Skocz do zawartości
jawor121

Płyty Główne Na Chipsecie 790gx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem płytkę MSI KA790GX, i za nic nie mogę na niej podkręcić procka, co bym nie robił on stoi w miejscu albo zwalnia. Płytka ma bardzo podobny bios do tej

http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=728229

Co najdziwniejsze zmieniając np: CPU FSB zmienia się szybkość procka, po restarcie w System info (bios) pisze że procek jest szybszy. Ale w windowsie wszystkie programy (AMDClock, cpuz )pokazują jego normalną częstotliwość, a wydajność w EVEREST potwierdza brak wzrostu wydajności. Panowie co źle robię ?? Jest jakaś blokada??

Proc zablokowany mnożnik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Overdrive odinstalowałem i dalej to samo :/, jak ustawie żeby płyta automatycznie podkręciła o 20% to te 20% są w windowsie. Już nie wiem co robić /

Nawet dla próby uruchomiłem winde w trybie awaryjnym i też brak podkręcenia :/

Poza tym płytka bardzo fajna :]

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, skąd ten gość bierze taki sprzęt? Chyba z Hameryki, bo z dorwaniem Jetway'a w Ojropie są spore problemy.

Hmm, miałem nic już w tym roku nie kupować, ale po 754GT6 mam dobre wspomnienia :P.

 

BTW: Jakieś czas temu pojawił się w sklepach Foxconn A7DA-S za 430-450zł.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 stanie się na dniach osobą, która będzie w stanie najlepiej Ci w kwestii wyboru doradzic

To świetnie, ze jakiś test się szykuje.

Najbardziej mnie właśnie interesuje Foxconn i Msi Platinum, bo te są dostępne u mnie w mieście na sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie, ze jakiś test się szykuje.

Najbardziej mnie właśnie interesuje Foxconn i Msi Platinum, bo te są dostępne u mnie w mieście na sklepie.

 

ja dzisiaj nabylem Gigabyte MA790GP-DSRH ..i powoli od 3 h walcze z x2 5000+ jak narazie 3250 Mhz to i tak dobrze jak na ten procek a płyta jak narazie testuje bios ok duzo opcji narazie korzystam z hd 3300 wbudowanej ale w przyszlosci jakis 4850 moze bedzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2f46d35da3ec20c]Dołączona grafika

 

 

 

tu 2 link http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=465021

 

na dzisiaj narazie koniec tej walki :-) płytka ma pewnie jeszcze potencjał ..jak najbardziej polecam przetestowana jak narazie przez 10 h :-) procek juz chyba nie

Edytowane przez jarekkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2961mhz @ 283 htt przy 1,25v (sic!) - standardowe napiecie, czego bym nie zrobil to nie dziala powyzej 283 ani spod biosu, ani pod windowsem, zmienialem napiecie do 1,55 i nb do 1,5 i rozne mnozniki nb i nie wlaczy sie, przetestowalem htt do 300 na nizszych mnoznikach proca i tez nic, a najgorsze jest to ze powyzej htt 270 musze zmienic dzielnik ramu na 533 bo nie bedzie trybic (sprawdzane na dwoch kompletach kosci z czego jedne na bank poradzily by sobie z takimi taktami) w efekcie czego przy 2961mhz ramy maja 752mhz :(

Edytowane przez Rudesmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w zasadzie do posiadaczy płyt z 790 gx jakie karty grafiki macie i czy pracują w trybie CrossFireX (chodzi mi o to czy integra 3300 współpracuje z zewnętrzną kartą ? ),nigdzie na ten temat nie znalazłem odpowiedzi jakie typy kart będą działać na tych płytach ,ja zamierzam ze względu na ograniczony budżet wsadzić radeona hd 4670 i czy ta karta będzie współdziałała z integra ?

Edytowane przez jarekkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w zasadzie do posiadaczy płyt z 790 gx jakie karty grafiki macie i czy pracują w trybie CrossFireX (chodzi mi o to czy integra 3300 współpracuje z zewnętrzną kartą ? ),nigdzie na ten temat nie znalazłem odpowiedzi jakie typy kart będą działać na tych płytach ,ja zamierzam ze względu na ograniczony budżet wsadzić radeona hd 4670 i czy ta karta będzie współdziałała z integra ?

