Skocz do zawartości
Kolczu09

Monitor - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić monitor razem z komputerem i mam pytanie. Do czego przydaje się DVI? BO mi praktycznie chodzi tylko o granie i nie wiem czy opłaca się brać monitor z DVI czy bez. Drugie pytanie to : Panoramiczny czy nie? Nie wiem czy do grania brać panoramiczny czy normalny. Wydaję mi się, że normalny byłby lepszy, ale człowiek nie jest osobą nieomylną, a ja się na tym nie znam :D. Co do monitora myślę nad 19 calowym, ale jeszcze do końca nie wiem jakim. I tu taka prośba, jeśli miałby ktoś coś do polecenia to na propozycje jestem otwarty :D Chodzi mi o jakiś najzwyklejszy monitor do gier. Aha jeszcze jedno będę kupował także kompa i takie pytanie odnośnie karty graficznej, może trochę głupie lub banalne, ale no cóż.

Czy karta graficzna PowerColor Radeon HD4850 512MB ma wejście DVI w ogóle? Bo np. jeśli nie to sam problem się rozwiąże. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie radeon 4850 , tak ma wyjście dvi , a nawet 2 , zresztą większość kart graficznych posiada tylko wyjścia dvi , a zwykłe monitory z wejściami rgb są obsługiwane poprzez przejściówki.

 

DVI to wyjście/wejście sygnału cyfrowego ,wszystkie monitory LCD pracują lepiej(ładniejszy obraz) jeśli dostarczymy im sygnał cyfrowy.

 

http://forum.purepc.pl/temat/co-kupic/59/z...n-2008r/247005/

temat o zestawach komputerowych , zawiera akapit o monitorach , wybierz sobie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a dlaczego "normalne"? Uważam, że panoramiczny jest lepszy, obejmuje większe pole gry, a praktycznie wszystkie gry obsługują już "wide". Zastanów się też, czy chcesz "szybę" czy zwykły lcd. Osobiście polecam pierwszą opcję na wyraźnie ładniejszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a dlaczego "normalne"? Uważam, że panoramiczny jest lepszy, obejmuje większe pole gry, a praktycznie wszystkie gry obsługują już "wide". Zastanów się też, czy chcesz "szybę" czy zwykły lcd. Osobiście polecam pierwszą opcję na wyraźnie ładniejszy obraz.

 

 

 

 

 

Czy szyba jest dużo droższa niż lcd? A co do panoramicznego obrazu to na nim będę mógł grać w stare gry? Bo wątpię żeby one to obsługiwały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego monitora szukasz - Tak jak @zzizzy pisał - podaj zakres cenowy. Ja mam NEC-a 20WGX2 Pro - to trochę wyższa półka - wide i szyba. Gry, które nie obsługują rozdzielczości "wide", wyświetlają się normalnie, po prostu mają czarne paski z boków - tam, gdzie "brakuje" rozdzielczości. NEC ma też wymuszanie rozdzielczości - może rozciągnąć obraz o niższej rozdzielczości do pełnych wymiarów monitora. Nie wiem, jak z innymi monitorami, ale przypuszczam, że zdecydowana większość też tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego monitora szukasz - Tak jak @zzizzy pisał - podaj zakres cenowy. Ja mam NEC-a 20WGX2 Pro - to trochę wyższa półka - wide i szyba. Gry, które nie obsługują rozdzielczości "wide", wyświetlają się normalnie, po prostu mają czarne paski z boków - tam, gdzie "brakuje" rozdzielczości. NEC ma też wymuszanie rozdzielczości - może rozciągnąć obraz o niższej rozdzielczości do pełnych wymiarów monitora. Nie wiem, jak z innymi monitorami, ale przypuszczam, że zdecydowana większość też tak ma.

 

 

Czyli zdecydowanie byłbym za normalnym monitorem, bo lubię pograć w gierki starszego typu lub jakieś internetówki stare :P Przykładowo Tacitacl Ops i takie tam, więc zwykły. Chciałbym jak najtańszy monitor bo mi tam jakiejś machiny nie potrzeba. Tak czytałem na temat tego: http://www.agito.pl/19/benq_19_lcd_g900.351.324745.html Co o tym myślicie? I podejrzewam, że za 500 zł nic lepszego nie dostanę... Jeśli się mylę chętnie wysłucham tych co się na tym znają;D

Edytowane przez Kolczu09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal jednak wide`a , dozbierasz sobie jeszcze z 200zl ... i masz - ja ze swojej strony mogę polecić to co mam sigu (tego Asusa) ladnie swieci, kolorki okej no i szybki jest (co ci sie przyda w grach jak nie chcesz miec smug:P) - powiadasz stare gierki i radek 4850?;] no nie wiem .. jak zobaczysz ,ze Ci wszystko śmiga w natywnej całkiem porządnie to zmienisz zdanie pewnie

 

druga sprawa to filmy ... na "zwykłym" nie obejrzysz filmów w 720p czy 1080p bez wielkich pasków ... no bo obraz bedzie po prostu przeskalowywany - ale decyzja itak należy do Ciebie.

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy takiej karcie warto ciut dozbierać, zwłaszcza, że wide robi się teraz bardzo popularny. Dla mnie dużym argumentem jest większa przestrzeń robocza - zawsze to ciut więcej. Tylko koniecznie kup monitor z DVI. Różnica obrazu jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może CRT w rozmiarze od 20" w górę? Osobiście używam właśnie takiego (Eizo F931) i nie mogę narzekać. Na allegro można takie dostać poniżej 500 zł, a oferowany obraz miażdży lcd "w przystępnej cenie". Największa jego wada to rozmiar. Monitor jest ... OGROMNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolczu09 w starszych grach też da się uzyskać panorame. jest strona mówiąca o jak w starszych grach zrobić panorame i masz problem z głowy. tactical ops jest grą na unreal engine więc jak nie znajdziesz tej gry to zobacz któregoś ze starszy unreali i będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oglądam filmów, bo wtedy nie mogę sobie leżeć na łóżku bo mam w innym miejscu kompa więc jak juz oglądam to podłączam kompa pod tv. A co do gier myślę, że na normalnym by było ok.

 

 

PS: Głupie ale wide to jest panorama czy szyba, bo już się pogubiłem D;?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...