Skocz do zawartości
iWwona

Jaką Kupić Drukarkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałabym kupić drukarkę fotograficzną o wysokiej jakości druku i doskonałej wartości. Nie znam się na tym jednak zbyt dobrze dlatego potrzebuje Waszej porady. Znacie jakieś dobre modele z których byłabym zadowolona?? Na zakup chcę przeznaczyć ok. 500-1000zł.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałabym kupić drukarkę fotograficzną o wysokiej jakości druku i doskonałej wartości. Nie znam się na tym jednak zbyt dobrze dlatego potrzebuje Waszej porady. Znacie jakieś dobre modele z których byłabym zadowolona?? Na zakup chcę przeznaczyć ok. 500-1000zł.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Tylko Canon, kiedyś liczyły się epsony jeszcze ale teraz jeśli drukarka do druku zdjęć - Canon, ja mam model pixma ip4500 ktora kosztowala mnie 300 zl !!! za te kase to jest naprawde niesamowita drukarka do zdjec - fotolab kolo miejsca w ktorym mieszkam jest dokladnie takie samej jakosci jak ta pixma!

Kolega z kolei - grafik - kupic sobie tez canona ale multifunkcyjna ze skanerem i inymi dodatkami - pixma mp610 - wedlug niego jakosc fotek jest lepsza, wedlug nie taka sama

 

a i jeszcze jedno - mozna uzywac nieorginalnych atrametow - jesli drukujesz na dobrym papierze roznica miedzy inkiem canona a podrobka znp ecojeta jest prawie zadna a w cenie - 50%

 

ja kupowalem tutaj, tam masz tez specyfikacje i inne informacje o tych drukarkach:

mp610: www.wielofunkcyjne-atramentowe.centrumdruku.com.pl/canon/pixma_mp610.cd

ip4500: http://www.atramentowe.centrumdruku.com.pl...pixma_ip4500.cd

 

na tej stronie jest taki fajny porownywacz drukarek ale niemoge na niego trafic ale na pewno jest bo go pare razy widzialem - mozesz sobie dokladnie na nim zobaczyc co ma jaka drukarka

 

a i jeszcze zanim kupisz: test+ip4500

 

pozdro

trs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Canon, kiedyś liczyły się epsony jeszcze ale teraz jeśli drukarka do druku zdjęć - Canon,

Mimo iż doceniam jakość wydruków z Canona to nie mogę się zgodzić z opinią że do zdjęć to tylko Canon i nic więcej.

 

Polecam zerknąć na dedykowane do wydruku zdjęć Epsony serii R (R285, R360) lub urządzenie wielofunkcyjne RX585 lub RX685. W odróżnieniu od wspomnianych czterokolorowych canonów wszystkie te drukarki drukują w trybie 6-cio kolorowym (z osobnymi zasobnikami na każdy kolor). Uzyskują przy tym bardzo wysoką jakość (bardzo bogata gama kolorów) i trwałość przy użyciu papieru foto (zdjęcia lepszej jakości i bardziej trwałe niż w labie).

 

Jeszcze zdanie do zamienników. Jeśli szukasz urządzenia do zdjęć i chcesz mieć te zdjęcia bardzo dobrej jakości to zamienniki odpadają. Jeszcze w swojej karierze nie spotkałem zamiennika który dorównywałby jakością oryginałowi. Czasem nawet nie widać na pierwszy rzut oka różnicy ale po pewnym czasie (zazwyczaj krótkim) różnice się pojawiają (szczególnie przy zdjęciach). A to się tusz rozmaże, kolory pozmieniają itd..

Zresztą kupić bardzo dobrą drukarkę do zdjęć i używać zamienników zamiast oryginałów to jak zafundować sobie niezłe auto i lać do niego byle co. Niby też jeździ ale jak i ile czasu się pojeździ zanim trafi do serwisu?

Edytowane przez Ogre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Canon, kiedyś liczyły się epsony jeszcze ale teraz jeśli drukarka do druku zdjęć - Canon

Ta, pierwsza lepsza drukarka foto bedzie miala lepsze wydruki zdjęc od tego canona który jest drukarką do wszystkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy aktualne... Posiadam od 2 lat drukarkę Canon Pixma Ip5000 . Jakość zdjęć?? Jak w fotolabie, wiadomo że drukarka to nie wszystko, ważny jest również papier i tusze (oczywiście oryginalne dają najlepsze efekty, choć ostatnio kupiłem zamienniki za 1/2 ceny canonów i również niczego sobie.. ) Tak wiec zdecydowanie polecam Canona i serie drukarek PIXMA. Alternatywą jedyną jaką widzę jest Epson R800 - również bardzo dobra drukarka foto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...