Skocz do zawartości
kobe83

Napięcie procesora na płycie A-trend ATC-5220

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pilnie pomocy posiadaczy płyty A-Trend ATC-5220 MVP3 lub osób które się z nią zetknęły w sprawie ustawiania napięcia procesora na tej płycie.

Najbardziej chodzi mi o ukryte ustawiania których nie ma w instrukcji. Chodzi mi o podniesienie napięcia o 0,1V 0,2V itp., ponieważ chce podkręcić mojego AMD K6-2 400Mhz. W instrukcji jest podane najniższe ustawianie 2.2 V a następne to już 2.8V. A bez tego to nic nie poradze.

Będe wdzięczny za każde informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie pomocy posiadaczy płyty A-Trend ATC-5220 MVP3 lub osób które się z nią zetknęły w sprawie ustawiania napięcia procesora na tej płycie.  

Najbardziej chodzi mi o ukryte ustawiania których nie ma w instrukcji. Chodzi mi o podniesienie napięcia o 0,1V 0,2V itp., ponieważ chce podkręcić mojego AMD K6-2 400Mhz. W instrukcji jest podane najniższe ustawianie 2.2 V a następne to już 2.8V. A bez tego to nic nie poradze.

Będe wdzięczny za każde informacje.

Kumpel ma takową płytkę jak się nie mylę i rzecywiście żadnych innych napięć nie ma pomiędzy (bo te są na zworkach).

Więc załóż dobre chłodzenie i zarzuć te 2,8V i proc powinien to wytrzymać. Może do @ 500 dojdziesz, aleza dużo się nie spodziewaj.

 

Oczywiście mniemam że na standardowym napięciu ju próbowałeś kręcić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podkręce z 400 na 450 to mi się system nie ładuje i wyskakują błedy. A jak chce zrobić z niego 500 to się kom nie uruchamia.

Chłodzenie mam dobre. Jak dotknę radiatora jest on prawie zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podkręce z 400 na 450 to mi się system nie ładuje i wyskakują błedy. A jak chce zrobić z niego 500 to się kom nie uruchamia.

Chłodzenie mam dobre. Jak dotknę radiatora jest on prawie zimny.

No to raczej masz złe chłodzenie bo radiator powinień byc ciepły, jak tak nie jest znaczy ze zle styka sie z jądrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnisłem napiecie do 2.8V i dałem mnożnik 5x (taki ma na płycie największy) i jest już 500Mhz. Do tego system jest stabilny jak wcześniej.

Chciałem uzyskać 560 poprzez jeszcze podniesienie Cpu host clock do 112Mhz, ale już się komp nie włączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj na 550 nie chcial byc stabilny,ale napiecie dawalem tylko 2.5v

tak jak w podpisie jest na 2.4v ,wzgledem serii 2.2v

2.8v to troche duzo,pokombinuj z ustawieniami zworek,tych ktorych nie ma w instrukcji,powiniwnes uzyskac przedzial 2.3-2.7v

brak 2.4v to powazny blad,bo byly seryjne 450 na takim i K6-3

mnoznik 2x dziala na K6-2/3 jako 6x (mimo ze instrukcja tego nie zawiera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...