Chyba coś źle szukałeś, bo już pierwsze wyniki szukania w Google frazy "Hybrid CrossFire" dają odpowiedź, np:

http://ati.amd.com/technology/hybridgraphics/technology.html

 

PS: 790GX w tej kwestii zachowuje się tak samo jak 780G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - za dwa , trzy tygodnie planuję przesiadkę ze złoma pod tytułem P4 2.4 GHz ( niech Was sig nie zmyli - sig został w Polsce , a ja siedzę sobie w Anglii ) , i kombinuję nad płytą - mój wybór pada na :

 

http://www.scan.co.uk/Products/JandW-JW-79...nBoard-Graphics

 

lub

 

http://www.scan.co.uk/Products/Biostar-TA7...I-SATA-RAID-ATX

 

 

I tutaj pytanie do Was - co byście polecili ?? Różnica w cenie jak widać niewielka .... no i mam dylemat :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten J&W jest całkiem ciekawy... sam bym go chętnie przygarnął. BIOS wygląda dobrze - pytanie, jak z późniejszym supportem - raczej wydaje mi się, że średnio.

Generalnie jak chcesz "pewniaka", to bierz TA790GX A2+ - ten model, który podałeś, różni się tylko tym, że ma SidePort na DDR3 i "zwykłe" SATA - szkoda dokładać, no chyba, że będziesz korzystał z integry.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.scan.co.uk/Products/Biostar-TA7...I-SATA-RAID-ATX

 

 

A ten ma :

 

• AMD AM2+/AM2 Platform.

• Support latest AMD Phenom X4, X3 / Athlon /Sempron processors.

• AMD 140W processor support.

• AMD 790GX Chipset with ATI Radeon HD 3300 Graphics.

• On Board 64 MB DDR2 Side-Port memories.

• Dual-Channel DDR2 -1066/800/667/533.

• ATI Hybrid Graphics Support.

• Superior scaling with ATI CrossFireX technology.

• Integrated HDMI/DVI interface with HDCP Support 1080P HD Video Experience.

• AMD Overdrive Utility Support.

 

 

 

Czego nie zauważyłem wcześniej .... z integry będę korzystał jakieś góra dwa - trzy tygodnie , a że nie gram na chwilę obecną w nic specjalnie wymagającego ( głównie męczę Heroes III :) ) to na te kilka , kilkanaście dni pewnie wystarczy :) .... Chyba stanie na TA790GX A2+ .... No i jeszcze więcej funciaków zostanie w kieszeni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.scan.co.uk/Products/JandW-JW-79...nBoard-Graphics

 

 

Pytanie z cyklu "durnych" ... Ta płyta z linku to chyba nie Jetway ?? Na stronce Jetway'a jej nie ma :]

 

 

PS. Ten HA07-Ultra ciekawie wygląda :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poczytałem topicki o asrockach, płytach 790 gx itp i trochę sie już pogubiłem.

 

W najbliższym czasie planuję zakupić phenoma II 940, oraz evga gtx 260 55nm.

 

mam na to 2k zł. akurat mogę kupić te 2 rzeczy.

 

za jakiś czas (miesiąc, dwa, może ciut dłużej) chce dokupić mobaska. i może ram.

 

chwilowo mam gigabytea m52l-s3. nforce 520le to jak każdy wie marny chipset na kręcenie :) no i 3fazowa sekcja zasilania. wiadomo że zbyt wiele nie dam rady na tym mobasku wykręcić :)

 

dlatego pytanie do fachowców. potrzebuje mobaska na 790gx, tak by dobrze wykrecić phenoma.

 

początkowo podobał mi się asrock aod790gx, nie jestem fanbojem szczególnym topowych marek, wiec zrzędzenie na asrocka ze sie nie zblizać bo shit mam gdzies. zwłaszcza ze ten asrock ma wiele pochlebnych opinii. martwi mnie w nim jedynie brak jakiegoś chłodzenia na to 5cioazowe zasilanie. nie będzie to się grzało przy sporym oc? kompa miewam włączonego po 20h, czasem dwa dni. chodz to non stop. przy remoncie będzie tez kupowana pewnie buda plus 3-4 wiatraczki w niej, wiec obieg powietrza bedzie spory :)

 

potem spodobał mi się foxconn a7da-s.

 

i teraz już mam metlik. powiedzta co wybrac :)

 

tak w zdrowej cenie. jestem tylko studentem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...