Skocz do zawartości
lemoniada

Czy Chieftec Uciągnie Moj Przyszły Komputer ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB-101A 350W na bardzo słabym configu i zastanawiam się czy by ten zasilacz się przydał jak bym go przełożył do komputera z grafiką GF 8800, do tego jakaś dwu-rdzeniówka intela. Głownie mi chodzi o te złącza zasilania PCI-E czy to potrzebne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sam konfig bez 8800 by pociągnął to samej karty nie będzie wstanie zasilić , bo nie ma wtyczki PCI-E .

 

Nie wiem czy dotyczy to 8800GS , ale 8800GT i wyżej wymagają tego .

 

Będzie wstanie zasilić następujące karty - GF6600, GF7300, GF 7600, GF8500, GF8600, ATi x600, x1300, x1600, x2400, x2600, HD34x0, HD3650 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie pociągnie nie bój się sam mam tego szefa, kupiłem niedawno e7200 puściłem go na 3,6GHz @1,25Vreal

i nawet pan szef nie wchodzi w wyższe obroty chodzi tak samo ładnie jak na athlonku XP z radkiem 9100 :P

Edytowane przez ZwieRZakwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu od przejściówki odchodzą 2 molex-y ? Może mi ktoś powiedzieć czyżby PCI-E potrzebowało aż 2 molexów ?

 

/edit:

 

Procesor: INTEL DUAL CORE E2180 2.0/1MB/800 BOX | 169,58 zł

Płyta głowna: |

Pamieć RAM: |

Grafika: GIGABYTE GeForce GF 8800GT 512MB DDR3 ZALMAN | 449,00 zł

Dysk: HDD WD WD5000AAKS 500GB 16MB SATA-II | 180,56 zł

Karta muzyczna: Sound Blaster Audigy SE (Mam) | 0,00 zł

Nagrywarka DVD: LG GH-20LS15 OEM+SOFT SATA (Mam) | 0,00 zł

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-350EB-101A 350W (Mam) | 0,00 zł

 

Zastanawiam jeszcze się nad płytą i pamięciami ?

Edytowane przez lemoniada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz tylko pod jeden molex.

 

Co do zestawu to grafikę bierz radka HD 4850, co do płyty i pamięci to ile ci zostało na te częsci kasy?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram 2x1G A-data EE 1066 cl5 ~140zł

mobo Gigabyte p35-ds3l ~200zł

 

jeśli chcesz gf , to za 88gt nie płać więcej niż 400zł , bo za 450 masz radka , który jest o wiele wydajniejszy

 

na agito masz asusa z glaciatorem za 390zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeeeeeeeeeeeeee tylko nie radeon wole GF :)

To lepiej jest coś woleć niż mieć coś lepszego?, radek jest wydajniejszy i go bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka będzie działać nawet z podpiętym 1 molexem. 2 molexy są dlatego, że niektóre karty biorą spory prąd, a nie wszystkie zasilacze mają odpowiednio grube kable.

dokladnie tak chodzi o to zeby nie przeciazyc 1 molex-a i tyle a co do karty to HD4850 a jak jestes fanboyem to radze ci szybko znikac z tego forum

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkulator poboru mocy

 

 

http://www.extreme.outervision.com/powercalc.jsp

 

nie wiem czy dosc dokladny ocencie to sami ale mozna zobaczyc ~ roznice pomiedzy poszczegolnymi grafami.

 

tak wogle to moja zasilka Chieftec GPS-400AA-101A 400W reszta tak jak w opisie starczy do 4850?

 

Teoretycznie moj chief ma sprawnosc 85% wiec realnie ma 340W tan kalkulator pokazuje mi przy mojej 3650 306W a przy 4850 367W?

 

Dodam ponadto ze duzo zabiera sam proc po oc 132W (3000Mhz/1.3 w clac a standard to 1600/1.25) jak to ma sie do rzeczywistego poboru W.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten kalkulator jest do bani. Po pierwsze to nie wydaje mi się żeby była taka duża różnica pomiędzy 4850, a 3650. Po drugie taki komp napewno tyle nie pobiera, z 4850 nawet do 300W nie dobije. A inna sprawa, to że 400W to jest moc którą oddaje, a nie pobiera. Więc policzyłeś to w drugą stronę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawność rzędu 85% osiągają dziś tylko topowe zasilacze (np. bq! Dark Power). Ten chieftec ma pewnie nieco ponad 70%.

 

A po drugie, kalkulatory poboru mocy są be. Gdybym się nimi miał posługiwać, to chyba kupowałbym do E8400 i 4850 zasilacz 750W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: Wow teraz to kompletnie paranoja wszędzie piszą mi inaczej - wg tego kalkulatora mój komp pobiera 199W bez karty grafiki - gdy "przymierzyłem" ATI HD 3850 512 mb to wyszło że pobiera razem zestaw 260 W aż podczas gdy przy Geforce 8800GS pobierał 245 W a przy 9600GSO 248 W. To jakim cudem na aukcjach piszą że jest energooszczędny i mniej pobiera prądu? a niby Geforce miał pobierać więcej prądu? już sam nie wiem, ktoś sprowadzi mnie na właściwą drogę bo kompletnie już nie wiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...