Skocz do zawartości
kicur

Nero8 - Kupiłem I Mam Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem, działa, jest ok. Ale...

Mam drugiego kompa, co go baaardzo rzadko używam, tam też mam nagrywarkę, czasami (tak kilka płyt do roku) coś potrzebuję nagrać - przydałby się tam też Nero. Złożyłem zapytanie do Nero - udzielili wspaniałomyślnie zniżki na... następny serial (jakieś 30%). :lol2:

No fajnie, tyle że jakby nie bardzo potrzebuję wywalać kolejne dwie stówki, żeby kilka płyt w roku nagrać, a z drugiej strony... chciałbym używać co kupiłem.

Support Nero odpowiedział, że ABSOLUTNIE jeden serial do jednego kompa. No to spytałem - co jak będzie format: stary serial nie zadziała czy co? Bo jak niby stwierdzą na którym kompie to instaluję? :blink: Na to odpowiedzieli, że ten posiadany serial to mogę instalować "again, and again, and again....". :rolleyes:

No i to teraz mam pytanie, wprost: jak sobie instalnę Nero8 na drugim kompie to mi się nie zaaktywuje - bo z tego co pamiętam, to musiałem zaaktywować? Czy moze zaaktywuje a na starym przestanie działać czy jak?

 

 

P.S. To samo pytanie mam odnośnie PowerDVD8Ultra - też musi być aktywowane, też 1 licencja.

W sumie to mi się nasuwa taki wniosek: chcesz mieć problem? Weź kup sobie legala. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dlatego lepiej kupic Nero z nagrywarka :D Masz przypisane do uzadzenia i nie trzeba w ogole wpisywac seriali :D Mam 7 Essentialsa dodanego do Asusa :) Swoja droga , sklepy sprzedaja czesto oemy za 5-10 zl :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

SGJ , ja nie kaze nikomu uzywac dodatkow. Nero ma jedna niezaprzeczalna zalete , ktorej reszta programow jak CDXPburner nie ma.

 

Mianowicie Nero wskazuje , ze nagrac mozesz max 4.3x GB , prawda? Tak , tylko ze jak klikniesz prawym to rozmiar moze i wynosic 4.9GB wiec na plyte nie wejdzie bo zapisac da sie dokladnie tylko 4.7GB. W Nero klikajac na kompilacje i pliki prawym - mam to o czym mowie. Inne zas wskazuja tylko ten pierwszy stan. Pokazuja 4.3x GB , nagrywam i...o , miejsca nie ma :D Moze ja nie umiem inaczej zrobic by pokazywaly jak Nero , ale bawilem sie bodajze 3 polecanymi na forach. Zaden nie dawal mi tego z prawokliku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze jak?

W cdburnerxp jest na dole nie tylko informacja ile mozna nagrac, ale od razu wyswietla tez ile danych za duzo zostało umieszczonych w kompilacji. Nie trzeba nawet nic klikac. I robi to wyswietlając konkretne wartosci i pokazując pasek prezentujący il. danych jak w nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nero z nagrywarką, to jak dla mnie - złe wyjście. Już lepiej tak jak kiedyś zrobiłem: nagrywarkę, do tego 7 Essentials za kilka zł - i teraz mogłem kupić pełną wersję 8 jakieś 30% taniej niż normalnie (na seriala 7Ess.).

Idźmy dalej - odpowiadam, bo jak ktoś (tak widzę) nie zna sytuacji, to zamiast zapyta, wyciąga błędne wnioski: Nero8 i PowerDVD mam na innych kompach -> ten drugi mam w HTPC z Bluerayem: obraz daje jakiś taki lepszy niż z odtwarzacza Nero, nie mówiąc o tym, że wtyczkę Blueray trzeba tam osobno dokupić za "jedyne" 30 EUR. A Nero prócz do nagrywania wykorzystuję również m.in. do konwersji nagranych na tunerze sat filmów na format dvd i parę innych "drobnostek".

Więc: spytaj zanim wyciągniesz BŁĘDNE wnioski. :razz:

Kasperskiego też mam i używam na 2 kompach (3 windach) - i faktycznie... DZIAŁA. :rolleyes:

Ale wolałem spytać, nie wiem co przesyłają PowerDVD i Nero podczas "aktywacji" - żeby parę stówek nie poszło się paść. :blink:

Czyli co - nie martwić się, instalować, "piratować" swojego legala? :unsure: :rolleyes:

 

A swoją drogą, wiem, że to nie temat forum - z Vistą BOX to też tak można i czy w ogóle wymaga ona aktywacji jak OEM? :lol2: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także Ashampoo Burning Studio ma pasek i pokazuje ile danych jest nagranych i o ile przekracza, a także na jaką płytę dasz radę to wszystko nagrać (CD, DVD, DVD DL, DVD-RAM, Blu-ray). Obecnie bodajże wersję 6.6 mozna mieć za free. Reszta wiadomo..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - nie martwić się, instalować, "piratować" swojego legala? :unsure: :rolleyes:

Instalując program zaakceptowałes licencje. A wiec nie masz prawa instalowac oprogramowania na inym PC jesli są takie zapisy w licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ze jak?

W cdburnerxp jest na dole nie tylko informacja ile mozna nagrac, ale od razu wyswietla tez ile danych za duzo zostało umieszczonych w kompilacji. Nie trzeba nawet nic klikac. I robi to wyswietlając konkretne wartosci i pokazując pasek prezentujący il. danych jak w nero.

Ze tak , iz mialem jakies pol roku temu cdxburnera , ktorym nagralem pare plytek i nie mial tej funkcji , nie przecze ze mogli cos dodac. W moim przypadku bylo tylko wyswietlone to , ze kompilacja ma 4.3x GB ale i tak nie dalo sie tego nagrac.

 

Dzieki za info.

 

Ps - Ashampoo tez sprawdzalem , tak samo jak i CDXP. Pasek byl , pokazywal ile jest za duzo , ale nie pokazywal mi dokladnej wartosci. Przyklad : kompilacja ma 4.707.256 i te 7mb kasuje , nagrywam i jest gitarka. W Nero mialem dokladna wartosc , dlatego zostalem przy 7 , ale sprawdzalem to jakies pol roku temu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalując program zaakceptowałes licencje. A wiec nie masz prawa instalowac oprogramowania na inym PC jesli są takie zapisy w licencji.

Zgadzam się, dlatego pisałem o piratowaniu. :razz:

A wątek nie brzmi "czy to jest legalne" tylko... jak w temacie. Niestety, takie życie - jak oni kombinują, to ja też muszę. I tak dobrze, że kupiłem program - mogłem z torrenta ściągnąć albo coś..., ale to już zupełnie INNA sprawa.

A z drugiej strony - zawsze mogę zdeinstalować na jednym kompie i zainstalować na drugim, tylko po co sobie życie utrudniać? Ale wtedy jest to pewnie legalne, więc... wątek jest zasadny. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kicur, skoro na tym drugim kompie masz nagrywać "kilka płyt w roku" to przekonaj się do CDBurneraXP. Świetny darmowy program który sprawdza się idealne jako zastępstwo dla imo przereklamowanego Nero.

Jedyne co mi się w pakiecie Nero podobało to WaveEditor, poza tym niczym się nie wyróżnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie technicznym moge Ci uniemozliwić uzyskanie odpowiedzi na to pytanie bo tak samo jak zaakceptowałes licencje programu, ktorego uzywasz, tak samo zaakceptowałes regulamin forum na którym własnie piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...