Skocz do zawartości
jawor121

Płyty Główne Na Chipsecie 790gx

Rekomendowane odpowiedzi

Może zdradź najpierw, co rozumiesz przez "spore oc", bo ostatnio na PCL dowiedziałem się, że "ekstremalne oc Q9550" to podkręcenie go do 4GHz...

Choć i tak podejrzewam, że sekcja zasilająca spokojnie wystarczy do twoich potrzeb... jakbyś dawał >=1,5V do pracy 24/7 to można dla świętego spokoju dokupić radiatorki za parę złotych.

BTW. teraz to już jak jakaś płyta nie ma radiatora na sekcji zasilającej, to połowa ludzi boi się, że płyta padnie od jakiegoś tam średniego oc... :/

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicho :P ja laikiem jestem. może nie totalnym ale staram się durnych pytań za często nie zadawać, choć wiadomo jak to jest. strzeżonego pan Bóg strzeże. tez się skłaniałem ku asrockowi. no i tańszy jest :) 3,7 ghz mnie interesuje.

 

dziękuję w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Foxconn jest warty uwagi za te 400zł, ale nigdzie tej plyty nie ma w Polsce :sad:

Żeby od razu nigdzie nie było to nie:

Foxconn A7DA-S 790GX

Foxconn A79A-S 790FX

a wie ktoś może jak kupić nowe Biostary?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo dostępności płyt jetway, to ten sklep: http://www.syswork.at/ jest jednym z niewielu dystrybutorów tych płyt na europę.

Do naszego pięknego kraju wysyłają paczki DHL za 20 eurasków z gwarą też niema problemów tylko trzeba im mobo odesłać :rolleyes:

tyle wiem z rozmowy z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm straszne sa teraz ceny tych plyt...

 

Ale musze jakas kupic... za 2 miesiace moze dostalbym Jetway HA07-Ultra - jak brat wracalby z niemczech.. ale do tego czasu musze cos kupic...

 

BIOSTAR TA790GX A2+ jest do dostania za 392zl...

 

ASROCK A780GXE/128M 305zl

 

Co wziąć?

 

Kupic biostara na 790gx i olac Jetway'a? Albo kupic Asrocka i pozniej wymienic?

 

Narazie i tak bedzie tam siedzial X2. W wakacje zamierzam kupic PII i sie bardziej pobawic.

 

Dzieki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk dzięki za ten teścik taka mała rzecz a cieszy;)

 

no to już wiem że napewno nie foxik a szkoda:( bo już ją prawie polubiłem;)

 

gdyby nie umiejscowienie radiatora mostka północnego – jest on położony stanowczo zbyt blisko koszyka procesora

 

jasne że freezer się nie zmieści;/

 

więc po każdorazowym wyczyszczeniu zawartości CMOS czeka nas żmudne wprowadzanie ustawień od nowa.

dlatego chyba zrezygnuje z tej płyty i pozostanę przy DFI:)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o płycie Gigabyte na 790X : MA-790X-UD4? Szukam czegoś z ACC w rozsądnej cenie, co miałoby pracować z X3 710 i ta płyta wydaje się być rozsądnym kompromisem. Znalazłem obiecujący test na sieci: http://www.overclock.net/amd-motherboards/...ma790x-ud4.html. A tutaj link do specyfikacji technicznej producenta: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...90x-ud4_10.html.

Płyta ma służyć przez ok. 3 lata, w konfiguracji z dobrymi pamiątkami 2x2GB DDRII i w przyszłości z szybszym PII X4. Uważacie, że jest to dobry wybór, czy też przy cenie ok. 450zł lepiej dopłacić do DFI czy Asusa M4A deluxe??? A może do takiej konfiguracji wystarczający będzie jakiś Asrock z ACC? Planuję zakup w przeciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o płycie Gigabyte na 790X : MA-790X-UD4? Szukam czegoś z ACC w rozsądnej cenie, co miałoby pracować z X3 710 i ta płyta wydaje się być rozsądnym kompromisem. Znalazłem obiecujący test na sieci: http://www.overclock.net/amd-motherboards/...ma790x-ud4.html. A tutaj link do specyfikacji technicznej producenta: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...90x-ud4_10.html.

Płyta ma służyć przez ok. 3 lata, w konfiguracji z dobrymi pamiątkami 2x2GB DDRII i w przyszłości z szybszym PII X4. Uważacie, że jest to dobry wybór, czy też przy cenie ok. 450zł lepiej dopłacić do DFI czy Asusa M4A deluxe??? A może do takiej konfiguracji wystarczający będzie jakiś Asrock z ACC? Planuję zakup w przeciągu miesiąca.

jak dla mnie ta płyta moze być hitem. kosztuje obecnie niemal tyle samo co asrock aod 790gx. ma fajne chłodzenie. dla mnie wyglada perfekcyjnie. ciekawe kiedy jej testy. bo jak na razie zapowiada się super mobasek :) sam tez sie na niego zasadzam :) tylko niech te ceny poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jedna z nielicznych pod am2+ , ktora nie ma zwalonych slotow PCI-Ex.

