pamięci 400 :twisted:

Zablokowana AGP na 66 MHz i PCI na 33 MHz

Mam athlona 1700+ na jądrze palonimo seria Agoia

jak narazie stabilnie 11,5 X 181 :twisted:

dzielnik CPU/DRAM 10:9

Jak dla mnie zaj&^%7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a bardzo ciekawy jestem co cheepoman wykombinuje , ale sadze ze napiecia nie zmieni pewnie doda fsb do 250 :)

 

a i koniecznie potestuj pamieci asynchronicznie , ponoc zajebista wydajnosc :) tzn lepsza niz synchro , wiadomo bo wiecej mhz , ale niektore plyty na tym traca , nawet sam nf2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany życie straciło sens.  :cry:  No może nie aż do tego stopnia ale niezła lipa. Bardzo liczyłem na tą płytka a ty klapa  :cry:  Czyli pierwsze musze CPU wymienić.

co sie martwisz moze plytka wykrywa jaki procek i udostepnia fsb 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany życie straciło sens.  :cry:  No może nie aż do tego stopnia ale niezła lipa. Bardzo liczyłem na tą płytka a ty klapa  :cry:  Czyli pierwsze musze CPU wymienić.

co za problem puscic 5x200 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak niby mozna pokombinować z mnożnikiem ale mam bardzo słaby zasilacz i obawiam się że może nie wyrobić jak np. będe zmuszony podnieś napięcie. A co do zmany mnożnika czy jest możliwość takiego odblokowania żeby można było na zworkach zmieniać ?? Mam tabale z połączeniami który mostak i jak ale nie ma jak odblokować stąd moje pytani. Szkoda że mój Duren nie chodzi na 10x133 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no aj wlasnie czekam na te plytke tylko ze w komputoniku nie ma zadnej wzmianki o lanie a minowicie podaja tylko tyle ATX, Socket A, AGP x8, ATA/133, 6xUSB 2.0, 2xDDR, 4xPCI, 1xCNR a gdie jeszce jedno PCI i RAM a wersja identyczna hmmmmmmmm dziwne wie ktos moze cos wiecej?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czekam na kase za mojego ECS k7s5a i w poniedzialek juz ja kupuje

mam nadzieje za muj Duron ruszy jako 1GHz (6x166) a moze pojade dalej do 5x200 (to juz zarty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czekam na kase za mojego ECS k7s5a i w poniedzialek juz ja kupuje

mam nadzieje za muj Duron ruszy jako 1GHz (6x166) a moze pojade dalej do 5x200 (to juz zarty)

A dlaczegoż to żarty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączona grafika

 

Mozecie wyjasnic czesc z tych ustawien? Chodzi glownie o CPU Frequency...tu jest 200 MHz. Jesli mam XP1700+ 0,13 i chce go dac defaultowo to co tam ustawic? 133 Mhz?

Co oznacza CPU/DRAM Clock Ratio? Majac pamieci 333 co tam ustawic? I w koncu DRAM Frequency...to samo...co tam dac dla pamieci DDR 333?

Sorki za lamerskie pytania...mam cichą nadzieje ze mnie za nie nie zjedziecie ;)

 

P.S.

Wiem juz ze CPU Frequency defaultowo dla XP1700+ to 133 i przy tym DRAM Frequency dla DDR 333 to 166 ale jak teraz z tym CPU-DRAM Clock ratio?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wezmę durnia 750  od sąsiada. i sprawdzę czy ruszy

Ostatecznie można mostki L1 zamalować ustawić najmniejszy mnożnik ipuściś na FSB 133 :twisted:

Czekam na info o tym Duronku (sam takiego mam :mrgreen: ). BTW. sprawdzałem na stronach ecsa i brak wzmianki o Duronach :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wezmę durnia 750  od sąsiada. i sprawdzę czy ruszy

Ostatecznie można mostki L1 zamalować ustawić najmniejszy mnożnik ipuściś na FSB 133 :twisted:

Czekam na info o tym Duronku (sam takiego mam :mrgreen: ). BTW. sprawdzałem na stronach ecsa i brak wzmianki o Duronach :( .

przeciez podalem linka gdzie gosciu puscil na niej durona >> patrz wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh powiedzcie mi jak uwalić moją MSi to wymienie ją na tego ECS'a :twisted: :?:

hehe tez musze swoja uwalic - chyba wiem jak - ale ryzykowne - spalic NB - podkrecic proca na max (ile sie da) , wyjac radiator z NB i powinno to cos dac - ale troszke sie boje o proca i peryferia :?

 

 

znacie dobry sposob na uwalenie mobo ?? moze ja zalac ?? :twisted: (serio pytam , bo mnie ta plyta juz wkurza- zero supportu na nia , nawet mbm nie posiada jej na liscie - msi kt3ultra 2-c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh powiedzcie mi jak uwalić moją MSi to wymienie ją na tego ECS'a :twisted: :?:

hehe tez musze swoja uwalic - chyba wiem jak - ale ryzykowne - spalic NB - podkrecic proca na max (ile sie da) , wyjac radiator z NB i powinno to cos dac - ale troszke sie boje o proca i peryferia :?

 

 

znacie dobry sposob na uwalenie mobo ?? moze ja zalac ?? :twisted: (serio pytam , bo mnie ta plyta juz wkurza- zero supportu na nia , nawet mbm nie posiada jej na liscie - msi kt3ultra 2-c)

heh chlopaki po co "uwalac" swoje plyty nie lepiej oddac je w dobre rece (np. moje) :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...