Skocz do zawartości
Sasza

Jak podkręcić RIMMy (RDRAM)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie kości samsunga po 128MB (PC800). BIOS pozwala użyć mnożnika w stosunku FSB/RDRAM -auto, - x3 oraz -x4. Procesor P4 1,8A (FSB400) ustawiłem taktowanie na FSB ze 100 na 133 co dało x18 mnożnik P4 2,4(533). Teraz mając szynę 133 ustawiam RDRAM x4 co daje 533 x dual to powinno być 1066 na pamięciach. Do tej pory wszystko jest OK! Zapis zmian i system WIN XP PROF bardzo wolno wstaje ponieważ BIOS widzi tylko 32MB RAMU!!! Co może być tego przyczyną? Lub jak to ominąć! Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie kości samsunga po 128MB (PC800).  BIOS pozwala użyć mnożnika w stosunku FSB/RDRAM -auto, - x3 oraz -x4. Procesor P4 1,8A (FSB400) ustawiłem taktowanie na FSB ze 100 na 133 co dało x18 mnożnik P4 2,4(533). Teraz mając szynę 133 ustawiam RDRAM x4 co daje 533 x dual to powinno być 1066 na pamięciach. Do tej pory wszystko jest OK! Zapis zmian i system WIN XP PROF bardzo wolno wstaje ponieważ BIOS widzi tylko 32MB RAMU!!! Co może być tego przyczyną? Lub jak to ominąć! Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie.

Nie pomoge za bardzo, ale z tego co sie orientuje RDRAM-y nie zabardzo nadaja sie do o/c. Tak jak to moj kolega kiedys fajnie mi napisal jak sie go pytalem o o/c i rdramy (i dlatego mam ddr w dualu:) : cyt. "rdram to nie to co tygrysy lubia najbardziej"

 

Sory za spawn :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...