Mozna spokojnie wrzucic na nia 2 dwuslotowe radeony, xonara/xfi i jeszcze zostaje miejsce na tuner badz jakis kontroler sata w tym standardzie.

 

Jak nie zwalonego biosu to wydaje sie byc bardzo fajna (choc jak komus tyle PCI-Ex nie potrzebne to Biostar na 790gx chyba lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ta płyta moze być hitem. kosztuje obecnie niemal tyle samo co asrock aod 790gx. ma fajne chłodzenie. dla mnie wyglada perfekcyjnie. ciekawe kiedy jej testy. bo jak na razie zapowiada się super mobasek :) sam tez sie na niego zasadzam :) tylko niech te ceny poleca.

szkoda tylko że nie jest na gx, czyli niema integry... odpowiednik z integrą już nie jest tak fajnie tani <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem kupić wersje z integrą, ale tak myślę, że i tak sie kupi RADKA 4870 :P wiec integra by się kurzyła i ram dedykowany marnowal, a po co placic za cos, czego sie nie bedzie uzywac :P a plycie to firewire i esata brakuje, moze dlatego taka tania. To jest w miare swiezy model czy obecny na rynku dluzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się odświeżona wersja płytu 790X-UD4 - MA-790X-UD4P:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...=GA-MA790X-UD4P

Pod rozszerzeniem UD4P kryje się o ile właściwie odczytałem lepszy układ zasilania 8+2 fazy. W Polsce jeszcze nikt jej nie sprzedaje, na Newegg chodzi po 109$ B-) Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, myslisz, że problemy będą zawsze czy też bios go poprawi? Można niby czekać na tą poprawioną wersję, aż do Polski dojdzie... tylko ciekawe, ile to potrwa. Najgorsze jest to, że do 500 zł mało jest fajnych płyt pod Phenom II, ten Gigabyte atrakcyjnie się prezentował i niedrogi, 400 zł z kawałkiem.

 

Edit: Ja pierdziu, właśnie chciałem se HD 4870 1GB walnąć ^_^ a tu problemos taki tam opisany, bym sie powiesił, jakby sprzęt za kilka tysięcy ciął mi gierki. Więc co, jakiegoś Asrocka? On biednie wygląda...

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, myslisz, że problemy będą zawsze czy też bios go poprawi? Można niby czekać na tą poprawioną wersję, aż do Polski dojdzie... tylko ciekawe, ile to potrwa.

Nie wiadomo... Ktoś tam też pisał, że podobny problem miał na GA-MA790GP-DS4H, wgrywał wszystkie możliwe biosy i na jednym wszystko było OK. Jak to jest z 790X, nie wiadomo... A zapewne ryzykować nie chcesz.

 

Najgorsze jest to, że do 500 zł mało jest fajnych płyt pod Phenom II, ten Gigabyte atrakcyjnie się prezentował i niedrogi, 400 zł z kawałkiem.

Wiem o tym, płyta ciekawie wygląda, no ale cóż poradzić...

 

Na ESC pojawiła się ciekawa płytka DFI, co prawda za 500zł...:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=17515

 

W jakiejś recenzji uzyskali 3.4GHz na Phenomie 9950.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! W dziale "Co kupić" jeszcze zapytam, może coś doradzą - te DFI fajne i przynajmniej dużo tańsze od MSI, które zaczyna się od 570 zł. Ehh, a już miałem tego G brać :P ale dzięki tobie się nie ugotuję - danke. To w takim razie może to DFI - się pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda jak kolejna firma krzak zarejestrowana na Cyprze. Bardzo podobna aukcja i nawet ten sam koszt wysyłki. Firmy nie wystawiają faktur, nie respektują gwarancji i nie płacą Vatu, jak to fiskus dorwie to można za tę płytę na sprawy jako świadek potem jeździć. Jeżeli tak jest, a pewnie jest, to nie polecam. Cena na to wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda jak kolejna firma krzak zarejestrowana na Cyprze. Bardzo podobna aukcja i nawet ten sam koszt wysyłki. Firmy nie wystawiają faktur, nie respektują gwarancji i nie płacą Vatu, jak to fiskus dorwie to można za tę płytę na sprawy jako świadek potem jeździć. Jeżeli tak jest, a pewnie jest, to nie polecam. Cena na to wskazuje.

No nie wiem. Gość dość często wystawia pojedyncze płyty i inny sprzęt komputerowy, jak to w każdym opisie napisane testowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Gość dość często wystawia pojedyncze płyty i inny sprzęt komputerowy, jak to w każdym opisie napisane testowy.

No skoro tak, to sam nie wiem. Da fakturę? Dowód legalności pochodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No jak dostajesz sprzęt do testowania, to na pewno dostajesz na niego fatkure :]

Ja rowniez moge sprzedawac towary "po testach" bez faktur w duzym obrocie , rozumiecie do czego daze? To najprostszy sposob przy Allegr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...